Jsem asi dřevák, směje se po spálené tutovce Martin Piecha

Jsem asi dřevák, směje se po spálené tutovce Martin Piecha

René Chyla, Adam Bagar, 25.02.2017
Vedli 2:1, zápas měli pod kontrolou. Plno nevyužitých tutovek ale nastolilo předpoklad, jakým směrem se bude dále první čtvrtfinálové utkání s Novým Jičínem vyvíjet. Ten totiž v poslední třetině otočil, na vyrovnávací gól Peslara znovu zareagoval, což rozhodlo. „Problémem je, že nedáme zlomový gól,“ ví Martin Piecha, který sice přispěl gólem ve druhé třetině, nicméně ten nakonec k výhře nevedl.

STATISTIKY & FAKTA: MARTIN PIECHA #10
Věk: 35 let, narozen 16. ledna 1981 Výška: 182 cm Váha: 85 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC Oceláři Třinec (do 2001; 2005-2006 a 2008-2009) Další kluby: HC Orlová (2000-2003 a 2013-2014), HC Kometa Brno (2003-2004), HC Sareza Ostrava (2003-2005), AZ Havířov (2003-2004 a 2008-2010), LHK Jestřábi Prostějov (2004-2008 a 2009-2010), BK Mladá Boleslav (2006-2007), EHF Passau Black Hawks (2010-2012), EV Regensburg (2012-2013), Saale Bulls Halle (2013-2014), Chelmsford Chieftains (2014-2015), HC Frýdek-Místek (2015-2016) Úspěchy: postup do 1. ligy (2004, 2005, 2016), 1. místo NIHL South (2015)

Těžko říct, zda mohla Poruba narazit ve čtvrtfinále na houževnatějšího soupeře. Nový Jičín potrápil červenobílé i v základní části, když jednou těsně o gól prohrál, dva domácí zápasy však proti porubskému výběru jasně ovládl. A ovládl i první čtvrtfinálový zápas. „Určitě se potvrdilo, že budou velmi nepříjemní, protože víme, že mají také pár hráčů z Frýdku-Místku a Přerova. Nicméně je to stále jen 0:1 a nic to neřeší,“ tuší útočník, který věří, že ostravský tým má dostatek sil na to, aby sérii otočil a přesvědčivě vyhrál.

Porubští hokejisté vůbec nezačali špatně, nicméně znovu je srážela bídná produktivita. Lekci z ní pak Nový Jičín domácím borcům uštědřil na konci první třetiny, kdy se dostal po Málkově výstavním bekhendu do vedení. RT TORAX ihned po přestávce vyrovnal a pár sekund nato mohl dokonce z hole Martina Piechy otočit, když mu Ondřej Slováček naservíroval puk před naprosto prázdnou branku. „Jsem asi dřevák, protože se mi puk nabalil na hokejku a nedokázal jsem to trefit,“ směje se útočník, který loni dovedl svým hokejovým umem Frýdek-Místek k postupu do WSM ligy.

PORUBA NEZVLÁDLA VSTUP DO ČTVRTFINÁLE, NOVÝ JIČÍN BERE PO ZÁVĚREČNÉM OBRATU PRVNÍ BOD »

Spálená šance ale nemusela třineckého odchovance tolik mrzet, protože jeho chvíle přišla o pár desítek vteřin později při početní výhodě. „Kotouč se nějak odrazil mezi kruhy, tak jsem do něj pouze plácl a nějak to tam spadlo. Tohle ale nic neřeší, protože vyhrál Nový Jičín, na který aktuálně ztrácíme jeden bod,“ mrzí Martina Piechu, který svou brankou otáčel na průběžných 2:1. Porubští borci mohli následně navýšit vedení například z hole Davida Zachara, všechny tutovky ale polapil skvělý Slovák v novojičínské brance.

„Problémem je, že nedáme zlomový gól. Oni pak dají dva slepené, nakloní se to na jejich stranu a dopadne to bohužel tak, jak to dopadne,“ připomíná poslední třetinu, kdy RT TORAX inkasoval hned třikrát, z čehož už se domácí výběr nevzpamatoval. Nový Jičín zlomil Porubě vaz v první pětiminutovce poslední části, kdy se výběr Petra Macháčka prosadil dvakrát během 77 sekund. „Byl to velký šok. V kabině jsme si po dvou třetinách řekli, že půjdeme trochu více defenzivněji zezadu. To se ale nestalo a snad během dvou minut jsme dostali dva góly,“ uznává forvard důležitost slepených branek pro další vývoj sobotního duelu.

Branka specialisty na přesilovky Martina Piechy v prvním čtvrtfinále nestačila.

„Nic vážného se ale prakticky neděje, série se hraje na čtyři vítězné zápasy a u nich teď musíme už vyhrát,“ burcuje své spoluhráče před pondělním zápasem. Poruba sice ještě srovnala na 3:3, poté se ale nechala poslat do tří, čehož hosté využili a přidali čtvrtý gól, na který se už Sršňovi svěřenci nezmohli nijak odpovědět. „Na to si musíme dávat pozor, nicméně budeme se muset zřejmě smířit také s tím, že nás budou neustále provokovat, protože my i oni zřejmě ví, že právě my jsme ten hokejovější tým,“ kvituje Martin Piecha. „Urvali to srdíčkem a bojovností,“ dodává.

V 50. minutě pak nevěřícně zírající oči přítomných fanoušků padly na útočníka s číslem deset znovu. Ten totiž za brankou soupeře zavrávoral a Slovákovu klec doslova porazil. „Vůbec nevím, co se mi tam stalo, ale asi se mi tam jen nějak zapletly nohy do sebe,“ usmívá se. Očekávaný mohutný tlak v závěru se ale nekonal, Jiří Běhal trefil dokonce ještě tyč porubské branky a za zmínku stojí snad jen Sztefkova tutovka při závěrečné power-play. „V závěru už nás prakticky k ničemu nepustili, jelikož výborně bránili a když měli puk, tak chytře vyhazovali,“ chválí hru Nového Jičína.

Hosté závěr zvládli bravurně a po senzačním obratu vyhráli na porubském ledě po více než dvou letech. „Abych řekl pravdu, tak spokojeni rozhodně nejsme, protože jsme ztratili prakticky vyhraný zápas. Dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej, nicméně jsme opět doplatili na to, že jsme neproměnili své šance,“ znovu připomíná porubské nedostatky. Zda ale bude pondělní utkání v něčem jiné či specifické, Martin Piecha netuší. „Popravdě nevím, zda další zápas bude v něčem jiný, ale za každou cenu tam musíme v pondělí vyhrát,“ hlásí odhodlaně.

Martin Piecha vstřebává taktické pokyny od hlavního lodivoda porubské střídačky.

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Baník Sokolov
HC RT TORAX Poruba 2011