Další cenné tři body do tabulky jsou doma! Junioři porazili Chrudim 3:1

14.10.2023, Eva Suchánková

V sobotu 14. října odehráli junioři v Šumperku 10. kolo Ligy juniorů. V první třetině se Porubané chopili vedení a dokázali si jej udržet až do konce utkání.

Liga juniorů - 10.kolo so 14.10.18:45
HC Chrudim
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Dvořák (Černý, Kantor) – 19. Koida (Hansel), 32. Hansel (Sobol), 54. Janeček. Rozhodčí Raška – Kolář, Zahradíček. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Diváci: 57.
HC Chrudim: Pithart – Straka, Sopoušek, Vaníček, Vašek, Dvořák, Kubišta, Pazdera, Šmerda – Matýs, Zdeněk, Novák, Jedlička, Černý, Macas, Kantor, Chvojka
HC RT TORAX Poruba 2011: S. Sobol – Karal, Kalužík, Bodnar, Janeček, Činčala, Telnov, Kosina – Veselý, Hansel, Skřipčák, Koida, Granečný, P. Sobol, Chromišin, Krásnohorský, Šrubař, Falhar, Šindler, Martiňák

Skoro to vypadalo, že se na první gól bude čekat až do druhé třetiny. Porubští si však v 19. minutě rozhodli vybojovat vedení, když Rodion Koida poslal puk za záda domácího Pitharta. Ve druhé části utkání pak k výhře přispěl Tomáš Hansel. Chrudimským se podařilo snížit zásluhou Matěje Dvořáka, avšak dorovnat Porubu již nedokázali. Hostující Daniel Janeček se pak ještě v poslední částí zápasu dostal do úniku a vítězství Porubanů tak jednoznačně potvrdil.