Nechtěli jsme vyhrát v suchém triku, přijeli kvalitní soupeři, těší trenéry Trembáče a Kusého výkony na O pohár HC RT TORAX Poruba

Gabriela Juříková, 07.09.2024
Poslední dva srpnové dny probíhal v RT TORAX ARENĚ turnaj hráčů a hráček ročníku 2014. Za podpory Města Ostrava, Moravskoslezského kraje a společností Ostragroup a RT TORAX group měl Mezinárodní turnaj O pohár HC RT TORAX Poruba vysokou kvalitu. Počínaje oficiálními puky, konče hudební produkcí i projekcí na multifunkční kostce nad ledem a patrony DANIELA DOLEJŠE, FRENSE RAZGALSE A LUKÁŠE DOUDERY. Výsledky i organizaci turnaje okomentovali oba trenéři HC RT TORAX Poruba Jiří Trembáč a Miroslav Kusý.

Zorganizovat turnaj, navíc dvoudenní, není zrovna jednoduchá záležitost. Co vás k tomu vedlo?

„Měli jsme finanční podporu města i kraje, vlastníka klubu HC RT TORAX Poruba a společnosti Ostragroup. A taky proto, že máme v ročníku 2014 hodně kluků i děvčat. Mohli jsme tak postavit dva týmy. Pojmenovali jsme je podle klubových barev – červená a bílá, nechtěli jsme označení A, B,“ ujal se slova trenér Jiří Trembáč.

A kolega Miroslav Kusý doplnil: „Postavili jsme mančaft silnější a slabší tak, aby se ten výkonnostně lepší mohl poprat o co nejlepší umístění. Nechtěli jsme sestavit dva průměrné týmy, které by hrály o třetí, čtvrtou či pátou příčku.“

Což se vám splnilo…

JT: „Nakonec se turnaj výsledkově povedl, když červený porubský tým skončil těsně první. S trenérem Kusým jsme spokojeni i s výsledky bílého týmu, který sice skončil poslední, ale zápas od zápasu se zlepšoval.
Kluci a děvčata bílého týmu si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost. Výsledky nebyly rozhodně špatné, čehož jsme se oba báli, protože nemají tolik zkušeností s velkým hřištěm. Navíc hráli s týmy, které přijely s tím nejlepším, co mají. Ale oba jsme viděli, že se zápas od zápasu se zlepšovali. Věděli, kde se pohybovat, kde se postavit, kdy si kam najet a ve svém posledním zápase turnaje urvali remízu.

MK: „Jak už podotkl trenér Trembáč, pozvali jsme kvalitní soupeře. Turnaj jsme nechtěli vyhrát, jak se říká „v suchém triku“. První den ztratil červený tým body s lotyšským mužstvem, takže v utkání následujícího dne se Spartou to byl přímý souboj o vedoucí pozici. Výhra se ani v tomto zápase nerodila snadno. Už proto, že kluci se sami dostali pod tlak a najednou jim nejezdily brusle.“

Ovšem i bílý tým Spartu pěkně potrápil!

JT: „Ano i bílý tým mohl získat remízu v prvním poločase, kdy ještě dvě minuty před koncem to bylo 1:1. Byl by to krásný skalp, ovšem Sparta měla tlak a více ze hry, takže jsme remízu neudrželi. I tak si celý tým zaslouží opravdu velkou pochvalu za bojovnost.

Jaké jste dostali ohlasy od realizačních týmů na organizaci turnaje, ubytování, stravu, časový harmonogram atd.?

MK: „Turnaj se vyvedl i po stránce organizační. Rodiče pod vedením Martina Forra se postarali o kvalitní zázemí jak pro hráče, tak trenéry a vedoucí všech týmů a v neposlední řadě i o arbitry 21 utkání turnaje. Dostali jsme kladné ohlasy od pozvaných týmů.
Zakládali jsme si na tom, aby na turnaji dětí nebyl v oficiálních prostorech alkohol. Fungoval tak jen bufet, ale to nešlo za námi, tedy za rodiči ročníku 2014. Všem, co se zapojili, a věnovali svůj čas, patří poděkování.“

JT: „A velké díky patří i hráčům Áčka. Sice nemohl přijít avizovaný Lukáš Krenželok, ale zastoupil jej jiný Lukáš, Doudera spolu s Frensem Razgalsem, který byl pak obležen krajany týmu HC Baltic Wolves a brankář Daniel Dolejš udělal radost všem gólmanům.“

Pro rekapitulaci – KONEČNÉ POŘADÍ turnaje:

1. HC RT TORAX Poruba – Červená
2. HC Sparta Praha