Druhá část ELD rozlosována, dorost bude hrát o playoff ve skupině E

Druhá část ELD rozlosována, dorost bude hrát o playoff ve skupině E

Gabriela Juříková, 29.11.2021
Extraliga dorostu má odehránu základní část, po které se týmy rozdělí do pěti skupin. Dorostenci RT TORAX se chtěli vyhnout záchranářským starostem. Po prvním kole vzájemných zápasů s bilancí čtyř výher a pěti proher měli čtvrté místo zaručující postup do play off. Jenže po nepovedeném druhém kole, kdy z devíti utkání vyhráli jediné a skončili na předposledním místě, budou hrát o to, aby nebyli jedním z šesti týmů, který sestoupí do Ligy dorostu.

První čtyři týmy ze tří skupin se rozdělí do dvou a budou mezi sebou hrát čtyřkolově s tím, že si neberou body ze základní části. Tři šestice zůstávají v původním složení, také budou hrát čtyřkolově, ale s tím rozdílem, že jim body zůstávají. Po dvaceti kolech vítězové skupin C, D a E postoupí do play off a s nimi ještě nejlepší tým z druhého místa.

Naopak poslední dvě mužstva (páté a šesté) z každé skupiny sestoupí do Ligy dorostu. Čtvrtá mužstva a nejhorší ze třetích míst ještě čeká skupina „o umístění na konečném 21. – 24. místě“. Utkají se dvoukolově každý s každým a dva nejslabší půjdou do baráže proti dvěma nejlepším týmům Ligy dorostu. V baráži budou slavit dva týmy a v příští sezóně Extraligy dorostu tak bude celkem 24 mužstev.

Hracími dny budou nadále čtvrtek a sobota. V tomto kalendářním roce se stihnou do 12. prosince odehrát čtyři kola. Následuje reprezentační a vánoční pauza. Sezóna bude pokračovat 6. ledna a poslední kolo je na programu 5. března.
Rozpis utkání již nyní naleznete v sekci „DOROST“.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC RT TORAX Poruba 2011
Hokejový klub mesta Zvolen