Junioři titul v SILESIA BISSET CUPU neobhájili, v přestřelce padli se silným Havířovem

28.03.2017, René Chyla

Porubská juniorka se se sezonou 2016/2017 rozloučila prohrou. Bahníkovi svěřenci proti našlapanému Havířovu po bezbrankové první třetině dvakrát vedli, náskok ale neudrželi a díky šesti inkasovaným brankám v prostřední třetině nakonec padli na polské půdě havířovskému AZ poměrem 6:9. Poruba tak v turnaji po loňském prvenství končí letos druhá, třetí místo obsadili přerovští Zubři.

Liga juniorů - Turnaj út 28.3.17:30
6:9(0:0, 3:6, 3:3)
Branky a nahrávky: 23. Jendruš (Korec), 26. Korec, 40. Korec (Malát), 49. Hranoš (Vilček), 58. Veselý (Brodek), 59. Malát (Bijota, Korec) – 24. Bednář (Kotala), 28. Pawliczek, 33. Fejko (Bednář), 34. Pawliczek, 36. Fejko (Kotala), 39. Kotala (Bednář), 42. Kotala (Polak, Fejko), 55. Fejko (Bednář, Kotala), 58. Bednář (Kotala, Polak). Rozhodčí: Janda, Matlakiewicz – Cirkl, Madeksza. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 23. Střely na branku: 33:44 (9:18, 10:20, 14:6). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:9, 5:9.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Bijota, Prepsl – Korec, Jendruš, Malát – Ferleťják, Bernát, Vilček – Veselý, Kurnik, Brodek
AZ Heimstaden Havířov: Křehlík – Heinzl, Trombik, Hladil, Musuka, Fejko, Polak, Bambula – Klus, Frojda, Bednář – Pacoň, Dobrzyński, Pawliczek – Stružík, Kotala, Lenomar

Jakub Kotala (HAV) (2+4)
Kryštof Fejko (HAV) (3+1)
Jan Korec (POR) (2+2)

Opatrný začátek a držák Zavadil

Finále druhého ročníku juniorského turnaje SILESIA BISSET CUP proti sobě svedlo mladíky Poruby a Havířova. O něco lépe vstoupili do utkání hráči AZetu, nicméně Jan Zavadil všechny pokusy snajprů Janečkova výběru zneškodnil. Ani jeden z týmů nedokázal využít nabídnuté přesilovky, do největší šance se dostal zřejmě až v poslední minutě první třetiny Jakub Kotala, který měl před sebou už odkrytou branku, nicméně ani tento útočník nakonec patřičně zakončit nedokázal.

Dotahování Havířova po brankách Jendruše a Korce

Druhá třetina již byl pravý opak té první. V přesilovce nejprve spálil tutovku Jan Korec, o pár sekund později zase trefil ve vyložené příležitosti David Malát tyčku. Porubští se ale přeci jen prosadili. Jakub Jendruš chytře tečoval nahození zprava a uklidil puk za Křehlíkova záda – 1:0. Vyrovnáno bylo prakticky ihned. Jakub Kotala nahrával Lukáši Bednářovi, jenž zaskočil porubského gólmana – 1:1. Za dvě minuty už RT TORAX znovu vedl. Jan Korec si parádně obkroužil havířovskou klec, napoprvé sice neuspěl, pak ale zkusil ještě dorážku, která se k tyči již ujala – 2:1. Další dvě minuty a přišlo opět vyrovnání. Dominik Pawliczek si nabruslil po levé straně a havířovský útočník zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 2:2. AZ mohl skóre otočit, Jan Zavadil ale proti střele do odkryté části branky na poslední chvíli strčil lapačku. Ve 33. minutě se i přesto ujali hosté vedení.

Přestřelka z druhé části lépe pro Havířovské

Z předbrankového prostoru totiž do kotouče plácl Kryštof Fejko a ten už zaplachtil přesně pod břevno – 2:3. Za minutu už Poruba ztrácela dva góly. Dominik Pawliczek se z předbrankového prostoru prosadil bekhendem do horní části branky – 2:4. 36. minuta a pátý gól v porubské brance. Havířovští v přesilovce vymíchali ostravskou obranu a Kryštof Fejko zakončoval již do odkryté branky – 2:5. RT TORAX mohl z početní převahy snížit, místo toho ale znovu inkasoval. Hosté ujeli tři na jednoho a Jakub Kotala z pravé strany prostřelil ležícího Zavadila – 2:6. Bahníkův výběr snížil až pět vteřin před druhou přestávkou. David Malát nahrával Janu Korcovi, který ujel sám na havířovského brankáře, jehož překonal střelou mezi betony – 3:6.

Brankostroj pokračoval i v poslední částí

Havířovští neměli dost ani po přestávce. Už ve 42. minutě nahrával zprava Erich Polak před brankoviště Jakubu Kotalovi, který usměrnil lehkým klepnutím puk do sítě – 3:7. Poruba pak snížila z hole Michaela Hranoše, který si najel mezi kruhy, odkud se trefil do levého růžku hostující branky – 4:7. Poslední pětiminutovka nabídla další přestřelku. Nejprve našel z levého kruhu Lukáš Bednář najíždějícího Kryštofa Fejka, který tečoval kotouč pod horní tyčku – 4:8. Následně nahození Jakuba Kotaly tečoval před brankovištěm k levé tyči Lukáš Bednář – 4:9. Předposlední minuta ale jasně patřila Porubským. Ondřej Veselý se dostal až před Křehlíka, kterého překonal střelou nad levý beton – 5:9. Gólový účet pak uzavřel David Malát, který před havířovskou klecí zužitkoval nahrávku Přemysla Bijoty – 6:9.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Na finálové utkání turnaje se lépe připravil Havířov, který svůj tým doplnil o špičkové hráče z A-mužstva. O osudu utkání určitě rozhodla druhá třetina, kdy se hrálo nahoru dolů, nicméně právě v této fázi zápasu jsme inkasovali šest branek. Třetí dějství se spíše již jen dohrávalo, podařilo se nám sice ještě mírně zkorigovat výsledek, nicméně soupeř si vítězství zasloužil, k čemuž mu gratuluji.

Michal Janeček (AZ Havířov): My jsme dnes nepřijeli jen odehrát zápas, ale chtěli jsme vyhrát. Tomu jsme přizpůsobili vše a vzali jsme i některé kluky z A týmu, kteří za nás v sezoně nastupovali. Jejich formace všechny převyšovala svým výkonem a myslím, že ten zápas rozhodla. Věděl jsem, že první třetina bude po dlouhé zápasové pauze taková neurovnaná. Chvíli trvalo, než jsme se dostali k tomu, co jsme chtěli hrát. I když jsme pak dvakrát prohrávali, tak jsem věřil, že zejména díky druhé lajně máme velkou sílu a že to zlomíme na naši stranu. Před třetí třetinou jsem hráče upozorňoval, že ještě není rozhodnuto. Ale nakonec jsme to zvládli a tak můžeme být spokojeni.