Poruba má druhý skalp Vsetína, v prodloužení rozhodl Buček

31.10.2015, René Chyla

Do utkání, ve kterém Porubští usilovali o započetí nové vítězné šňůry, vstoupili ale lépe právě Valaši, kteří využili bezzubost domácího celku a do první přestávky si vybojovali luxusní dvoubrankový náskok. Ani ten ale nakonec Vsetínským nestačil. RT TORAX totiž dvěma brankami v prostřední části v rozmezí 46 vteřin srovnal, aby na začátku poslední dvacetiminutovky dokonal famózní obrat ostravský ostrostřelec David Zachar (1+0). Vsetín ale využil o chvíli později třetí přesilovku v zápase a utkání tak vítěze po základní hrací době nenašlo. Až po 99 vteřinách v nastaveném čase vyslal perfektní nahrávku zpoza brány Marek Sedlář (0+1), kterou zužitkoval Martin Buček (2+0) a rozhodl tak o páté výhře Porubských v nastavení.

2. liga - skupina Východ - 15.kolo so 31.10.17:00
5:4p(0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Chaloupka (Ostrčil), 37. Buček (Seidler), 37. Kilnar (Chaloupka, Šindelář), 47. Zachar (Malý), 62. Buček (Sedlář) – 5. Nedbálek (Slováček, Dvořák), 14. Zúbek (Tesařík, Vaněk), 35. Kolařík (Zúbek, Vaněk), 50. Báchor (Vaněk, Zúbek). Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 7:5, navíc Hromada (VSE) OK. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 637. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Slavík, Ostrčil, Buček, Ovšák, Malý – Stejskal, Zachar, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Szajter, Gelnar, Rimmel, Ballner, Seidler.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (od 45. Plšek) – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Vrba, Žák, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Ambruz, Abdul, Vávra, Vítek, Finsterle, Daněk, Hruška, Ondráček.

Utkání o bytí a nebytí nabídlo už v úvodní minutě obrovskou šanci Davida Zachara. Porubský ostrostřelec ale nastřelil pouze hruď Petra Hromady, na druhé straně pak ujel domácí obraně Jan Kolařík. Ten byl ale nakonec zastaven zákrokem na hranici pravidel, hlavní sudí však ruce nad hlavou nezkřížil. To však Vsetínské nemuselo vůbec mrzet, jelikož na konci páté minuty poslal Ondřej Slováček kotouč na hranici pravého kruhu, odkud se Michal Nedbálek přesně mířenou ranou k levé tyči nemýlil – 0:1.

O pár minut později se ocitl před vsetínským gólmanem Jan Chaloupka, hostující strážce svatyně se ale blýskl fantastickým zákrokem. Pozornost vyrážečky Radka Tihláře zase prověřil na opačné straně kluziště Lukáš Vrba. Ve 14. minutě bylo na valašské střídačce ještě veseleji. Radim Tesařík se opřel do puku na modré čáře a Františku Zúbkovi se podařilo ještě před brankovištěm tečovat Tesaříkův pokus mezi betony – 0:2. Několik vteřin před koncem první třetiny mohli konečně skórovat domácí, v obrovském zmatku před vsetínskou bránou ale nikdo nedokázal puk uklidit do prázdné klece.

Nejblíže kontaktní brance byl Robin Malý, jenž vyslal pořádnou dělovku od pravého mantinelu. Jeho střela však byla na poslední chvíli tečována mimo. Tváří v tvář Radku Tihlářovi zase neuspěl František Zúbek. Davida Vítka poté v jasné příležitosti v početní výhodě opět vychytal porubský fantóm. Porubští sice následně nezužitkovali ani přečíslení tři proti jednomu, Jan Chaloupka už ale po své individuální akci udělal domácím příznivcům radost. Porubský kapitán skrz jednoho ze vsetínských zadáků zamířil přesně k protější tyči – 1:2.

Valašský hokejový klub poté přežil drtivý tlak Ostravanů a hlavní lodivod Vsetínských na tuto pasáž reagoval oddechovým časem. Toto rozhodnutí zapůsobilo na hostující borce náramně. František Zúbek našel zpoza brány v místě vhazování Jana Kolaříka, jenž střelou nad lapačku vrátil Vsetínským dvoubrankové vedení – 1:3. Porubské to ale vůbec nevyvedlo z míry, spíše naopak. Za minutu a půl zhasla světa na zimním stadionu podruhé. Petr Seidler přenechal kotouč u pravého mantinelu Martinu Bučkovi , který trefil přesně mezeru mezi Hromadovými betony – 2:3.

Neuběhla ani minuta a mohlo se začít znovu od nuly. Jan Chaloupka přihrával z levé strany před brankoviště Aleši Kilnarovi, jehož nastavení hokejky znamenalo pro domácí vyrovnání – 3:3. Ve 45. minutě byl vyloučen hostující brankář do konce utkání za nesportovní chování a do klece se tak musela postavit gólmanská dvojka Lukáš Plšek. Proti němu si mohl krátce po vhazování spravit chuť Petr Seidler, muž hájící tři tyče hostující svatyně ale vynikl.

Lukáš Plšek se ale stejně moc neohřál, neboť chvíli nato už lovil černý kus pryže ze své sítě. Robin Malý předal puk najíždějícímu Davidu Zacharovi, který se dostal až před Plška, popotáhl si puk do strany a vymetl pravý horní růžek – 4:3. Valaši ale dokázali odpovědět znovu v přesilovce.

Daniel Vaněk od levého mantinelu zahlédl před brankovištěm Stanislava Báchora, kterému nedělalo potíž nastavit hokejku a nasměrovat kotouč za záda Radka Tihláře – 4:4. V 53. minutě se pak rozbilo plexisklo za Plškovou bránou a hráči si tak mohli na skoro patnáct minut odpočinout. Definitivně mohl rozhodnout Michal Nedbálek, jeho střela ale jen těsně minula levou tyč.

V nastaveném čase pak mělo na hokejkách vítězný gól duo Kilnar – Stejskal, v rozhodující chvíli však druhý jmenovaný selhal. O vítězství pak konečně rozsekl utkání v čase 61:39 Martin Buček, který dostal ideální nahrávku zpoza vsetínské klece od Marka Sedláře a nedal Lukáši Plškovi žádnou šanci – 5:4.

Ostatní zápasy 15. kola II. ligy skupiny Východ

SK Karviná vs. HC Technika Brno3:4 pr.
HC Kopřivnice vs. HC Slezan Opava5:3
HC Bobři Valašské Meziříčí vs. HK Nový Jičín3:2
HC Frýdek-Místek vs. SHK Hodonín1:2
HC Lvi Břeclav vs. HC Morasvké Budějovice 20051:8

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsem rád za to, že jsme získali dva body. Myslím si, že ve hře pět na pět jsme byli jasně lepší a měli více vyložených šancí, ale trápí nás koncovka. Bohužel nás srážejí oslabení a zbytečná vyloučení na útočné půli, i když tentokrát polovina "faulů" byla sporná. Dáváme si jako by góly sami a dostáváme tím soupeře do hry. Kdybychom hráli v pěti celé utkání, tak získáme o bod více. Když se kluci soustředí jen na hru, tak dokáží pod tlak dostat každého soupeře. Snad se nám někdy podaří dát první branku, abychom se uklidnili. Samozřejmě jsem vždy rád, když nad Vsetínem zvítězím, ale už to neberu tak speciálně jako kdysi.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Potkaly se dva vyrovnané týmy, každý byl chvilku nahoře. Nám se podařil vstup do utkání a vedli jsme 2:0, ale věděli jsme, že má Poruba v útoku velkou sílu. Pak jsme nehráli naši hru a přistoupili jsme na hokej nahoru dolů, a to nám nesedí. Z toho jsme inkasovali, udělali jsme tam zbytečné fauly a zápas se překlopil na stranu Poruby. Domácí otočili stav a byli nahoře, takže jsme rádi za vyrovnávací trefu. Prodloužení a samostatné nájezdy se nám letos nedaří. Myslím, že celkově šlo o vyrovnané utkání. Víme, že Poruba má velmi dobrý kádr a utkání s ní mají vždycky obrovský náboj. Kdybychom uspěli v prodloužení, asi by zavládla spokojenost. Ta je nakonec jen dílčí, protože si domů odvážíme pouze bod.