Jsem moc rád za šanci, kterou jsem dostal, říká k premiéře v áčku juniorský útočník Rostislav Vaněk

Adam Bagar, 13.10.2011
Porubští hokejisté se nadále trápí, nevyhráli ani své šesté domácí utkání v sezóně. Tentokrát dostalo šanci předvést své umění v dresu A – týmu i juniorské duo Rostislav Vaněk a Štefan Šimkovič. Prvně jmenovaný si do statistik připsal dokonce asistenci u jediné porubské trefy zápasu, a tak bylo povinností požádat jej o pár slov k zápasu. Nadějní junioři sice patřili k nejlepším hráčům RT TORAXu na ledě, přesto úplně spokojeni být nemohli. „Pocity jsou smíšené,“ říká Vaněk, který by rád dostal šanci i v sobotním zápase na horké půdě Havířova, kde je úvodní buly naplánováno na 17:00.
Již při rozbruslení mohli porubští fanoušci vidět na ledě dvě nové tváře, se sedmaosmdesátkou Rostislava Vaňka a s tradiční devatenáctkou Štefana Šimkoviče. Jaké byly jejich pocity po zápase? „Především jsem rád, že jsem dostal od trenérů příležitost. Pocity jsou spíše smíšené, prohrálo se, ale jinak jsem vcelku se svým výkonem spokojený,“ prohlásil sebevědomě útočník nepříliš velkého vzrůstu.

Poruba ani pošesté nedosáhla v domácím prostředí na body. „Měli jsme málo vstřelených gólů, naopak hodně inkasovaných,“ smál se své zajímavé větě, kterou vyslal ze svých úst a pokračoval. „Myslím si, že rozhodly individuální chyby, udělali jsme v obranné fázi několik minel,“ míní dvacetiletý tahoun juniorského celku.

Hned při svém prvním ostrém startu se dočkal i prvního bodu při jediné brance porubských hokejistů. „Měli jsme přesilovku, nahrál jsem to na modrou Mintělovi, ten hned vystřelil a Matějný to před brankou tečoval,“ popisuje velmi jednoduchou, avšak účinnou, souhru v početní výhodě, která mu přinesla první kanadský bod v seniorském hokeji.

Sympatický hráč znamení býka může porovnat dvě velmi odlišné hokejové soutěže – ligu juniorů a II. hokejovou ligu. „Jednoznačně se to liší v přehledu starších hráčů,“ říká forvard, který si po zápase vysloužil i pochvalu od hlavního trenéra Jana Vavrečky. „Moc si toho cením, ale škoda, že se nevyhrálo.“

Porubu nyní čeká trip na horký led AZetu Havířov. Nechme se překvapit, zda do něj opět naskočí někteří hráči z juniorky. „To je čistě na trenérovi, ale kdybych náhodou šanci dostal, tak bych se určitě na Havířov moc těšil,“ říká Rostislav Vaněk na závěr svého krátkého povídání.