BÁJEČNÉ! Dorostenci jsou v čele turnaje OSTRAVA HOCKEY CUP spolu s Berlínem

Gabriela Juříková, 13.08.2022
Druhý den turnaje čekali dorostence RT TORAX slovenští soupeři. Dopoledne odehráli skvělý zápas s Nitrou a v čase, kdy áčko bojovalo doma o první místo v turnaji „O pohár RT TORAX“, změřili zkušenosti s Trenčínem. Ve vyrovnaném utkání byli porubští dorostenci šťastnějším týmem. K pátečním dvěma bodům přidali dvě výhry a spolu s Berlínem se dělí o první místo.

Základ výhry nad Nitrou se zrodil v sedmé a osmnácté minutě zápasu. Tomáš Hansel ukončil první souvislý tlak a v závěru třetiny si Porubané vytvořili dvougólový náskok po útočné akci založené z vlastní třetiny se zakončením Olafa Zachariasze. Dorostenci Poruby pracovali výborně i do obrany. David Turoň likvidoval 13 střel a mnoho puků ještě blokovali obránci. Nejblíže gólu byl v první polovině třetiny Ďuriš, v druhé půli vzal aktivitu obránce Lisý. Kdyby porubský gólman nechytal tak výborně až famózně a hráči Nitry své nemalé šance proměňovali, vyvíjelo by se utkání jinak. Po výměně stran zvyšoval ve dvaadvacáté minutě zápasu na 3:0 Tobiáš Vehovský střelou nad vyrážečku. V polovině druhé třetiny měli Nitrané dlouhý tlak v útočné třetině, který zakončil střelou z hranice kruhů Denis Turoň a tím přišel David Turoň o čisté konto. Po půl minutě byl rozdíl opět tříbrankový. Puk projel středním pásmem směr nitranská brána Matyáš Veselý byl tím, kdo se k opuštěnému kotouči dostal jako první. Zakončil bekhendem pod horní tyč. A protože se v třetí třetině byla v přesilovce Nitry nastřelená Jelínkem jen tyč, skončilo utkání výhrou Poruby 5:1

HK Nitra – HC RT TORAX Poruba 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Podrobnosti ZDE.

Utkání s Trenčínem bylo od začátku do konce vyrovnané. Hráči nevynechali žádný souboj a nebyla nouze o tvrdé šarvátky. Dukla ubránila obléhání pásma a v jedenácté minutě byla asi nejblíž gólu, když Kišš nastřelil Sobolovu tyč. V pokračující hře Samuel Sobol vychytal Ďurča a Měri bránu přestřelil. Následoval protiútok Poruby. Vehovského Rafaj vychytal, jenže obrana zapomněla na druhou vlnu. Dominik Korpas dorážel k druhé tyči a vybuchla vlna radostných emocí. Dukla dostala šanci v přesilovce, kterou odehrála výborně, ovšem ještě lepší byl porubský gólman, který brankoviště hájil více jak výborně. Dal tak možnost spoluhráčům klid a jistotu, kterou proměnili v uklidňující branku ve 37. minutě. Matyáš Veselý byl na konci kombinace Indrsta a Koydyho. V závěru třetiny byl Samuel Sobol pod palbou, hráči v poli ale dobře hlídali dorážející soupeře, takže k dorážkám nedocházelo. Podobný obraz hry byl i na začátku třetího dějství. Tomíkovo hbité zakončení skončilo pod porubskými betony a Kováčik pálil do gólmana. RT TORAX při střelbě dopadal stejně. Utkání bylo soubojem brankářů a ten Porubský přišel o čisté konto až v 50. minutě v oslabení, kdy těsně na brankovišti tečoval Tobias Tomík pod horní tyč. Zápas se tak zdramatizoval, že i hlasatel zapomněl oznámit poslední dvě minuty utkání. Trenčín v poslední minutě sáhl po hře bez gólmana, ale RT TORAX tlak ustál a právem se radoval z druhé výhry.

HK Dukla Trenčín – HC RT TORAX Poruba 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)