Dokázali jsme více, než se od nás čekalo, myslí si o play - off Jan Tesařík

Vladimír Vronka, 29.03.2007
Sareza Ostrava se rozloučila se sezónou povedeným zápasem s nešťastným koncem. Hradec Králové dokázali ostravští borci pořádně potrápit, za což jim musí ostravský fanoušek poděkovat. V play – off sehrál vynikající zápasy Vladimír Svačina, pro kterého byla letošní sezóna první v mužském týmu. Do brány se ve třetím zápase postavil Jakub Čech a sérii již dochytal. Jedním z hráčů, kteří mají na kontě všech 58 zápasu Sarezy v letošní sezóně je Jan Tesařík. Dalším hráčem, který odehrál první mužskou sezónu je Petr Janečka.

Sezónu začínal Vladimír Svačina s vědomím, že má táhnout juniorský tým Sarezy, Vladimír podával v juniorce fantastické výkony, když ve čtrnácti zápasech nasbíral 29 bodů. Jakmile získala juniorka rozhodující náskok na poslední tým tabulky, přesunul se Vladimír do prvoligového týmu. „V základní části jsem se hledal, byla to moje první mužská. Bylo to pro mě něco nového, nový herní styl. V play – off si myslím, že to už šlo, že jsem se rozehrál. Sehráli jsme se s Radkem Hubáčkem a s Lukášem Klimkem. Bylo to super,“ zhodnotil své mužské vystoupení. Útok Svačina – Hubáček – Klimek dělal soupeři velké problémy skvělým pohybem a důrazem. „My jsme byli asi nejmladší útok. Takže bychom měli nejvíce bruslit a napadat. Jsme mladí a máme hodně sil,“ řekl Vladimír Svačina na závěr rozhovoru s úsměvem na tváři.

Sareza měla opory v bráně, trojice Jakub Štěpánek, Jakub Čech a David Iláš odchytali své zápasy velmi dobře. Jakub Čech pendloval mezi Zlínem a Ostravou, za kterou odehrál řadu zápasů. Poslední zápas sezóny odehrál v úterý, kdy Sareza prohrála s Hradcem 6:4. „Měli jsme špatnou první třetinu, nechali jsme Hradec dorážet, prohrávali jsme 3:1. Sehráli jsme parádní třetí třetinu. Doháněli jsme dvoubrankové manko, což se nám nepovedlo.“ Jakub Čech pozoroval ve třetí třetině hru převážně u vzdálenější branky. Jistě by si rád zachytal v případném prodloužení, ale Sareza nedokázala ze svých šancí vstřelit vyrovnávací branku, po odvolání gólmana navíc inkasovala šestou branku. „Chyběl nám jeden gól. Ve třetí třetině jsme měli spoustu šancí, ale nemohli jsme dát gól. Měli jsme i smůlu. Trefili jsme tyč, držadlo hole, ale puk do brány jsme dostat nedokázali,“ prohlásil ostravský gólman.

Obránce Sarezy Jan Tesařík sehrál za Sarezu všechny zápasy, patřil k nejlepším ostravským obráncům. „Vydařené play – off, i když jsme poslední zápas prohráli. Dokázali jsme více, než se od nás čekalo. Dokázali jsme potrápit první tým tabulky. Já jsem rád, že jsem odehrál všechny zápasy, což musím zaklepat,“ vyjádřil ostravský obránce spokojenost s tím, že Sareza dokázala potrápit Hradec, a také nad tím, že mohl odehrát celou sezónu.

Ostravský útočník Petr Janečka hrál loni za ostravskou juniorku. Letos dostal příležitost hrát první ligu. V ní sehrál mnoho zápasů. Před druhým čtvrtfinále v Hradci Králové musel Petr absolvovat přesun z Ostravy, neboť válčil v play – off druhé ligy za Přerov. „Sareza s Přerovem byla domluvená na tom, že budu pomáhat v play – off. V neděli jsme hrál za Přerov proti Šumperku, který jsme dokázali potrápit. V sobotu jsme dokázali zvítězit, v neděli jsme prohráli na nájezdy,“ vyjádřil spokojenost nad vystoupením Přerova v play – off. Petr zažil rušný nedělní večer a rušné pondělní ráno. V neděli nastoupil na Pendolino do Pardubic, kde jej vyzvedli a převezli do Hradce Králové. „Večer mi zavolali, že potřebují abych hrál. O půlnoci jsem si byl koupit lístek na Pendolino. Odjížděl jsem v 9:20, v Pardubicích, kde mě vyzvedli, jsem byl v jedenáct. Jel jsem do Hradce, kde jsem se vyspal a jel na zápas. Hrál jsem tři zápasy za tři dny, což bylo hodně náročné. Poprvé jsem se projel Pendolinem, připadal jsem si jak Alenka v říši divů (smích),“ naznačil, že jízda Pendolinem byla velkým zážitkem. Nabízí se otázka, jaké bylo play – off druhé ligy, ve kterém ostravský útočník nastoupil za Přerov proti favoritovi soutěže z Šumperka? „Druhá liga je o padesát procent horší, v bruslení, dělají se tam větší chyby. Hlavní rozdíl je v tréninku. Hráči jdou po práci na trénink. Hrál proti nám Roman Meluzín, Dušan Bařica, což jsou výborní hráči. Druhá liga je o hodně pomalejší. Prvoligové play – off se dá srovnat s extraligovými zápasy,“ dovolil si zabrousit i do srovnání kvality prvoligového play – off.