Porubu čeká daleká cesta do Moravských Budějovic, dokáže již v sobotu ukončit barážovou sérii?

Adam Bagar, 23.03.2012
Barážová série mezi Porubou a Moravskými Budějovicemi se přesunuje na jih Moravy. Úvodní duel favorizovaný RT TORAX zvládl a na domácí půdě zvítězil 4:2. K udržení druholigové příslušnosti mu tak stačí už pouze jedno vítězství. To může urvat již v následujícím zápase, který je na programu v sobotu 24. března od 17:00. Žihadla však budou opět nepříjemně kousat, o čemž jsme se mohli přesvědčit již v prvním střetnutí této série. Přijeďte povzbudit porubské hokejisty v nejdůležitějších momentech sezóny! Utkání bude možno sledovat také prostřednictvím online přenosu, kde budou přinášeny alespoň změny stavu.

Základní informace

Dlouho očekávaný úvodní barážový duel je za námi. Poruba se na své vítězství 4:2 pořádně nadřela. Moravské Budějovice se v Ostravě prezentovaly velmi dobrým výkonem a především v první třetině byly jasně aktivnějším týmem a na Michala Gleicha vyslaly osmnáct střel. Ve druhé části si RT TORAX vedení 2:1 zkušeně hlídal a přidal navíc v přesilovce třetí branku.

HC Moravské Budějovice 2005 – HC RT TORAX Poruba 2011

Jihomoravané se opět osmělili až v závěru utkání, kdy dokázali snížit na rozdíl jediné trefy. Následně si vzali oddechový čas, odvolali gólmana a zkusili v šesti hráčích v poli vyrovnat. Do šance se už nedostali, naopak Vaněk pečetil domácí výhru trefou do opuštěné klece. Příjemným překvapením byl také vysoký počet fanoušků, kteří přijeli Žihadla podpořit.

Odveta na jihu Moravy tak bude pro Porubu určitě velmi těžká. „Myslím si, že série je ještě otevřená, určitě se o to porveme a doufám, že uvidíme další dva kvalitní zápasy,“ věří lodivod Moravských Budějovic Rudolf Cakl.

A jak hodnotil první barážový zápas domácí trenér Pavel Hinner? „Bylo to pro nás nesmírně těžké utkání. Po pětitýdenní pauze, kdy jsme nehráli ostrý zápas, jsme se do toho museli opět dostat, o čemž svědčila i první třetina. Moravské Budějovice mají velmi kvalitní mužstvo s kvalitními a zkušenými hráči, takže věděli, jak hrát. V baráži se rozdíly mezi týmy srovnají a je to jen o bojovnosti a vůli vyhrát. Jsem moc rád, že jsme to zvládli a vyhráli. Vyzdvihnul bych gólmana Gleicha, který nás v řadě momentů podržel.“

Ještě si připomeňme, že série se hraje pouze na dvě vítězná utkání. Pokud RT TORAX v sobotu uspěje, zajistí si druholigovou vstupenku i pro nadcházející sezónu 2012/2013. V opačném případě bude následovat třetí rozhodující mač, který by se uskutečnil ve středu 28. března od 18:00 na porubském zimáku.

Více informací naleznete v předzápasové pozvánce na první utkání baráže:
Baráž startuje, sérii s Moravskými Budějovicemi začne Poruba na domácí půdě.

Úvodní barážové utkání

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Moravské Budějovice 2005 4 : 2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
2. Zuber (Ďurica, Zdráhal), 11. Seidler (Pavlačka), 32. Chaloupka (Pavlačka, Seidler), 60. Vaněk – 8. Dostál (Hradecký), 58. Hrbáček.

Sestavy v posledním utkání

HC Moravské Budějovice 2005: Míča – Hrbáček, Bulička, Boudný, Sechovec, Prkna, Vlašín, Sedláček, Kundela, Zahradník, Topol, Dostál, Barvíř, Sobotka, Křenek, Cihlář, Hradecký.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Wolf, Vajda, Prokop, Hruzík – Vaněk, Krayzel, Galgonek – Seidler, Pavlačka, Chaloupka – Zuber, Zdráhal, Ďurica.