SLEDUJTE ONLINE:
A-tým:
15.4. 17:00 Havlíčkův Brod – Poruba 3:2
II. liga znovu ve třech skupinách, ve východní části aktuálně osm celků

II. liga znovu ve třech skupinách, ve východní části aktuálně osm celků

Redakce, 10.06.2017
Výkonný výbor ČSLH na zasedání v minulém týdnu schválil předběžný návrh modelu třetí nejvyšší soutěže. Ta se bude stejně jako v předchozím ročníku hrát ve třech skupinách, nicméně počet aktérů v každé z nich již bude rozdílný. Zatímco v západní divizi se představí celkem jedenáct týmů, střed bude hrát mužstev deset. Východní část ale zažije pro následující rok opět revoluci největší. Moravskoslezskou skupinu aktuálně tvoří osm mančaftů, které se mezi sebou na rozdíl od Západu a Středu utkají šestikolově.

11 NA ZÁPADĚ, 10 VE STŘEDU A 8 NA VÝCHODĚ

V ročníku 2016/2017 měla východní část druhé ligy lichý počet účastníků, jelikož se na poslední chvíli odhlásili břeclavští Lvi a celků tak bylo rázem pouze devět. Podobná situace nastala v tomto roce na opačném konci republiky. Ve skupině Západ se sice nikdo zatím neodhlásil, ale vedení postupujícího Dvora Králové nad Labem na základě předchozího květnového rozdělení mělo přijít o nedaleká derby, a tak nováček II. ligy hlasitě aplaudoval na jeho změnu. Výkonný výbor k této skutečnosti před pár dny přihlédl a skupina Západ bude mít pro sezonu 2017/2018 jedenáct účastníků, v každém kole tak bude jeden tým, který bude mít volno.

Skupinu Střed postihlo pro další ročník změn nejméně, absolutní revoluce nastala ale opět po roce na východě, kde po postupujícím Vsetíně ukončila své působení ve II. lize i Technika Brno (přesun licence do pražských Letňan) a porubská část aktuálně čítala pouze sedm celků. Situaci mírně zachraňuje druholigová přihláška Orlové, její účast je ale stále velmi nepravděpodobná, stejně jako účast Opavy.

PORUBA ZŘEJMĚ O DRUHOU LIGU NEPŘIJDE

Původně hodlala odstoupit ze II. ligy právě i Poruba, která v těchto dnech dokončuje jednání ohledně účasti v polské extralize, nicméně i v případě schválení, že RT TORAX zamíří do nejvyšší soutěže k našim severním sousedům, druhou ligu nechá zahrát juniorský B-tým, jenž byl vytvořen v návaznosti na elitní mužstvo i vzhledem ke zrušení Ligy juniorů Českým svazem ledního hokeje. Podle původního plánu sice měla licence zamířit do nově vzniklého seniorského kádru v Karviné, ta ale tuto nabídku nakonec odmítla.

VYŘAZOVACÍ BOJE

Prolínající se systém vyřazovacích bojů skupin Západ a Střed zůstane pro sezonu 2017/2018 nezměněn, co by to ale bylo za rok, kdyby změna znovu nepostihla část východní. Do playoff postoupí šest z osmi týmů, přičemž první dva si zajistí přímou vstupenku rovnou do semifinále, zbývající čtveřice si o druhé kolo playoff zahraje ve čtvrtfinále hraném na tři vítězné duely. Stejný počet vítězství k postupu do další fáze bude potřebný také v semifinále i finále, po němž bude následovat kvalifikace o WSM ligu, kde se utkají tři mužstva (vítěz finále skupiny Východ a vítězové semifinále skupin Západ-Střed).

Aktuální účastníci II. ligy skupiny Východ

1.HC RT TORAX Poruba 2011
2.Draci Šumperk
3.SHK Hodonín
4.HK Nový Jičín
5.Hokejový klub Opava
6.HC Tatra Kopřivnice
7.HC Bobři Valašské Meziříčí
8.HC Orlová