Nadějně rozehrané utkání v Opavě skončilo další velkou prohrou

05.03.2015, Gabriela Juříková

V předposledním kole ELIOD extraligy mladšího dorostu zajížděli svěřenci trenérů Sršně a Leksovského do nedaleké Opavy. Ve třetí minutě zápasu sice RT TORAX Poruba poprvé inkasoval, ale v posledních dvou minutách úvodní třetiny skóre dvěma trefami Arnošta Plachého a Vojtěcha Střondaly otočil. Jak se později ukázalo, byly to ze strany hostů jediné branky utkání. Od druhé třetiny totiž vládli ledu domácí Slezané. Svých osm branek rozdělili rovnoměrně do dvou zbývajících třetin a z celkem 44 střel na gólmana Kryštofa Mrázka tak vytěžili vysokou výhru 9:2, čímž si upevnili třetí tabulkovou pozici. Své poslední utkání sezóny, a zároveň i v nejvyšší soutěži, sehrají Porubští na domácím ledě v neděli 8. března od 13:30 hodin proti Havířovu.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 37.kolo čt 5.3.15:00
Hokejový klub Opava
9:2(1:2, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Hilšer (Lelek), 21. Blecha (Frydrych), 31. Frydrych (Hladoník), 32. Hilšer (Frydrych, Bitomský), 39. Kvasnica (Hladoník), 44. Kvasnica, 46. Kvasnica (Hudečka), 55. Frydrych (Hladoník, Blecha), 56. Frydrych (Blecha, Hladoník) - 19. Plachý (Dlouhý), 20. Střondala (Havránek, Žídek). Rozhodčí: Klapetek - Binar, Lasák. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 104. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 9:2.
Hokejový klub Opava: Mocher - Mar, Kunc, Lelek, Thiel, Hadamczik - Pělucha, Blecha, Hilšer, Frydrych, Hudečka, Hladoník, Kvasnica, Věntus, Bitomský, Peterek
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek - Pitucha, Kroček, Glumbík, Zicháček, Takáč, Pliska - Marek Voznička, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Mrva, Plachý, Anlauf, Bochnak, Dlouhý, Häring, Martin Voznička