Minikemp byl tvrdý a náročný, prohlásil Adam Červenka o akci, která stála u zrodu přestupu do Sarezy

Vladimír Vronka, 07.01.2007
Oslabená Sareza Ostrava představila proti Pantherům mladý kádr, který Havířovu zle zatápěl, ale v koncovce chyběl klid. Trenér Sarezy Petr Fabián byl po zápase s výkonem svých oveček spokojen. Sareza Ostrava představila v zápase s Havířovem novou posilu: Adam Červenka naskočil do první ligy správnou nohou. Největší radost měl po zápase Michal Holuša, který odešel na měsíční hostování právě do Havířova.

V nedávné době válčil Michal Holuša v ostravském dresu, dnes přijel do Ostravy jako host v dresu havířovských Panterů. „Zápas byl hodně těžký, myslel jsem si, že tomu nebudu přikládat žádnou váhu, ale trochu mě to svazovalo. Byl jsem přemotivovaný, ale vyhráli jsme, takže jsem maximálně spokojený. Jen mě trochu mrzí, že jsem nebodoval,“ vyjádřil ostravský štírek ve službách Havířova radost nad vítězstvím. Výsledek se pro havířovské nerodil lehce, půl utkání byli pod velkým tlakem, který nedokázali ostravští přetavit v góly. „Dnes nás podržel Marek Novotný, chytal úplně skvěle. Hráli jsme zodpovědně, bez chyb, nepouštěli jsme Sarezu do šancí, vítězství jsme si zasloužili,“ hýřil po utkání spokojeností a nezapomněl pochválit hvězdu utkání Marka Novotného. Za Sarezu nenastoupili dva klíčoví hráči, kteří museli jet vypomáhat extraligovým Vítkovicím. „Náš trenér říkal, že na ledě je jedno jestli to je Šebesta nebo mladý kluk, jsou to hokejisté. My jsem to nevnímali, že nehrají. My jsme hráli proti Sareze,“ zakončil Michal Holuša rozhovor a spěchal na ledovou plochu za hostujícími fanoušky.

Trenér Ostravy Petr Fabián mohl být s výkonem svého týmu spokojen, jedinou kaňkou na utkání byla produktivita útoku, který si vytvořil spoustu šancí, ale z branky se Sareza neradovala. „Dnes jsem zkoušel velmi omlazené mužstvo, bylo to na hraně. Klobouk dolů před jejich výkonem. Viděli jsme v první třetině, jak na Havířov kluci vlétli. Hráli s chutí, byla to otázka nezkušenosti. Šancí jsme měli spoustu a měli jsme je proměnit. Třetina měla skončit minimálně 3:1 pro nás. Zápas by se pak jinak vyvíjel, ale já jako trenér jsem s utkáním spokojený, protože asi málokterý tým si dovolí nasadit tak mladé kluky do hry,“ vyjádřil ostravský kouč po utkání spokojenost s hrou mladého týmu. Sareza nasadila do hry čtyři hráče, kteří letos oblékali dres juniorského týmu a poprvé si zahrál dvaadvacetiletý Adam Červenka, který navlékl dres Sarezy místo dresu Nového Jičína. „Soutěž je momentálně, když se nepadá, jak si to v Praze vymysleli, o tom, aby dostali příležitost mladí kluci, abychom věděli jak na tom jsou kluci ročníku 1987, kteří letos končí v juniorce. Pokud se předvedou v dobrém světle, tak nebudeme muset pro příští rok hledat posily. Chci dodržet strategii klubu, hrát s místními hráči a čerpat z vlastních zdrojů,“ naznačil ostravský trenér, o čem je letošní ročník první ligy.

Dnes ale byla Sareza citelně oslabena, při mladém kádru jsou ještě více potřeba zkušení borci, kterým Pavel Šebesta nepochybně je. Společně s Pavlem Šebestou odjel na Slavii také Lukáš Klimek, jehož šikovné ruce týmu také chyběly. „Dnes se v rámci spolupráce pomohlo Vítkovicím, za které v Praze nastoupili Pavel Šebesta s Lukášem Klimkem. Oba hráči by za normálních okolností hráli a utkání by asi vypadalo jinak.“ První zápas Adama Červenky nebyl vítězný, ale výkon tohoto mladého hráče byl příslibem do budoucna. „Hrál za nás první zápas, což musím zohlednit. Myslím si, že odehrál solidní první zápas.“ Na konci prosince se uskutečnil na porubském ledě minikemp, který měl za cíl zjistit, jak na tom jsou hráči širšího kádru, junioři a také Adam Červenka, který si na tomto kempu řekl o možnost hrát za ostravský klub. „Jsem rád, že se mi vůbec podařilo „minikemp“ dát dohromady. Zúčastnilo se jej třicet hráčů. Vytáhli jsme kluky z juniorky, protože juniorský hokej je jiný a je potřeba je vidět, jak se popasují s hokejem mezi chlapy. Dále zde byli hráči širšího kádru, kteří s námi trénovali před sezónou. Dalším byl právě Adam Červenka a jsem rád, že jsme se domluvili s Novým Jičínem, protože si myslím, že má na víc než hrát druhou ligu.“

První zápas v červeném dresu ostravské Sarezy odehrál Adam Červenka, který svým výkonem naznačil, že by mohl být pro tým posilou. „Zápas byl špatný, protože jsme nevyhráli. Já jsem se svým výkonem celkem spokojený, mrzí mě, že jsem utkání nedohrál. Po prohraném utkání se to špatně hodnotí,“ potvrdil po prvním zápase za Sarezu, že prohraný zápas maže většinu dobrých dojmu z utkání. Adam hrál v letošní sezóně za druholigový Nový Jičín. Dnes odehrál zápas v první lize. „Skok z druhé ligy do první je znatelný. První liga je rychlejší a přesnější. Hraje se tvrději a s větším nasazením. Mé očekávání se potvrdilo.“ V prosinci se Adam Červenka zúčastnil minikempu, který porubský klub uspořádal. „Minikemp byl tvrdý a náročný. Nebyl jsem zvyklý trénovat až tak hodně, pro mě to byl celkem záhul. Ale jinak byl kemp velmi dobrý,“ potvrdila nová tvář ostravského útoku náročnost kempu.