FANTASTICKÝ BRONZ! Dorostenci přivážejí z OSTRAVA HOCKEY CUPu cenný kov

Gabriela Juříková, 14.08.2022
Turnaj OSTRAVA HOCKEY CUP vrcholil nedělními zápasy. Dorostence RT TORAX čekalo jediné klání. S Eisbären Berlín dopoledne odehráli duel o prvenství v turnaji a Pohár si z rukou Romana Šimíčka nakonec odvezl německý tým. Porubané tak museli čekat na konečné umístěni až po odehrání zbývajících zápasů. Hlavně na utkání Vítkovic s Nitrou. Díky prohře pořádajícího týmu obsadili svěřenci trenéra Moravce krásné bronzové místo.

Vývoj utkání byl pozitivní. Po první třetině vyhrávala Poruba 1:0 gólem Rodiona Koydy, přestože byli berlínští Medvědi zprvu střelecky aktivnější. Porubané měli několik pasáží, kdy bušili do puku v brankovišti, ale až jízda do pásma s krátkými nahrávkami Koydy a Jeftěchova otevřely skóre. V nejposlednějších vteřinách třetiny mohl vyrovnat Schäfer, jenže Samuel Sobol si pravou tyč odshora dolů velmi dobře utěsnil. Utkání nechyběly ostré souboje, potyčky a také nepřesnosti v nahrávkách. Proto se na další gól čekalo až do 33. minuty. Z rychlého protiútoku Sobol vyrazil střelu Sanftenbergera a protože hráč z druhé vlny nebyl pokrytý, doklepával puk do odkryté brány – 1:1. Vyrovnání Berlíňany nakoplo. Měli jistější držení kotouče, lepší pohyb a také obrannou hru před vlastní brankou. Proto také vsítili gól i v oslabení. Porubaký gólman nestačil z 37 střel na sedm z nich nedosáhl. Dvojice Koyda Olexej Jeftěchov přidala ve třetí třetině druhou branku, takže Poruba prohrála 2:7 a musela čekat na výsledky zbývajícíhc zápasů.

Hlavně se čekalo, jak dopadne druhé nedělní utkání Vítkovic s Nitrou a Trenčína se Silesií. A protože pořádající tým prohrál 4:6 a Silesia vyhrála 4:2, převzali si dorostenci HC RT TORAX Poruba bronzové medaile a pohár.

Eisbären Berlin – HC RT Torax Poruba 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)