„Bohužel jsme opět selhali v koncovce,“ konstatoval hlavní kouč Kamil Kašťák

Adam Bagar, 15.02.2009
Porubští hokejisté porazili Třebíč 2:1 po prodloužení, ale přesto nemůže panovat v Porubě dobrá atmosféra. Prvoligoví ostravští hokejisté totiž ztrácí na druhou pozici, která by zaručovala uchování první ligy, stále hrozivých třináct bodů. V samotném utkání byla Poruba po většinu času lepším týmem, což také potvrdili všichni přítomní aktéři. Především třetí dvacetiminutovka byla zcela ve znamení domácích hráčů, kteří však stačili pouze vyrovnat. Skvěle chytající Jakub Lev tak dotáhl utkání až do prodloužení. V něm nakonec rozhodl o zasloužené výhře Poruby, i když jen dvoubodové, Martin Bartoš. Kromě Bartoše se k utkání vyjádřil také hostující kouč Kamil Pokorný a za domácí jeho jmenovec Kamil Kašťák.

Hostující trenér Kamil Pokorný nemohl být příliš spokojen s výkonem svého mužstva, a to i přesto, že si Třebíč odvezla z porubského ledu jeden bod. „Dnešním výkonem jsme si vyhrát nezasloužili. Ten bod máme za první třetinu, kdy jsme do toho šli a hráči plnili pokyny. Od druhé třetiny jsme hráli špatně,“ líčil nespokojeně šéf třebíčské lavičky a pokračoval, „vše vyvrcholilo ve třetí třetině tím, že jsme dostali gól. Poté jsme hlavně díky gólmanovi udrželi remízu. Výkon byl opravdu špatný.“ V průběhu utkání hned několik hráčů Třebíče zůstalo ležet na ledové ploše otřesených a do dalšího průběhu již nemohli z důvodu zranění pokračovat ve hře. „Dalším naším problémem jsou tři zranění hráči, takže jsme dohrávali jen na dvanáct lidí. Zranili se nám klíčoví hráči, takže uvidíme, co s nimi bude dále.“

Vzhledem k velkému tlaku Porubských v průběhu třetí části museli být hosté s jedním bodem spokojeni. „Jestli bude jeden bod hodně nebo málo se ukáže až později. Mám ze zápasu smíšené pocity. Výkon se mi rozhodně nelíbil,“ zopakoval již po několikáté třebíčský kouč. V poslední části se hosté až zbytečně zatáhli a jen vyhazovali puky. „Otázka je také to, co vám soupeř dovolí. Domácí dobře bruslili a byli lepší. Jen díky gólmanovi jsme uhráli bod,“ zmínil skvělý výkon gólmana Lva, jenž si připsal v utkání 47 úspěšných zákroků. Třebíči patří stále v tabulce play out první pozice, a tak může být relativně v klidu, což Kamil Pokorný vyvrátil. „Náskok je strašně malý. Musíme předvádět lepší hru než dneska, abychom v první lize zůstali,“ zakončil své povídání o zápase.

Smíšené pocity musel mít po zápase porubský kouč Kamil Kašťák. Porubští sice dokázali zvítězit, ale přesto dvoubodová výhra nic neřeší. „Chtěli jsme vyhrát za tři body. Myslím si, že jsme byli v zápase lepším týmem, zasloužili jsme si vyhrát již v normální hrací době,“ konstatoval porubský lodivod a poukázal také na problém, který Porubu trápí prakticky v celém průběhu sezóny, a to je neproměňování šancí. „Bohužel jsme zase selhali v koncovce. Nedá se upřít klukům snaha, ale góly dáváme velice těžce, nadřeme se na gól, nakonec jsme rádi alespoň za ty dva.“

A jak viděl Kamil Kašťák samotné utkání? „První třetina byla vyrovnaná, bohužel jsme dostali docela laciný gól do šatny, ale to nás nesložilo a byli jsme určitě lepším celkem. Ale nedáváme góly, nadřeme se, nejde nám to, nemáme ono potřebné štěstíčko,“ dodal zoufale. Definitivní jistota sestupu do druhé ligy ještě stále není, ale přesto by Porubě pomohl již jen zázrak, a tak možná hráči již nemají ani tu správnou motivaci, což porubský hlavní trenér důrazně vyvrátil. „S tím naprosto nesouhlasím. Hráči vědí, že musí hrát pořád, jsou profíci a rozhodně zápasy nevypouštějí, naopak stále bojují. Spíše nedáváme góly, což je hlavní příčinou neúspěchů,“ dodal na závěr zápasového hodnocení.

A jak viděl utkání mezi Porubou a Třebíčí domácí útočník Martin Bartoš? „Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepší. Já jsem nedal do prázdné branky, Kolařík netrefil prázdnou bránu. Měli jsme šance, ale nedali jsme je. Nakonec jsme přece jen dorovnali, utkání bohužel došlo až do prodloužení, ale alespoň v něm jsme rozhodli.“ Fakt, že dva body pro domácí vůbec nic neřeší, moc dobře ví také porubský útočník s osmičkou na zádech. „Dva body stejně nic neřeší, my jsme potřebovali tři, ale máme pouze dva,“ řekl zklamaně a dodal, „snažili jsme se, bojovali jsme, ale prostě nám to nevyšlo.“ Velmi dobrý výkon podal třebíčský gólman Jakub Lev, což potvrdil také Bartoš. „Jakub je dobrý gólman. Strašně dobře vykrývá prostor a je skutečně moc dobrý gólman. Měli jsme problém mu dát gól, nakonec jsme dali pouze dva,“ zoufal střelec rozhodující branky. A jak se celá akce, která předcházela rozhodující trefě v prodloužení, udála? „Ondra Mikula projel celé hřiště a potom mi to dal před prázdnou branku. Já se jen bál, že šance skončí stejně, jako akce v zápase, kdy jsem nedal prázdnou bránu. Zaplaťpánbůh to tam spadlo,“ prozradil střelec rozhodující trefy.