Musíme zrychlit hru a zlepšit důraz v zakončení, říká útočník staršího dorostu David Maček

Adam Bagar, 17.03.2011
Úvodní barážové vystoupení mají starší dorostenci za sebou a nutno říci, že v Třebíči zanechali velmi dobrý dojem. Přesto byl po šedesáti minutách hry na světelné kostce stav 3:0. A kde hledat příčiny? Především v rozpačitém úvodu s hrubými chybami, dále v neproměněných šancích a výborně chytajícím brankáři Májovi. K velmi pohlednému střetnutí s extraligovými parametry se vyjádřili také členové první útočné formace, křídelníci David Maček a Jakub Kaleta. Také ti byli zaskočeni z velkého zájmu třebíčských fanoušků. „Věřím, že na naše domácí zápasy přijde minimálně stejný počet diváků,“ burcuje Maček porubské fanoušky dorosteneckého hokeje.

Poruba vstoupila do úvodního barážového klání velmi zakřiknutě a než se pořádně stačila rozkoukat, prohrávala po hrubých chybách o dvě branky. „Prvních pět minut na nás šel vidět až moc velký respekt ze soupeře, který pro nás byl velkou neznámou. Po prvním inkasovaném gólu jsme se rozehráli a začali tlačit, pak přišla další chyba a bylo to 2:0,“ vykládal o nepříliš vydařeném úvodu, který prakticky rozhodl o osudu utkání, útočník Jakub Kaleta.

Útočník staršího dorostu Jakub Kaleta
Kromě nedobrého úvodu však RT TORAX sehrál s Třebíčí zcela vyrovnanou a především po hokejové stránce kvalitní partii, na čemž se po utkání shodli naprosto všichni aktéři. „Myslím si, že hra byla velmi vyrovnaná a byli jsme i lepším týmem, ale bohužel jsme byli málo důrazní, nepouštěli nás do vyložených šancí a nic nám tam nespadlo,“ hledala porubská šestnáctka příčiny porážky.

Ve druhé části utkání nastala velmi kuriózní a nevídaná situace. Při porubské přesilovce pět na tři zůstal v hostujícím obranném pásmu ležet domácí útočník, a tak porubská pětičlenná lavina měla našlápnuto proti pouhým dvěma bránícím hráčům. „Klíčový okamžik byla naše dvojnásobná přesilovka, kdy jsme ujeli do přečíslení pět na dva a já jsem v tom pekle, které tam panovalo, zpanikařil a zbytečně jsem vystřelil. Kdybych měl více zkušeností s takovými zápasy a dokázal bych zachovat chladnou hlavu, mohli jsme snížit na 2:1 a byl by to jiný zápas,“ sypal si šestnáctiletý útočník popel na hlavu.

K vidění byl v třebíčské MANN + HUMMEL ARENĚ hokej extraligové úrovně, na který ani jeden z týmů nebyl zvyklý z bojů ve svých skupinách. „Ve srovnání s předchozími zápasy v sezoně to byl výrazně rychlejší hokej, na který jsme nebyli doposud zvyklí. Navíc kluziště bylo v Třebíči užší a menší, což tomu ještě přidalo,“ vyjádřil se k úrovni zápasu Kaletův kolega z útoku David Maček.

Útočník staršího dorostu David Maček
I přes dobrý výkon nedokázala Poruba domácího gólmana Máje překonat. „Nevytvořili jsme si v podstatě vyložené šance a málo jsme se tlačili do zakončení,“ upozorňoval na chyby. Naopak domácí hned v úvodu ze dvou šancí dvakrát skórovali a rozhodli tím o svém důležitém zisku bodů. „Bohužel jsme po individuálních chybách rychle prohrávali 2:0. Začátek možná ovlivnila také výhoda domácího prostředí,“ řekl Maček.

Domácí prostředí mohlo být tentokrát skutečně obrovskou výhodou, a to také díky čtyřem stovkám výborně fandících fanoušků. „Na to opravdu zvyklí nejsme. Atmosféra byla skvělá. Věřím, že na naše domácí zápasy přijde minimálně stejný počet diváků,“ hecuje sedmnáctiletý útočník porubské fanoušky.

A s čím půjdou svěřenci trenéra Bahníka do domácího dvojutkání s PZ Kladnem a Třebíčí? „Myslím si, že první zápas jsme byli trošku zaskočení a nevěděli jsme, co máme čekat. Teď už budeme lépe připraveni. Musíme zrychlit hru, zlepšit důraz v zakončení a využívat přesilové hry, které rozhodují zápasy,“ myslí si třetí nejproduktivnější porubský hráč David Maček. „Jsou před námi ještě tři zápasy a do nich dáme všechno a o tu extraligu se ještě popereme,“ doplnil jeho slova Jakub Kaleta.