Porubský odchovanec Becher na MSJ: Užívám si to, jsem moc rád, že jsem se sem dostal

Marek Hedbávný, Pavlína Vítková, 28.12.2023
Devatenáctiletý porubský odchovanec Ondřej Becher se letos probojoval do sestavy národního týmu na mistrovství světa juniorů. A již nyní na turnaji ve Švédsku dokazuje své kvality. Jak ale své výkony hodnotí sám rodák z Ostravy?

Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji, Göteborg

„Oba zápasy jsem se cítil hodně dobře. Jsem spokojený, že mi to tady zatím jde," netají se Becher. „Doufám, že to tak bude pokračovat a moje výkonnost bude dobrá." A je opravdu vidět, že si v Göteborgu věří. Ostatně na klubové scéně – v juniorské WHL – zazářil 45 body ve 30 utkáních. „První půlka sezony mi v Kanadě vyšla. Přijel jsem sem proto s velkým sebevědomím," říká otevřeně.

Loni se však Becher ještě na soupisku těsně nevešel, zápasy v Halifaxu tak sledoval jen jako divák. „Tahle zkušenost mi pomohla. Jak samotné tréninky s týmem, tak i to, že jsem mohl zůstat na první zápas, v němž Češi vyhráli s Kanadou," popisuje Becher.

Letos už to ovšem vyšlo – Becherovi start na MSJ neutekl. „Užívám si to. Jsem moc rád, že jsem se sem tenhle rok dostal. Snažím se dělat všechno pro to, abych týmu co nejvíc pomohl," hlásí skromně univerzál, co zvládá roli na centru i křídle.

Ve čtvrtek ho čeká, dost možná, největší zápas dosavadní kariéry. Národní tým totiž změří síly s hlavním favoritem turnaje, nabušenými Spojenými státy v čele s Cutterem Gauthierem, Lanem Hutsonem a Gabrielem Perreaultem. „Nevím, jestli to pro mě osobně bude přímo životní utkání, určitě to ale bude hodně těžké utkání," uvědomuje si ostravský rodák. „Věřím, že se na ně dobře připravíme a podáme dobrý výkon. Hlavně musíme hrát disciplinovaně a nemít žádná zbytečná vyloučení, protože takový tým to určitě bude trestat," uzavírá.

Dosavadní kariéra & statistiky

Ondřej Becher, tehdy ještě v dresu Poruby