Poruba nezvládla vstup do čtvrtfinále, Nový Jičín bere po závěrečném obratu první bod

25.02.2017, René Chyla

Na začátku druhé třetiny během krátké chvíle otočili, přesto to ale nestačilo. Porubští hokejisté šli ještě po druhé třetině do kabin s jednobrankovým náskokem, nicméně z duelu nakonec odešli poraženi, jelikož Nový Jičín zmrazil porubskou střídačku dvěma góly během 77 vteřin. Jakub Peslar sice ještě vyrovnal, ale David Samiec v přesilovce vrátil hostům vedení a Nový Jičín tak i díky jeho zásluze bere v sérii první bod.

2. liga - skupina Východ - ČF1 so 25.2.17:00
Ďáblové Nový Jičín
3:4(0:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 23. Zachar (Jáchym, Kafka), 28. Piecha (Puzič, Slováček), 45. Peslar (Ballner) – 20. Málek (Novotný), 42. Zdeněk (Málek, Kratochvíl), 44. Chvostek (Samiec), 49. Samiec (Sonnek). Rozhodčí: Šutara – Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 666. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4. Stav série: 0:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Puzič, Dresler, Kaluža, Puškár, Slavík, Rudl (od 17. Peslar) – Slováček, Piecha, Sztefek – Kafka (42. - 44. Tomčák), Jáchym, Zachar – Seidler, Ballner, Vaněk
Ďáblové Nový Jičín: Slovák I – Zahradníček, Běhal, Hruška, Vašut, Pisárik, Metelka, Cabák – Gebauer, Samiec, Slovák II, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Irgl, Novotný

David Samiec (NJČ) (1+1)
Matěj Málek (NJČ) (1+1)
Martin Piecha (POR) (1+0)

Tutovka Novotného a úder přerovského Málka 38 sekund před první pauzou

Porubští hokejisté začali první utkání čtvrtfinále aktivněji, k vážnějšímu ohrožení Slovákovy klece se však nedostali ani při dvojnásobné početní převaze. Zato hosté při oslabení málem zmrazili přítomné publikum, jelikož Robin Gebauer našel před brankovištěm naprosto nekrytého Dominika Novotného, ten však v rozhodující chvíli nedokázal puk přes pravý Čechův beton přehodit. Na druhé straně pak Sztefkovu dělovku od modré tečoval Jan Dresler, i v tomto případě ale vynikl muž v masce. Nový Jičín se ale přece jen prosadil. 38 vteřin před koncem třetiny vyslal do úniku po pravém křídle Dominik Novotný Matěje Málka, který se trefil výstavně bekhendem pod břevno – 0:1.

Šťastný gól Zachara a obrat z přesilovkové trefy Piechy

RT TORAX srovnal už ve 23. minutě. Tomáš Jáchym poslal puk před brankoviště, kde do něj plácl David Zachar, jenž se štěstím dopravil puk do sítě – 1:1. Následně Ondřej Slováček naservíroval kotouč před prázdnou Martinu Piechovi, ten ale nezpracoval a obrovská příležitost tak přišla vniveč. V další šanci se objevil Rostislav Vaněk, porubský útočník ale z prostoru mezi kruhy netrefil bránu. Slavit se tak mohlo v další přesilovce Poruby. Ivan Puzič nahrával mezi kruhy Martinu Piechovi, který prostřelil Slováka pod lapačkou – 2:1. Další branku měl v přesilovce David Zachar u levé tyče, novojičínský gólman se ale tentokrát zaskvěl svou lapačkou.

Bleskový obrat Jičína, rychlá odpověď domácích a Samiecova vítězná trefa

Nový Jičín otočil na začátku poslední třetiny během 77 sekund. Nejprve Matěj Málek před brankovištěm vyslal zadovku na Jiřího Zdeňka, který poslal puk k pravé tyči – 2:2. Michal Chvostek si následně najel mezi kruhy, odkud trefil mezeru mezi Čechovými betony – 2:3. Porubští ale srovnali minutu nato. Jakub Peslar sice trefil zleva pouze zadní mantinel, puk se ale odrazil do brankoviště, kde se od pravého betonu odrazil do sítě – 3:3. Nový Jičín poté využil v přesilové hře další hrubici v porubské obraně. Jan Sonnek nahrál nakrátko Davidu Samiecovi, který s pomocí tyč uklidil puk za Čechova záda – 3:4. Ještě hůře mohlo být na konci 57. minuty, kdy Jiří Běhal trefil bekhendem z pravé strany břevno. Při power-play pak měl vyrovnání na holi Michal Sztefek, Jiří Slovák jej ale zázračně zastavil lapačkou.

Ostatní zápasy 1. čtvrtfinále

Šumperkvs.Val.Meziříčí1:2
Hodonínvs.Opava5:1
Vsetínvs.Kopřivnice9:0

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že jsme neodehráli vůbec špatné utkání a měli převahu. Dostali jsme smolný první gól, ale ve druhé třetině jsme otočili výsledek na 2:1. Pak jsme měli moře šancí a neproměnili snad tři tutovky. Do třetího dějství jsme šli s tím, že musíme hrát v pěti bez faulů a zodpovědně, ale bohužel jsme během minuty dostali dva góly. Přestože se nám podařilo vyrovnat, po další chybě jsme inkasovali počtvrté. Nový Jičín byl hodně produktivní, potrestal skoro všechny naše chyby a potvrdil, že bude nepříjemným soupeřem. Myslím, že hokejově jsme měli jasně navrch, ale hraje se na góly a když je nedáme, bude to s nimi těžké. Nic se neděje, je to jen jeden zápas. Jedeme do Nového Jičína vyhrát, ovšem musíme se vyvarovat chyb. Šancí si vytvoříme dost, ale musíme je proměnit.

Petr Macháček (HK Nový Jičín): Omlouvám se, ale vyjádřím se až po sérii.