Zrekonstruovanou halu otevřeli junioři vítězstvím! Chrudim porazili 8:5

26.01.2024, Eva Suchánková

V pátek 26. ledna Porubané otvírali zápasem s Chrudimí nově zrekonstruovanou RT TORAX ARENU. Utkání se stalo gólovou přestřelkou v níž zvítězili domácí a můžou se tak nejen radovat z nového ledu, ale také ze tří bodů do tabulky.

Liga juniorů - 31.kolo pá 26.1.
HC Chrudim
8:5(4:2, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Matějka, 7. Svozil (Hansel), 7. Matějka (Chromišin, Karal), 13. Koida (Chromišin, Kosina), 28. Chromišin (Matějka, Koida), 35. Koida (Chromišin), 38. Janeček (Hansel, Svozil), 45. Skřipčák – 6. Matýs (Pazdera, Kubíček), 16. Kubišta (Novák), 23. Kubíček (Jirout, Dvořák), 39. Pazdera (TS), 45. Kubíček (Hemský, Pazdera). Rozhodčí Mikler – Klimek, Molin. Vyloučení: 4:2, navíc Straka (CHR) 5+OK. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 7:3, 7:5, 8:5. Diváci: 50.
HC RT TORAX Poruba 2011: Drabčík – Kalužík, Ševčuk, Bodnar, Janeček, Telnov, Kosina, Karal – Šrubař, Krásnohorský, Hansel, Skřipčák, Koida, Graněčný, Matějka, Sobol, Chromišin, Svozil
HC Chrudim: Filípek (41. Pithart) – Straka, Valkoun, Dvořák, Kubišta, Pazdera, Krejčík – Kopecký, Novák, Jedlička, Kubíček, Černý, Jirout, Macas, Štěpnička, Hemský, Matýs, Mandys

Dlouhou gólovou linii odstartoval svou přesnou střelou mezi tři tyče již ve 4. minutě Vojtěch Matějka. Netrvalo však dlouho a chrudimský útočník Daniel Matýs stav srovnal. Hned minutu poté Daniel Svozil poslal porubské mladíky opět do vedení, které si již dokázali udržet až do konce zápasu. Sedmnáct vteřin na to skóroval podruhé v zápase Vojtěch Matějka. Třígólový náskok pak ve 13. minutě vybojoval Rodion Koida. Hostující Kryštof Kubišta ještě dokázal ke konci první třetiny snížit. A týmy tak po odznění sirény odcházely do kabin za stavu 4:2.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Chrudimští, a to konkrétně gólem Josefa Kubíčka. Ve 28. minutě pak úspěšně proměnil svou střelu Illia Chromišin. Poté Porubané dvakrát potrestali vyloučení hostujícího Straky, který dostal vyšší trest za faul kolenem. Nejprve přesilovou hru využil Rodion Koida a o necelé tři minuty později ještě Daniel Janeček, čímž se Poruba dostala do náskoku o čtyři branky. Minutu před koncem utkání ještě dokázal proměnit trestné střílení Erik Pazdera. Na světelné tabuli po druhé třetině svítil stav 7:3.

Poslední část utkání již patřila pouze jednomu gólu na každé straně. První trefa za záda Drabčíka přišla z hole hostujícího útočníka Josefa Kubíčka. Definitivně pak o 35 sekund později ukončil gólový účet zápasu porubský Matyáš Skřipčák.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX PORUBA 2011): Dneska junioři odehráli zápas v krásně zrekonstruované hale. Od první třetiny jsme si proti houževnaté a dobře hrající Chrudimi vytvořili dvougólový náskok. Utkání, ve kterém padlo 13 branek muselo bavit i diváky, kteří na zápas přišli. Po vyhře 8:5 bereme tři body a hráče bych chtěl pochválit za předvedený výkon.