Junioři urvali ve slezském derby vítězství! Havířov porazili 4:1

10.12.2023, Eva Suchánková

V neděli 10. prosince přivítali Porubané nedaleký Havířov. V přímém souboji o čtvrtou příčku byli úspěšnější svěřenci Tomáše Potěšila, čímž si připsali druhé vítězství v řadě.

Liga juniorů - 22.kolo ne 10.12.15:00
4:1(2:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Matějka, 19. Chromišin (Telnov, Janeček), 25. Sobol (Hansel, Telnov), 33. Šťastný (Dobša, Šrubař) – 55. Valouch – Lipka. Rozhodčí Kapitanov – Konvička, Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 4:0, 4:1. Diváci: 80.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol – Ševčuk, Kalužík, Janeček, Telnov, Kosina, Karal – Šrubař, Šťastný, Hansel, Skřipčák, Dobša, Koida, Martiňák, Svozil, Matějka, Sobol, Chromišin, Graněčný
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (33. Michalik) – Maršálek, Činčala, Kreutz, Čmiel, Valouch, Juřík – Apolenář, Lipka, Žák, Toma, Barnošák, Middleton, Vizváry, Konesz, Kubečka, Bielesz, Kósa, Zálesňák

Domácí otevřeli skóre již v 7. minutě z hole Vojtěcha Matějky, jenž započal gólovou šňůru Porubských. V první třetině se pak ještě prosadil Illia Chromišin, čímž zvýšil na 2:0. Ve druhé části utkání pak prostřelil chytajícího Maňáska Petr Sobol. A nakonec ještě dokázal skórovat Tomáš Šťastný, který tak poslal Porubu do čtyřgólového vedení. Havířovští po této akci vystřídali brankáře, za Maňáska nastoupil Michalik a toho už Porubané prostřelit nedokázali. Hosté pak v 55. minutě snížili, když faul domácího útočníka potrestal Jan Valouch. Více gólů však již vstřelit nedokázali, a tak Poruba brala tříbodové vedení.