Kluci si museli zvyknout na jiný styl hokeje, viděl příčiny pomalejšího rozjezdu trenér Jan Vavrečka

Vladimír Vronka, 01.08.2007
Sareza Ostrava sehrála své druhé (potažmo třetí) přípravné utkání, tentokráte proti francouzskému výběru do 23 let. Oba trenéři po zápase byli spokojeni, neboť v přípravě nejde o výsledky. Ostravského Jana Vavrečku mohla po utkání potěšit hlavně třetí třetina, kde dokázali domácí otočit vývoj utkání. Trenér Francie Dave Henderson mohl být spokojen s první a druhou herní částí, kde dokázali jeho svěřenci vstřelit dvě branky a jen jedinou obdržet.

K zápasu s Francií do 23 let nastoupili převážně hráči širšího kádru, které potřebuje trenér Jan Vavrečka vidět na ledě. „S výkonem týmu jsem spokojený. Říkali jsme klukům, že dnes už umí celá Evropa bruslit. Věděli jsme, že Francouzi budou hrát agresivně, takže jsme na to kluky upozorňovali. Připravili se na to dobře, první třetinu jsme hráli 0:0, ve druhé části jsme po zaváhání při prvním střídání dostali gól. O chvíli později jsme prohrávali 2:0, ale bojovností, jednoduchostí jsme dokázali utkání otočit. Říkali jsme po druhé třetině hráčům, že musí chodit více před branku a že musíme více střílet, takto jsme dali všechny góly.“ Sareza má momentálně k dispozici spoustu hráčů, ale míst pro ně je mnohem méně, takže hráči musejí v zápasech bojovat o to, kde budou v této sezóně hrát. Trenéři se musejí rychle rozhodnout, kdo v týmu zůstane. Mohl tento fakt ovlivnit výkon týmu? „Musíme se rychle rozhodnout, budeme muset do pátku některé hráče uvolnit, ale bude to velmi složité. Kluci mohli být nervózní, ale výkon v prvních dvou třetinách to neovlivnilo. Kluci si museli zvyknout na jiný styl hokeje, u nás se tak nehraje, což je občas škoda. Jakmile jsme si na tento styl hokeje zvykli, začali jsme soupeře přehrávat,“ viděl ostravský lodivod hlavní příčinu ve výsledku po prvních dvou třetinách.

Trenér Francie Dave Henderson mohl po zápase žehrat na nedisciplinovanost ve třetí třetině, ve které dala Sareza dva góly v přesilovkách. Jinak zde Francie určitě zanechala dobrý dojem. „Hráli jsme dobře v první a druhé třetině, ale ve třetí třetině jsme byli nedisciplinovaní. Sareza ve třetí dominovala celou třetinu, protože jsme dělali zbytečné fauly. Hlavně pětiminutový trest ke konci utkání nás položil na lopatky.“ Francie v České republice sehraje několik zápasů, převážně proti juniorským výběrům. Zápas se Sarezou tak byl asi velkou zkouškou. „Jsem spokojen s hrou týmu, dostali jsme možnost sehrát utkání na úrovni, kterou náš tým do 23 let potřebuje. Potřebujeme takovéto zápasy. Jsem šťastný, že jsme toto utkání sehráli, samozřejmě nejsem rád, že jsme prohráli. Byl to pro nás dobrý zápas.“ Jinak asi musel trenér Francie mluvit po pondělním zápase v Třinci, kde remizoval francouzský tým do 23 let s třineckou juniorkou 7:7. „Včera jsme udělali hodně chyb v obraně. Dali jsme hodně gólů, ale týmu, který byl slabší než Sareza. Byl to náš první zápas, před kterým jsme měli jediný trénink. Byl to otevřený zápas, ale nehrál se tak fyzicky náročně a rychle jako tomu bylo dnes.“

Foto: www.hockeyfrance.com