Dorostenci po třech prohraných duelech opět okusili pocit z výhry

11.01.2009, Kateřina Juříková

Do zápasu proti Kometě Úvoz vstoupili dorostenci Poruby s velkým nasazením. Již ve 26. vteřině dali první branku a pak to šlo jako po másle. K prvnímu gólu se poté přidaly další dva a po první třetině vedli domácí 3:0. Druhá třetina byla ovšem lepší pro hráče Komety, kteří vstřelili v začátku druhé periody dvě branky. Domácí dali v této třetině jen jednu branku a tak tuto třetinu vyhrál Úvoz 1:2. Domácí vedli po dvou třetinách 4:2. Až poslední část utkání rozhodlo o jasném vítězi. Hostím se už nepovedlo překonat pohotového Adama Chybíka, zato domácím se znovu, tak jako v první části, podařilo třemi góly zdolat Ciliakovu klec. Poslední branku dal Martin Blahuta, který si z tohohle zápasu odnesl tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. Dorostenci VOKD Poruba tak vyhráli nad Kometou Úvoz 7:2 a další utkání sehrají 16.1. na domácím ledě proti SK Karviná.

- 31.kolo ne 11.1.14:15
HCM Warriors Brno
7:2(3:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Kofroň (Král), 9. Blahuta (Palkovič, Puškár), 10. Vícha (Svoboda), 29. Palkovič (Zuzaník), 42. Palkovič (Blahuta), 44. Kofroň (Král), 53. Blahuta - 21. Kohoutek (Maršálek, Beránek), 27. Bezděk (Kohoutek) Rozhodčí: . Vyloučení: 9:4 Využití: 1:1. V oslabení: 1:0 Diváci: 92. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 7:2
HC RT TORAX Poruba 2011: Chybík - Kupčík, Štefek, Chaloupka, Svoboda, Peslar, Lužný, Puškár, Král, Kofroň, Vícha, Palkovič, Sochorek, Blahuta, Dominec, Němec, Zuzaník, Maček, Hurník, Ryška, Černín
HCM Warriors Brno: Čiliak - Bezděk, Křen, Maršálek, Hradil, Zajíc, Theimer, Rohrl, Lainka, Hakl, Píše, Simeček, Kohoutek, Beránek

Neuběhla ani minuta a domácí v čase 0:26 dali první branku. Když byli porubští drženi ve svém obranném pásmu, dokázali se z Kometského sevření dostat až před Čiliaka a Lukáš Kofroň mu vstřelil kotouč přímo mezi betony. Hráči Poruby se dále pokoušeli dát gól, ale jejich střely byly neúspěšné. Za Kometu si na Chybíka vystřelil Bezděk, jenže kotouč proletěl těsně kolem branky. Domácí se začali držet v útočném pásmu a otravovali úvozského gólmana. V čase 9:18 padla ze strany poruby další branka. Puškár nahrál najíždějícímu Palkovičovi, který využil toho, že jej gólman Komety sleduje a nahrál Martinu Blahutovi. Ten neváhal ani minutu a pálil do odkryté klece. O 22 vteřin později dal třetí branku Jan Vícha a domácí tak vedli 3:0. Hosté to ale nechtěli nechat jen tak a ve 13. minutě sehráli Lainka a Hakl parádní akci, bohužel Hakl nezachytil spoluhráčovu nahrávku a nemohl tak zakončit. Puku se zmocnili opět domácí, kteří hru přesunuli do úvozského obranného pásma. V 15. minutě se ocitli domácí v oslabení, kdy hráli 3 na 5 a jejich gólman byl tak ve vážném ohrožení. Hostím se nepodařila vsítit branka a tak tuto situaci přešli Porubští bez úhony. První část utkání tedy domácí vyhráli 3:0.

Druhou třetinu zahájili gólem hosté, kteří jej dali v čase 20:42. O gól se pokusil Maršálek, ale Chybík jeho střelu vyrazil. Odraženého kotouče se poté zmocnil Tomáš Kohoutek a vsítil branku. Kometa tak snížila náskok Poruby na 3:1. O další gól se pokusili opět Beránek s Kohoutkem, kteří sehráli parádní akci, ale bohužel se Kohoutek do klece netrefil. V čase 26:50 hosté opět snížili porubský náskok, když vstřelil kotouč za Chybíkova záda Radim Bezděk. V čase 29:14 ale dali další gól domácí. Po Zuzaníkově neúspěšné střele srazil puk do klece Vojtěch Palkovič . Z obou stran byl vyvíjen na gólmany obrovský tlak, ale ani jeden nedopustil, aby kotouč spadl do klece. Další gól mohl padnout z Peslarovy hole, ale po tvrdé střele zazvonila jen tyč. Domácí i hosté bojovali o kotouč ze všech možných sil a nebylo nouze o střely ani o osobní souboje u mantinelů. Sochorek dostal nahrávku od ležícího Blahuty přímo před úvozskou bránou, ale puk skončil v Čiliakově lapačce. Hráči Komety se na čas usídlili v obranném pásmu porubských, ale vždy jim bylo zabráněno vypálit na Chybíka. A když nějaká střela přece jen padla, byla vyražena pohotovým gólmanem. Ani domácím, kteří také chvíli okupovali obranné pásmo Komety, se nedařilo dát gól. Na světelné tabuli tak po druhé třetině svítil stav 4:2.

Poslední třetina začala urputným bojem o kotouč.Nakonec se jej zmocnili domácí a v čase 41:46 už vedli o tři branky. Po nahrávce Blahuty se do úvozské klece strefil Vojtěch Palkovič. Domácím jejich snahy o další gól v čase 44:24 vyšly. Opět zazářilo duo Kofroň-Král, kteří se podíleli na první brance. Lukáš Kofroň, který si najel do útoku, dostal nahrávku od Krále a těsně před Čiliakem vypálil. Kotouč projel mezi betony a skončil v kleci. Hosté ovšem nemínili nechat čtyřbrankový náskok poruby jen tak a tlačili soupeře před Chybíkovu klec. Ten tak měl dost práce s nesčetnými střelami. Maršálek na porubského gólmana vypálil střelu od modré a o teč se postaral Křen. Bohužel tečovaná střela, ač mířena přímo do odkryté brány, ji jen těsně minula. Dalšího pokusu se zhostil Hakl, ale i jeho střela nekončila v bráně. Hostím se i přes brankový neúspěch dařilo kotouč držet na svých holích a domácím ho nedali zadarmo. Porubským se ovšem podařilo sebrat Úvozu puk a v čase 52:58 navýšili své skóre. Branku dal Martin Blahuta, kterému se doslova povedlo dotlačil kotouč i s brankářem do brány. Úvoz, ikdyž už bylo jasné, že vyhrají domácí, ve své tvrdé hře pokračovali dále a stále nepřestávali ohrožovat Chybíka. V posledních minutách třetiny se pokoušeli dát hosté alespoň ještě jednu branku, ale domácí brankář jim to neumožnil a tak utkání skončilo výhrou Poruby 7:2.