V Novém Jičíně Poruba ztratila dvoubrankový náskok, naděje však stále žije

08.02.2012, Adam Bagar

Pro další body si porubští hokejisté přijeli na led Nového Jičína. Do zápasu vstoupili lépe a šli hned několikrát do vedení. V první třetině padlo celkem pět branek a šťastněji odcházeli do kabin hosté, také díky krásné trefě Jana Kotáska. Porubě patřil i úvod druhé třetiny, kdy svému soupeři odskočila na dvě branky a měla i několik dalších šancí k navýšení skóre. Závěrečná dvacetiminutovka ovšem RT TORAXu nevyšla a domácí hokejisté zaslouženě vyrovnali. Zápas nakonec dospěl až k samostatným nájezdům, v nichž byl úspěšnější Nový Jičín. Ten tak zdolal Porubu 5:4 po nájezdech. Dvě kola před koncem tak svěřenci trenéra Hinnera ztrácí na Uherské Hradiště šest bodů, šance tak nadále žije.

2. liga - skupina Východ - 42.kolo st 8.2.18:00
Ďáblové Nový Jičín
5:4sn(2:3, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Brynecký (Macháček), 17. Macháček, 44. Slavík (Gulda), 46. Štěpják (Chvostek, Zedník), rozhodující sam. náj. Štěpják – 5. Zuber (Zdráhal), 9. Chaloupka (Pavlačka), 19. Kotásek (Krayzel, Vaněk), 29. Seidler (Pavlačka). Rozhodčí: Koliba – Mikler, Mrákava. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 275. Střely na branku: 34:36 (11:15, 10:11, 12:8 - 1:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4.
Ďáblové Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Pelikán, Horák, Chvostek F., Gulda, Slavík, Hradil – Tomášek, Macháček, Brynecký – Richter, Zedník, Skaloš – Hruška, Štěpják, Gebauer – Uhlár.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Wolf, Vajda, Chajretdinov, Prokop, Hruzík, Mládenka – Ďurica (od 10. Kotásek), Krayzel, Vaněk – Chaloupka, Pavlačka, Seidler – Zuber, Zdráhal, Matějný.

Po opatrném startu se v první třetině rozjel pořádný brankostroj. Zdráhal zajel chytře s kotoučem až za branku, čímž vyhnal Šrámka z branky, a poslal jej před brankoviště na zcela volného Vlastimila Zubera. Tomu stačilo trefit prázdnou svatyni. Vyrovnání přišlo velmi bleskově. Porubská obrana zapomněla na Daniela Bryneckého a ten pohotově poslal touš za Gleicha. RT TORAX byl v první tercii aktivnějším celkem.

To potvrdil svou druhou trefou. Pavlačka našel před Šrámkem volného Jana Chaloupku a ten rychlou střelou z první nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci. Gedos opět dokázal najít odpověď. Petr Macháček se protáhl po straně a střelou k bližší tyči překvapil Gleicha. Do šaten odcházela přece jen spokojenější Poruba. Krayzel našel mezi kruhy Jana Kotáska a ten ukázkovou ranou pod víko poslal hosty potřetí do vedení.

V úvodu druhé třetiny byli hosté nadále aktivnější. Branky se však dočkali až poté, co Pavlačkovu střelu Šrámek vyrazil a Petr Seidler dorážel přesně pod horní tyč. V dalších příležitostech neuspěli Chaloupka, jenž netrefil po pěkné akci poloprázdnou klec, Krayzel ani Seidler. Následně zahrával Nový Jičín přesilovku pět na tři a ta jej jakoby nakopla. Gleich tak byl rázem pod palbou střel, ale žádná z nich už do přestávky za jeho záda neprošla.

V úvodu poslední části hry trefil po další pohledné kombinaci Matějný pouze tyč. A nevyužité šance tak vzápětí mohly Porubu mrzet. Marek Slavík se prezentoval ukázkovou dělovkou pod horní tyč a Gleich byl zcela bezmocný. Uběhly pouhé dvě minuty, když hostující gólman pouze vyrazil Chvostkův pokus a Martin Štěpják dorážel do poloprázdné kasy. Nový Jičín samozřejmě vyrovnání pořádně nabudilo.

Přestože závěr utkání patřil domácím hokejistům, dospělo střetnutí do prodloužení. To přineslo opatrný hokej s minimem přerušení, a tak v promrzlém novojičínském stánku přišly na řadu i samostatné nájezdy. V nich bylo nejprve sedm střelců neúspěšných a až na osmý pokus tedy přišlo rozhodnutí. Bod navíc vybojoval pro Gedos Martin Štěpják. Nový Jičín tak zdolal Porubu 5:4 po nájezdech.

Ostatní výsledky 42. kola II. ligy – Východ:

HC Slezan Opava – VHK Vsetín 2 : 6
HC AZ Havířov 2010 – HC Uherské Hradiště 12 : 0
LHK Jestřábi Prostějov – HC Bobři Valašské Meziříčí 4 : 1
HC ZUBR Přerov – HC Karviná 7 : 4

David Handl (HC Nový Jičín): Do utkání jsme nevstoupili úplně nejlépe. Po chybě ve středním pásmu jsme rychle inkasovali gól, poté se nám sice podařilo vyrovnat, ale zase jsme udělali několik chyb a Poruba nám odskočila na 2:4. Prohrávali jsme o dvě branky a neměli jsme tak už co ztratit. Začali jsme hrát aktivněji, drželi jsme puky, snažili jsme se jít více do branky. Jakoby z nás spadla nervozita a utkání se nám podařilo otočit. Pro nás je důležité, že jsme zůstali ve hře o play off a hlavně jsme se vyhnuli definitivně baráži.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Do utkání jsme vstoupili dobře, dostali jsme se brzo do vedení. Jen škoda toho množství šancí, které jsme nedokázali proměnit. Do závěrečné třetiny jsme šli s dvoubrankovým náskokem a cílem stoprocentně plnit obranné úkoly, což někteří hráči asi nepochopili a nechtěli plnit, z čehož pramenily laciné inkasované branky. V samostatných nájezdech jsme nedokázali dát ze čtyř nájezdů gól. Jsou to ztracené dva body, které nám mohou v závěrečném zúčtování chybět, je to obrovská škoda.