Chance liga startuje! Po 14 letech se v ní objeví i Znojmo

Chance liga startuje! Po 14 letech se v ní objeví i Znojmo

Český hokej, Lukáš Bajgar, 13.09.2023
Začátku nejvyšší české soutěže bude těsně předcházet start Chance ligy. Titul obhajuje Zlín, tradičně ambiciózní bude hned několik celků. K nim se po čtrnácti letech objeví Orli Znojmo, které v soutěži nahradilo Šumperk. Jaký formát přináší nový ročník?

Druhé nejvyšší české hokejové ligy se stejně jako v posledních dvou letech účastní 14 týmů, mezi které se po více než jedné dekádě vrací HC LERAM Orli Znojmo. Naopak mezi účastníky soutěže bude chybět Šumperk. Každé mužstvo se utká s každým v čtyřkolovém systému (52 utkání). Družstvo, které se po této časti soutěže umístí́ na konečnem 14. místě, sestupuje do II. ligy ČR. Hrací dny tvoří středa a sobota, které příležitostně doplní pondělí, pátek nebo neděle.

Do předkola play-off postoupí kluby umístěny po základní časti na 7. - 10. místě. Tato fáze play-off bude hrána na 2 vítězná utkání s tím, že nejlépe umístěné družstvo se utká s nejhůře postaveným. První střetnutí odehraje na domácí půdě hůře postavený celek. Druhý a případně třetí duel se odehraje na stadionu lépe postaveného po základní části.

Podstatné je také dodat, že v jednom týmu může nastoupit do soutěžního klání maximálně šest cizinců. A jak bude vypadat boj o vítězství? Do play-off postoupí celky z 1. až 6. místa a dále dvě úspěšná mužstva z předkola. Ta budou bojovat počínaje čtvrtfinále, jež se bude hrát na 3 vítězné zápasy. Semifinále a finále pak týmy odehrají na 4 vítězství.

Ve čtvrtfinále platí, že první dvě a případně páté utkání se hraje u lépe umístěného družstva po základní části. V semifinále a finále začíná první dvě střetnutí v domácím prostředí opět lépe postavený celek po úvodní fázi. Stejně tak v případě pátého a sedmého duelu. Vítěz této části soutěže postupuje do tzv. baráže o účast v Tipsport extralize ledního hokeje.

Účastníci soutěže:

HC Baník Sokolov, SK H.Slavia Třebíč, SC Kolín, Berani Zlín, HC LERAM ORLI ZNOJMO, LHK Jestřábi Prostějov, HC ZUBR Přerov, HC Stadion Litoměřice, HC Slavia Praha, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Frýdek-Místek, HC DYNAMO PARDUBICE B, HC Dukla Jihlava, Valašský hokejový klub

Rozpis prvního kola (13. září 2023):

Frýdek-Místek vs. Sokolov

Třebíč vs. Vsetín

Zlín vs. Poruba

Kolín vs. Přerov

Prostějov vs. Pardubice B

Slavia Praha vs. Litoměřice

Znojmo vs. Jihlava

Titulárním partnerem je nadále sázková kancelář CHANCE

Sázková kancelář Chance je s dosavadní spoluprací s 1. hokejovou ligou spokojena. „Je nesporné, že Chance liga je mezi sázkaři velmi oblíbená, i proto považujeme za důležité podporovat druhou nejvyšší soutěž a přispívat tak k rozvoji českého hokeje. Letošní sezona bude zajímavá s ohledem na několik ambiciózních a tradičních týmů, které se budou chtít posunout o level výše, do Tipsport Extraligy,“ komentuje ředitel společnosti Chance, Roman Rypáček.

„A jak to vidí sázkaři? Největšími favority jsou jednoznačně hokejisté Zlína a Vsetína. Tradičně ambiciózním týmem je Poruba, velký progres v minulém sezoně zaznamenala dvojice Třebíč a Prostějov. Roli černého koně může hrát Znojmo,“ zmiňuje šance na úspěch týmů za titulárního partnera soutěže Roman Rypáček.

Kurzy na vítězství:

Zlín3,2

Vsetín4

Poruba10

Prostějov12

Třebíč12

Znojmo 30

Více na webu Chance.cz.

Vysílání hokejové Chance ligy?

Celou základní část i play off sezony 2023/24 budete moci sledovat tradičně na platformě HokejkaTV.cz a novinkou, kterou oznámil výhradní marketingový partner BPA, jsou také přenosy vybraných utkání na ČT sport a ČT sport plus. Streamy pro sázkaře pak na webu Chance.cz

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo zajistit prezentaci Chance ligy také ve vysílání České televize. V každém kole nabídne komentátorská dvojice ČT jedno vybrané utkání na ČT sport Plus, kdy signál dodá naše HokejkaTV. A dále bude zařazeno k vysílání přímo na ČT sport vybrané Utkání měsíce,“ uvádí k této spolupráci Jana Obermajerová, generální ředitelka BPA sport marketing.

Nejbližší přenosy na ČT sport / plus

den

datum

rok

program

vhazování

domácí

hosté

ST

13.9.

2023

PLUS

18:00

ZNOJMO

JIHLAVA

SO

16.9.

2023

PLUS

17:00

VSETÍN

SLAVIA

ST

20.9.

2023

PLUS

17:30

TŘEBÍČ

PORUBA

SO

23.9.

2023

PLUS

17:30

ZLÍN

FRÝDEK-MÍSTEK

PO

25.9.

2023

PLUS

18:00

VSETÍN

PORUBA

ST

27.9.

2023

PLUS

18:00

ZNOJMO

FRÝDEK-MÍSTEK

SO

30.9.

2023

PLUS

17:00*

KOLÍN

SOKOLOV

ST

4.10.

2023

PLUS

18:00

PŘEROV

LITOMĚŘICE

SO

7.10.

2023

PLUS

17:10

VSETÍN

ZLÍN

PO

9.10.

2023

PLUS

18:00

ZNOJMO

PORUBA

ST

11.10.

2023

PLUS

18:00

PŘEROV

JIHLAVA

SO

14.10.

2023

PLUS

17:00

FRÝDEK-MÍSTEK

LITOMĚŘICE

ST

18.10.

2023

ČTS

17:00

VSETÍN

PROSTĚJOV

SO

21.10.

2023

PLUS

16:30

JIHLAVA

ZNOJMO

PO

23.10.

2023

PLUS

18:00

KOLÍN

PORUBA

ST

25.10.

2023

ČTS

17:40

ZLÍN

ZNOJMO

SO

28.10.

2023

PLUS

17:00

PROSTĚJOV

PŘEROV

* Možný posun na 18hodinu

Ceník balíčků streamů Chance ligy pro sezonu 2023/2024 na HokejkaTV.cz

Denní: 59 Kč

Měsíční: 109 Kč

Půlsezonní: 269 Kč (bude aktivní až od poloviny sezony)

Sezonní: 549 Kč

Jak streamy sledovat?

V prvé řadě je potřeba stát se registrovaným členem komunity Hokejka – registrovat se na webu www.hokejkatv.cz. Pokud jsi člen projektu HOKEJKA, stačí se na webových stránkách Hokejkatv.cz přihlásit, v sekci „Placený obsah“ si zvolit druh předplatného a skrze platební bránu předplatné uhradit.

Pro úspěšné spárování platby s účtem na HokejkaTV.cz je důležitý zejména variabilní symbol, který se v Platební bráně generuje každému uživateli jiný. Variabilní symbol se mění s každou sezonou, není tedy možné provést stejnou platbu jako v minulé sezoně.

Charitativní týden

Od pondělí 27. 11. 2023 do neděle 3. prosince se bude konat již sedmý ročník zavedeného projektu Charitativní týden. Většinou se jedná o sbírku předmětů (pastelky, plyšáci, hračky apod.), které nosí fanoušci přímo stadiony Chance ligy. Kluby si následně samy vybírají, jaké instituci vybrané předměty darují. Často se jedná o dětské domovy či místní nemocnice.

Nedílnou součástí každoročního charitativního týdne je také dražba vybraných hráčských předmětů či dresů. Její výtěžek byl v minulosti směrován například na konto Fondu organizace ohrožených dětí a jejího projektu Klokánek. Vše bude upřesněno v době konání akce.

O Kapku lepší hokej

I v sezoně 2023/2024 bude Chance liga pomáhat. Týmy se zapojí do projektu O Kapku lepší hokej, jenž má za cíl pomáhat především dětským pacientům s poruchami krvetvorby.

Pátý ročník bude navazovat na úspěšnou minulou sezonu, ve které hokejisté, kluby i fanoušci vybrali dohromady přes 1 milion korun, díky čemuž byl za přispění NF Kapka naděje zakoupen speciální přístroj Seahrose Analyzer do pražských laboratoří CLIP. Přístroj je potřeba ke speciálním testům vzorků krve z celé ČR i SR.

V sezoně 2023/2024 se bude akce konat kolem 4. února, který je pravidelně Světovým dnem boje proti rakovině. Zmíněné datum vychází na 45. kolo (3. 2. 2024). Fanoušci se opět mohou těšit na kupování stužek, zasílání dárcovsých SMS a hlavně na dražby speciálních dresů a dalších předmětů.

Oficiální kartičky Chance ligy

V sezoně 2023/2024 bude oficiálním výrobcem kartiček společnost Goal Cards. Jako první se mohou sběratelé hokejových artefaktů těšit na sérii, která naposledy připomene loňského vítěze Chance ligy. V září by měl jít do prodeje miniset Champions Zlín. Po úvodním focení všech hráčů v nové sezoně se mohou příznivci těšit na 1. sérii karet v prosinci. 2. série je v plánu na únor roku 2024 a jako bonus si schovává výrobce ještě jednu sérii. Veškeré informace o kartičkách najdete na webu goalcards.cz.

Sociální sítě Chance ligy

Pokud patříte mezi zaryté hokejové fandy, nezapomeňte si na sociálních sítích přidat oficiální sítě Chance ligy. Kromě dlouhodobě propracovaného zpravodajského přínosu se můžete těšit na zábavné grafiky, rozvíjení fan engagement contentu a samozřejmě také na videa z naší druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Ve spojení s webem Hokej.cz bude připravena pravidelná měsíční anketa o sestavu měsíce a trenéra měsíce. Ze sestavy měsíce bude fanoušky pokaždé vybrán nejlepší hráč, jenž bude následně fanouškům odpovídat v živém video streamu.

Zpravodajství webu Hokej.cz

Marně byste v České republice hledali web, jenž poskytuje z Chance ligy tak bohaté zpravodajství jako Hokej.cz. Nabídne vám rozhovory, souhrny kol, sledování přestupů, statistické centrum a rozbory připravené speciálně pro čtenáře nebo rubrika Hokej v číslech.

Každoročně také pořádá manažerskou anketu, díky které může po sezoně vyhlásit nejlepšího hráče ročníku, jenž získá cenu Tomáše Zelenky. Hledají se však i nejlepší brankář, obránce či junior. Cenu Karla Metelky získá trenér, který bude mít pro svůj tým největší přínos. Do all star týmu soutěže pak může proklouznout pouze 1 brankář, 2 obránci a 3 útočníci. Poslední cenou, kterou nezíská jen tak někdo, je trofej pojmenovaná po Radku Novákovi a její majitel se stane borcem s největší oddaností hokeji.

KLUBY CHANCE LIGY 2023/2024

Oficiální název soutěže: Chance liga ledního hokeje

Oficiální název play-off: Playoff Chance ligy ledního hokeje

Kontakty:

PAVEL SETIKOVSKÝ

ředitel Chance ligy

Mobil: +420 602 127 838

E-mail: setikovsky@czehockey.cz

Petr Nitsche

vedoucí hokejového oddělení BPA

e-mail: nitsche@bpa.cz

tel: +420 266 090 950 -953

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Frýdek-Místek
HC RT TORAX Poruba 2011