Dva dny před Štědrým dnem jedou mladší dorostenci do Zlína zkompletovat 17. kolo

Adam Bagar, 21.12.2010
Jako úplně poslední ze všech kategorií sehrají před Vánoci mistrovské utkání mladší dorostenci. Jejich utkání 17. kola ELIOD SERVIS Extraligy mladšího dorostu bylo z důvodu velkého počtu nemocí odloženo. Do Zlína se tak vydají až 22. prosince, úvodní buly je na programu v 15:30. Dokáží svěřenci trenéra Petra Rambouska prolomit smůlu z posledních zápasů a přivést překvapivé tři body? Budou to mít ovšem těžké, Zlínu patří v tabulce čtvrtá příčka a všech dosavadních pět sehraných soutěžních utkání dokázal dovést ke třem bodům, naposledy mu Poruba podlehla na svém ledě těsným jednobrankovým rozdílem.
V tabulce nadále okupují svou tradiční sedmou pozici, na které pravděpodobně zůstanou až do konce sezony. V uplynulém týdnu utrpěli mladší dorostenci dvě poněkud smolné porážky. Nejprve podlehli Olomouci, jejíž první gól neměl být uznán, 2:3. O vítězný gól se navíc Hanáci postarali necelé tři minuty před koncem duelu. V Třinci RT TORAX držel ještě šest minut před vypršením šedesáti minut dvoubrankový náskok. Oceláři v závěru vsítili tři branky, tu rozhodující dokonce osmatřicet vteřin před koncem, a otočili už prakticky prohraný zápas na konečných 4:3.

„Trápí nás to vlastně po celou sezonu. Nikdy herně nezaostáváme za kvalitou jiných mančaftů, hrajeme s nimi vyrovnané partie, mnohdy jsme i lepší, ale nemáme v koncovce štěstí a vždy tu poslední třetinu prohrajeme, stává se to už takovým pravidlem. Na klucích je jasně znát taková beznaděj a špatný pocit. Je lepší prohrát o pět nebo deset gólů, než o jeden nebo dva góly. Ale bohužel přes tady to se musíme přenést a sezona plyne dále, hrajeme každý o svou budoucnost a nemůžeme nic vypustit,“ říká kapitán mladšího dorostu Tomáš Rataj.

A co očekávat od Zlína? „Zlín je velmi kvalitní tým složený ze skvělých bruslařů. Nemají takové individuality, ale působí kvalitním výkonem celého týmu. Většinou jde těžko poznat rozdíl mezi první a třetí lajnou,“ vyzvedává středečního soupeře a dodává. „Bohužel u našeho týmu se to říct nedá, tam je jasně vidět ten rozdíl. Věřím, že když se mladí hráči přidají a staří to doplní odedřeným výkonem, můžeme uhrát kvalitní výsledek či dokonce překvapit,“ myslí si patnáctiletý tahoun svého týmu.

Zlínští v posledním kole zamířili na led Olomouce, kde byl k vidění vyrovnaný souboj, který domácí hokejisté, stejně jako utkání s Porubou, rozhodli až brankou v závěru. „Bylo to vyrovnané, rychlé a tvrdé utkání. Nezachytili jsme začátek třetí třetiny. Sice jsme poté zareagovali a srovnali, ale domácí měli v závěru více štěstí. Remíza by byla spravedlivější. Bohužel ale rozhodla individuální chyba našeho hráče,“ řekl k utkání zlínský lodivod Robert Svoboda.

Předtím si hráči PSG hravě poradili na svém ledě s předposledním Přerovem. Tabulka extraligy mladšího dorostu je od druhého do šestého místa značně našlapaná. Zlínským patří čtvrtá příčka, ale v případě, že dohrávané utkání s Porubou dovedou do vítězného konce, dostanou se na druhý stupínek za vedoucí Vítkovice.

Sestava HC PSG Zlín v posledním utkání: Haloda – Galuška, Dalajka, Hladiš, Hlaváč, Hurta, Kobylík, Kužílek, Melichárek, Pavlůšek, Pelánek, Procházka, Rod, Řezníček, Bumbál, Velčovský, Vyoral, Zaremba.

Sestava HC RT TORAX Poruba v posledním utkání: Maček - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Štěpán, Trefil - Csomor, Gelnar, Gola P., Gola R., Gřeš, Havránek, Kropka, Pěnčík, Rataj.