Dorostenci na Lapači prohráli

05.10.2006, Petr Vychopeň, Kristýna Guricová

V desátém kole dorostenecké extraligy se vypravili ostravští hráči do Vsetína na Lapač. Do utkání nastoupili lépe zelenožlutí a po první třetině si odnášeli jednobrankový náskok po trefě Pořického. V první desetiminutovce prostřední části si Vsetínští vypracovali dokonce tříbrankový odstup od Ostravských, ale do konce třetiny se Sareze podařilo snížit na rozdíl jediné branky. V závěrečné etapě už se diváci gólu nedočkali. Sareza prohrála ve Vsetíně 3:2

- 10.kolo čt 5.10.17:30
3:2(1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Pořický (Holomek), 21. Palička (Štindl), 26. Štindl – 33. Uherek, 38. Jelšík (Parma). Rozhodčí: Klimecký - Štefková, Gebauer. Vyloučení: 9:14. Využití: 1:0. Diváci: 185
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Štindl, Vrba, Kocur, Hastrmann, Holomek, Jaškin, Kadlčík, Palička, Dubec, Surovčík, Ptáčník, Kubo, Pořický, Vávra, Kentoš, Pospíšil, Lechner
HC Sareza Ostrava: Kubáň - Spusta, Parma, Rusek, Poláček, Vajda, Ružbašan, Uherek, Richter, Mládenka, Motyka, Kičmer, Jelšík, Barčák, Paleček, Zuber, Smondek, Blažej, Jach, Fic

Chuť valašského ledu si dnes přijeli vyzkoušet vyslanci z Moravskoslezského kraje. Do brány domácích se po výborném výkonu z minulého zápasu postavil opět Petr Hromada. V úvodu první části hry začali hosté opatrně a puku se tak ujali hráči ve žlutozelených dresech. Už v první minutě zápasu si pak zahráli s výhodou jednoho muže na ledě. Netrvalo to dlouho a rozhodčí poslal na trestnou lavici dalšího hostujícího hráče a Vsetín tak mohl poprvé v utkání zahrozit při přesilovce pět na tři. Tato přesilovka se Vsetínské hokejové moc nepovedla a působila spíše jako zahřívací kolo před těmi dalšími. Rozhodčí Klimecký totiž poslal Ostravské do tří během pvního dějství hned třikrát. Druhou početní výhodu v 5.minutě už domácí sehráli mnohem lépe. Po asistenci Holomka neuspěchal svůj výstřel Pořický, když si nejprve zmapoval situaci před Kubáněm a teprve potom pořádnou střelou propálil odkrytou levou polovinu brány (1:0). Vzápětí mohl vyrovnat Uherek, který se dostal v polovině třetiny k první vážnější šanci hostů, ale netrefil. Na opačné straně zkoušeli štěstí postupně Palička, Hastrmann a Kubo. Hastrmannovu střelu mohl Kubáň lovit ze sítě, ale v poslední chvíli se mu podařilo bystrým zákrokem vykopnout puk od pravé tyče do bezpečí. Ke konci třetiny zahrozil znovu Palička, ale zazněla jen tyč. Domácí Hromada se v úvodu utkání v bráně moc nezapotil, do první sirény jeho pozornost vyzkoušeli už jen Jelšík, Kičmer a Motyka.

Cíl hráčů v modrých dresech byl od úvodu druhé třetiny zřejmý - vyrovnat jednobrankové vedení Vsetína. Jejich snahu však překazil Palička, který po přihrávce Štindla, po 53 sekundách hry, zvýšil skóre na 2:0. Snížit náskok Valachů mohli Vajda a Jelšík, ale připravený Hromada jim nedal šanci. Hosté zřejmě popadli při vstupu do druhé třetiny druhý dech, hráli aktivně a s velkým nasazením. Štěstěna se od nich ale obrátila zády už po třetí, když se ve 26. minutě před bránou postrkovali hráči obou týmů a nikým nezpozorovaný Štindl, poslal kotouč k bráně. Vypadalo to jako by Kubáň právě sledoval dějství na druhé straně hřiště a i když puk neměl zrovna velkou rychlost, gólman nemohl proti jeho proklouznutí za brankovou čáru udělat vůbec nic (3:0). Domácí jakoby se probudili z letargie a začali znovu hrát. Vzápětí ale pronikl do útočného pásma Barčák a před sebou měl padajícího Hromadu. Výborně zachránil situaci domácí brankář, který vysunul svoji vyrážečku daleko z brány a znemožnil tak Barčákovi vystřelit. Začala velká bitva o puk. Oba celky se o něj přetahovaly, především pak ve středním pásmu. Tento souboj ukončil až rozhodčí Klimecký, který poslal pykat na trestnou lavici po jednom hráči na obou stranách. Ve hře čtyři na čtyři byli úspěšnější hosté, když projel Uherek mezi domácími obránci a ve 33. minutě přesně zavěsil (3:1). Kromě několika vyloučení byl na ledě vidět spíše pomalý a nezáživný hokej. Oživení přišlo až ve 38. minutě. Hromada, ležící na zádech, nestihl zareagovat na střelu Jelšíka a hosté těsně před koncem druhé třetiny dramatizují utkání a snižují na 3:2.

Třetí část hry začali domácí podobně jako ukončili druhou. Málo bruslili, špatně si přihrávali a téměř ve všech směrech byli zařezáni. Vyrovnat tak mohli hned v úvodu Vajda, Jelšík nebo Barčák. Jinak byl ale k vidění hokej bez větších šancí. Domácí si dokonce znovu zahráli přesilvou hru, ale nedokázali si přihrát tak, aby mohli byť jen trochu ohrozit Kubáně. Hra se však i přes to držela převážně u brány hostujícího celku. V půlce poslední části hry buď začali domácím pomalu docházet síly a nebo se nechali ukolébat svým vedením a po ledě jako by chodili. Hráči Sarezy toho ale nedokázali svojí zmatenou hrou využít. Konec třetiny zbrzdili dva po sobě vybrané timeouty, první ze strany domácích a poté o něj zažádal i hostující trenér. Domácím jako by to pomohlo a konečně se vzchopili. Hned několik hráčů nebezpečně dotíralo před bránou Kubáně, především pak Holomek, Jaškin, Vrba a Štindl. Vteřinu před koncem byl ještě na trestnou lavici poslán domácí Vrba, ale to už na stavu 3:2 nemohlo nic změnit.