Junioři navazují na slezské derby! Se Šumperkem zvítězili 3:0

25.02.2024, Eva Suchánková

Neděle 25. února patřila 37. kolu Ligy juniorů v rámci nějž přivítala Poruba na ledě Mladé draky. V zápase padaly góly pouze do jedné branky, a tak se Samuel Sobol může pyšnit čistým kontem.

Liga juniorů - 37.kolo ne 25.2.13:30
HK Mladí Draci Šumperk
3:0(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Hansel (Sobol P.), 18. Svozil (Hansel, Sobol P.), 21. Koida (Kosina). (Rozhodčí Hranoš – Klimek, Smetková. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0. Diváci: 150.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol S. – Kalužík, Ševčuk, Bodnar, Janeček, Telnov, Kosina, Karal – Šrubař, Veselý, Hansel, Skřipčák, Koida, Graněčný, Matějka, Sobol, Chromišin, Svozil
HK Mladí Draci Šumperk: Putin (21. Rygl) – Plhal, Slabý, Němec, Souček, Jarmara, Cekr, Vrána – Škrabal, Haas, Seidenglanz, Hejátko, Tomeš, Szabó, Jeřábek, Izák, Lichner, Najman

Skóre otevřel v 9. minutě Tomáš Hansel, jehož dobře mířená střela skončila až za zády chytajícího Putina. Krátce před koncem první třetiny pak dokázal zvýšit náskok Porubanů Daniel Svozil. Využitá přesilová hra ze startu druhé části utkání z hole Rodiona Koidy znamenala již třígólové vedení pro domácí celek. Šumperští ani pak nedokázali najít recept na Ostravany, a tak domů odjeli s prázdnou.