Jde to, ale dře to. Po Frýdku jsme si asi mysleli, že to půjde samo, hlásí Buček

Adam Bagar, 02.11.2015
Ačkoli se porubští hokejisté proti Vsetínu zpočátku trápili, nakonec předvedli fantastický obrat a podruhé v sezoně svého soka srazili. Zatímco na Lapači uspěli po nájezdech, doma se radovali už v prodloužení dramatické bitvy. Tu rozsekl v 62. minutě obránce Martin Buček, jenž předtím přidal důležitý druhý gól porubského týmu a sehrál tak svůj nejlepší zápas v dosavadním průběhu sezony. Euforii však rychle krotil, mrzely ho totiž špatný vstup do utkání, nedisciplinovanost a především čekání na tříbodový zisk. To se natáhlo už na hrozivých pět zápasů. "Musíme se zaměřit na obranu, hrát na 0:0 a nějaký ten gól vždy dáme," říká Buček.

Podobně jako v mnoha posledních zápasech RT TORAX nezačal vůbec dobře a po prvním dějství ztrácel dvě branky. Nutno říci, že zaslouženě. "Už několik klání to není ideální. Pořád se hledáme a hrajeme strašně moc složitě. Kdybychom zjednodušili naši hru, tak to vypadá jinak," má jasno obránce Martin Buček, který byl nakonec rád za zisk aspoň dvou bodů. "Myslím, že jsou dost cenné vzhledem k tomu, že jsme prohrávali už 0:2. Zaplaťpánbůh za ně," hlásí devětadvacetiletý bek Poruby.

RT TORAX ve druhé třetině přidal a rázem začal valašského soka přehrávat. "Určitě jsme tam převzali otěže utkání do svých rukou. Sice jsme po snížení dostali zbytečný gól na 1:3, ale znovu jsme si potvrdili, jakou máme sílu. Jen je škoda, že pořád musíme zápasy otáčet," líčí Buček. Toho štvala také tradiční nedisciplinovanost, jíž dokázali Valaši potrestat třemi trefami. "Neustále si opakujeme, že se musíme vyvarovat faulů. Ale pořád je děláme. Asi to je z přemíry snahy," nechápe.

Poruba má druhý skalp Vsetína, v prodloužení rozhodl Buček »

I díky jeho gólu, kterým Porubští snižovali na 2:3, musel zápas najít svého vítěze až v prodloužení. V něm se znovu trefil Buček a byla to výstavní trefa, s níž Plšek nemohl nic dělat. "Bylo to mé nejlepší utkání v tomto ročníku. Jsem rád, že jsem mohl přispět k vítězství," přiznává. Ovšem znovu nebylo za tři body, na plnohodnotný triumf tak Poruba čeká už dlouhých pět bojů. "Nehrajeme jednoduše, pořád někde v rohu a schází nám střelba," uvědomuje si druhý nejproduktivnější muž večera, jenž zapsal dva body.

"Od vítězného zápasu s Frýdkem jsme si asi mysleli, že to půjde samo a každého porazíme. Ale vidíme, že ne, když jsme prohráli dokonce ve Valašském Meziříčí či Moravských Budějovicích," prozrazuje Buček. Porubští sice dokáží střílet góly, ale dost jich také inkasují. "Nevím, čím to je. Někdy jich sice dáme ještě víc než soupeř, ale tak to nelze dělat. Spíš se musíme zaměřit na obranu, hrát na 0:0 a nějaký ten gól vždy dáme. S tím problém nemáme," zakončuje.