Juniorka bojovala do poslední chvíle, v zápase s Pískem nakonec vytěžili bod

19.02.2024, Eva Suchánková

V pondělí 19. února přivítali Porubané na svém domácím ledě mladíky z jižních Čech. Zápas to byl velmi napínavý, na první gól se čekalo do 47. minuty a o vítězi musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy.

Liga juniorů - 24.kolo po 19.2.12:30
IHC Písek
1:2sn(0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 47. Ševčuk (Svozil, Janeček)– 60. Kretschmer (Dubský, Kozlík), 65. Kretschmer. Rozhodčí Blaževič – Veselý, Vojtášek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 1:0, 1:2. Diváci: 111.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Kalužík, Ševčuk, Bodnar, Janeček, Telnov, Kosina, Karal – Krásnohorský, Veselý, Hansel, Skřipčák, Koida, Graněčný, Matějka, Šrubař, Sobol P., Svozil
IHC Písek: Císař – Lukáš, Prušák, Smetana, Kozel, Velíšek, Gřegořek, Tolar, Čunát – Kurfürst, Škrdlant, Kozlík, Dubský, Mikeska, Sládek, Hanzák, Kretschmer

Třetí třetina, necelých čtrnáct minut do konce utkání, čas, kdy Dmytro Ševčuk rozjásal domácí tým, když ho svou přesnou trefou mezi tři tyče poslal do vedení. Písek však jeho gól nakopl a 8 vteřin před sirénou srovnával z hole Jakuba Kretschmera. Zápas tak musel pokračovat do prodloužení, které se však neslo v duchu prvních dvou třetin a tudíž bez gólu. V samostatných nájezdech pak rozhodl svou druhou správně zamířenou ranou Jakub Kretschmer.