Přípravu končí junioři výhrou Na Lapači, Bernard vychytal nulu

05.09.2024, Gabriela Juříková

Týden před zahájením soutěže odehráli junioři HC RT TORAX Poruba 2011 poslední přípravné utkání ze seznamu. Ve střelecky vyrovnané odvetě ve Vsetíně se na první gól čekalo až do druhé třetiny a při pojištění vítězství gólem z přesilovky si Porubané odvezli výhru 2:0.

Přípravné zápasy juniorů - přát. čt 5.9.17:30
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky Poruby: 24. Foltýn (Neuwirt, Dietrich), 56. P. Sobol (Koida, Kalužík). Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 0:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bernard – Telnov, Bodnar, Kalužík, Ševčuk, Cabadaj, Valouch, Dragon, Korbel – Koida, Vehovský, Khromyshyn – Graněčný, P. Sobol, Matějka – Šrubař, Bobok, Zapletal – Neuwirt, Dietrich, Foltýn

Ve Vsetíně se výhry nerodí zrovna snadno, což pocítili porubští junioři ve čtvrtečním večeru, Celkem vyrovnanou bilance střel obou týmů gólově prolomili jen hosté. Paradoxně ve druhé třetině, kde měl porubský gólman Petr Bernard nejvíce práce. Porubany dostal do vedení Vojtěch Foltýn po nahrávkách parťáků ze čtvrté formace Neuwirta a Dietricha.

Jednobrankové vedení vydrželo do 56. minuty, ve které dal týmu klid a pomyslnou jistotu výhry Petr Sobol proměněním jedné ze sedmi přesilovek utkání. A protože se domácí VHK ROBE Vsetín žádnou z osmi střel třetí třetiny neprosadil, Petr Bernard zaznamenal čisté konto a HC RT TORAX Poruba 2011 výhru i v odvetě.