Alespoň bod jsme si zasloužili, míní po utkání s Přerovem útočník Martin Buček

Adam Bagar, 29.11.2012
Porubští hokejisté sehráli proti Přerovu jedno ze smolných utkání, když ve vyrovnané bitvě inkasovali rozhodující gól až v závěru zápasu. S výsledkem už v posledních vteřinách nedokázali nic udělat a podlehli 1:2. O jediný gól Poruby se postaral pět minut před koncem útočník Martin Buček. "Přerov je silný soupeř, ale měli jsme na to uhrát nějaké body," mrzelo po zápase nejproduktivnějšího hráče RT TORAXu. Soutěž však pokračuje dál a již v sobotu se svěřenci trenéra Tomáše Sršně představí na vsetínském Lapači, se kterým sehrají hned tři utkání v řadě. "Je to takové malé play-off v úvodu prosince," říká.

Porubští hokejisté proti Přerovu nesehráli vůbec špatné utkání, přesto na body nedosáhli. „Myslím, že bychom si alespoň bod zasloužili, ale dostali jsme gól minutu před koncem. Je to velká škoda, Přerov je sice silný soupeř, ale měli jsme na to uhrát nějaké body,“ hodnotil těsnou porážku 1:2 útočník Martin Buček, který se jako jediný z domácího výběru dostal na listinu střelců, když pět minut před koncem srovnával.

„Byla tam situace v rohu kluziště, kdy jsme soupeře motali. Pak Saja (Petr Seidler, pozn. red.) vyjel až na vrchol kruhů a jen to hodil po bráně. Tam jsem stínil gólmanovi a tečoval puk do branky,“ řekl ke své trefě. Zápas jinak příliš brankových momentů nepřinesl a oba celky vycházely ze zabezpečené obrany. „Na tréninku jsme nacvičovali i nějaké varianty bránění. Po předchozích dvou zápasech se to vzadu určitě zlepšilo. Škoda, že jsme dali jen jeden gól,“ smutnil Buček.

Poruba měla v utkání k dispozici pět přesilových her, ale s nimi nenaložila vůbec dobře. „Přesilovky se nám dlouhodobě nedaří. Na tréninku je sice stále cvičíme, ale pořád to není ono. Nejjednodušší je vše střílet na branku a clonit před gólmanem, jenže jinak to vypadá na tréninku a jinak v zápasech,“ potvrdil nejproduktivnější hráč týmu Tomáše Sršně a vzápětí ještě dodal. „Věřím, že přesilovky zlepšíme a začneme z nich dávat góly, protože ty nám chybí.“

Hra Přerova porubským hokejistům evidentně nesvědčí, když ve dvou soutěžních zápasech nastříleli jen jeden gól. „Mají tým složený ze zkušených hráčů, kteří hrají již několik let spolu, navíc skvělého gólmana, který chytal extraligu,“ vysvětlila příčinu porubská sedmaosmdesátka, kterou stejně jako zbytek týmu čekají tři utkání v řadě se Vsetínem. „Je to takové malé play-off v úvodu prosince, což jsem ještě nezažil. Snad nějaké body vyválčíme, hrajeme dvakrát doma a je povinností bodovat. U nich to je velice těžké, protože mají malé hřiště,“ zakončil Buček své krátké povídání.