Mezinárodní turnaj OSTRAVA HOCKEY CUP 2022 otevřelo městské derby ukončené nájezdy

Gabriela Juříková, 12.08.2022
Porubští dorostenci přijali pozvánku na prestižní mezinárodní turnaj pořádaný Vítkovicemi. Ve skupině mají za soupeře pořádající tým, výběr Polska, Nitru, Trenčín a Berlín. Formát turnaje je 3x20 minut každý s každým s tím, že když bude po základní hrací době stav nerozhodný, pojedou se rovnou nájezdy. Turnaj byl rozehrán v pátek 12. srpna ráno městským derby.

Souboj mezi Vítkovicemi a Porubou byl velmi třaskavá záležitost. Svěřenci trenéra Davida Moravce evidentně zapomněli na vysokou prohru v Přerově a na ledě Multifunkční haly bojovali o reputaci. Dorostenci domácího týmu samozřejmě věděli o porubském nezdaru a tak si asi mysleli, že výhru mají jistou. Jenže vůle, bojovnost a trpělivost byly u zrodu velkého drama. Ridera vyhrávala 2:0, když inkasovali ve své přesilovce z hole Matyáše Veselého. Ve 31. minutě vyrovnával Rodion Koyda v přesilovce a po druhé výměně stran dostal RT TORAX do vedení při plném počtu hráčů. Jednogólový náskok udržel tým z druhého břehu Odry do 48. minuty. Vítkovice vyrovnaly, a protože se derby hrálo vážně na vážno s emocemi a tvrdými střety, došlo hned v prvním utkání turnaje nakonec na nájezdy. V těch byl úspěšnější porubský tým, až v nadstavbových sériích ukončil zápas třetím, hattrickovým, gólem Rodion Koyda a překvapení bylo skutečností. Porubští dorostenci zvítězili nad sokem 4:3sn.

HC Vítkovice Ridera – HC RT TORAX Poruba 3:4sn (2:1, 0:1, 1:1)
Podrobnosti ZDE.

Odpolední zápas s Metropolia Silesia byl rovněž boj o každý centimetr ledového prostoru. Opět padlo sedm gólů v soustavné přetahované. Porubané třikrát vedli a až v 55. minutě byli prohrávajícím týmem a to chvíli před tím odvrátili právě tuto hrozbu vynikajícím týmovým bráněním brankoviště a jeho čáry. Silesia poprvé vyrovnala z trestného střílení. V závěru třetiny sáhli Porubané po hře bez gólmana, jenže přes obranu Silesie a urostlého gólmana puk neprotlačili. Z druhého utkání si RT TORAX odnáší dobrý pocit z odvedeného výkonu. Olaf Zachariasz byl u všech tří gólů (2+1) a právem byl vyhlášen nejlepším hráčem Poruby. Na 2:1 v první třetině zvyšoval Adam Gebauer.

HC RT TORAX Poruba – Metropolia Silesia 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)