Již s novou trenérskou dvojicí přivítá Poruba hokejisty Karviné

Adam Bagar, 09.10.2012
Porubští hokejisté svým špatným sobotním výkonem na ledě Frýdku-Místku zapříčinili odvolání trenérské dvojice Tomášek – Smeták a již na pondělním tréninku tým převzali Tomáš Sršeň s Pavlem Hinnerem. Na úvod je čeká domácí duel s aktuálně čtvrtou Karvinou. Ten je na programu ve středu 10. října a úvodní buly bude vhozeno z rukou rozhodčího Koliby v 18:00. Dokáže RT TORAX zapomenout na předchozí dva nezdary a připsat si na konto další tři body? To se nejlépe dozvíte osobní návštěvou porubského zimáku, v opačném případě sledujte utkání alespoň prostřednictvím tradičního textového online přenosu.

Základní informace

Karvinský klub měl před sezónou nemalé finanční problémy a hrozilo, že se do soutěže vůbec nezapojí. Nakonec se přece jen situace v klubu stabilizovala a Karviná, která letos vystupuje pod novým názvem HC Baník Karviná, je mezi deseti účastníky východní části třetí nejvyšší soutěže. Trenérem nadále zůstává Aleš Flašar, roli asistenta plní Radomír Grimm.

Karvinský celek prošel před sezónou řadou změn. Na gólmanském postu můžeme vidět kromě Davida Iláše také Lukáše Smolku, který prozatím dostává více prostoru. Oba brankáři v minulosti oblékali porubský dres. V obranných řadách Baníku schází zkušené trio Filip Štefanka, David Galvas a Alexander Hegegy. Ti byli nahrazeni produktivním Pavlem Kowalczykem, exporubským Lukášem Vnenkem a Janem Krajíčkem, jenž vloni působil v Přerově.

V útoku trenéru Flašarovi schází rovněž velká jména. Marek Ivan zamířil do Nového Jičína a v týmu nefigurují ani další elitní střelci Vladimír Luka a Václav Studený. Útočnou fázi posílil Američan Brandon Contratto a především zkušený Libor Pavliš. I přes citelné ztráty se v dresu Karviné objevují stále kvalitní hokejisté, jmenujme třeba obránce Miroslava Javína a útočníky Jana Blatoně či Davida Moravce.

Karviná si prozatím v letošním ročníku nevede vůbec zle. Aktuálně jí patří čtvrtá příčka tabulky s devíti body na kontě. Zvítězit dokázala ve Frýdku-Místku a Valašském Meziříčí, na domácí půdě pak rozstřílela Opavu. Porážky si připsala na konto ve Vsetíně a naposledy i na svém ledě při utkání s Přerovem, kterému podlehla díky špatné první třetině 1:3.

Nejproduktivnějším hráčem Baníku je s devíti body Aleš Tomášek (2+7), jenž se v posledních dnech vrátil do zahraničí. Pomyslná druhá příčka patří Liboru Pavlišovi (6+2), jenž je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Americká posila Brandon Contratto nastřádala čtyři body (2+2). Z obránců si vedou nejlépe Pavel Kowalczyk (1+4) a Miroslav Javín (1+3).

Poruba má po pěti zápasech na kontě čtyři body, když dokázala zvítězit v Novém Jičíně a bod získat i z domácího duelu se Vsetínem. Naposledy však vyhořela na ledě Frýdku-Místku a právě po tomto duelu se rozhodlo vedení klubu odvolat trenérské duo Tomášek – Smeták. Novým šéfem porubské střídačky se stal Tomáš Sršeň, roli asistenta bude dočasně plnit generální manažer Pavel Hinner. Na čele produktivity je prozatím Martin Buček (3+1), stejného bodového zisku dosáhl také Rostislav Vaněk (0+4). Z obránců je na tom nejlépe Lukáš Prokop (1+1).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

5. kolo: HC Baník Karviná – HC ZUBR Přerov 1 : 3 (1:3, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
6. Mikšan – 9. Ditrich, 16. Sedlák (Sprušil, Goiš), 20. Faltýnek (Goiš).

5. kolo: HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 2 (3:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky:
8. Kelner (Hrubý), 9. Ovšák (Rozum), 18. Kraft (Kanko), 46. Kanko, 49. Sluštík O. (Škatula), 51. Hrubý (Krutil, Kelner) – 37. Buček, 48. Prokop (Holuša).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

Sestava Karviné v posledním utkání: Smolka (21. Iláš) – Javín, Sznapka, Krajíček, Kowalczyk, Krause – Samiec, Badžo, Mikšan, Pavliš, Miczek, Contratto, Řezáč, Blatoň, Rosůlek.

Sestava Poruby v posledním utkání: Gleich (18. Tihlář) – Wolf, Hruzík, Zientek, Slavík, Prokop, Šindelář, Spusta, Axman – Krayzel, Matějka, Buček – Vaněk, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Vrána – Galajda, Vidlák, Zuber.

Vzájemná utkání v sezóně 2011/2012

2. kolo: HC Karviná - HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (1:2, 3:0, 0:0):
Poruba nadále bez bodů, v Karviné ztratila dobře rozehraný zápas ve druhé třetině

12. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Karviná 1 : 3 (0:1, 0:2, 1:0):
Poruba nestačila na Karvinou, prodloužila tak sérii domácích porážek

24. kolo: HC Karviná - HC RT TORAX Poruba 2011 7 : 2 (3:0, 3:1, 1:1):
Z Karviné si Poruba přiváží sedmibrankovou nadílku

34. Kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Karviná 3 : 4 (2:2, 0:1, 1:1):
Těsné porážky nekončí ani v roce 2012, Karviná rozhodla pouhých dvanáct vteřin před koncem

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Karvinou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Richard Koliba z Karviné. Jeho čárovými kolegy budou pánové Rudolf Vengřín z Ostravy a Vladimír Rožánek ze Studénky.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Poruby: 2,73
Remíza: 4,50
Vítězství Karviné: 1,70

Ostatní duely 6. kola II. hokejové ligy – sk. Východ