Zaspaná první třetina stála porubské juniory body

27.09.2020, Gabriela Juříková

Domácí prostředí a silný soupeř to byla kombinace pro utkání čtvrtého kola Extraligy juniorů. V neděli 27. září přijel do RT TORAX ARENY Přerov a v první třetině předvedl svou sílu, když domácí k ničemu nepustil a držel je v defenzívě. Porubským juniorům se ztráta tří gólů jen těžko doháněla, přestože od druhé třetiny byli v produktivitě rovnocenným soupeřem. Druhé dějství skončilo 1:1 a třetí 2:2, ale právě zaspaná první perioda stála porubské juniory body a rázem se propadli tabulkou až na čtvrtou pozici.

Extraliga juniorů - 4.kolo ne 27.9.13:30
HC ZUBR Přerov
3:6(0:3, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 34. Benka-Rybár (Bořuta, Morávek), 49. Pitucha (Urbančík, Mrozek), 60. Pohl (Urbančík, Elze) – 12. Kleniar (Němec), 13. Fencl (Šimanský, Dobša), 17. Gréč (Indrák), 39. Dobša (Fencl, Indrák), 43. Indrák (Gréč), 45. Němec (Rozsahegyi). Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Janoško. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 29:44. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 3:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (45. Pawlas) – Topolanský, Mrozek, Pitucha, Pachula, Macias – Benka-Rybár, Morávek, Bořuta – Ślusarczyk, Halata, Barčák – Elze, Zelinka, Urbančík – Pohl
HC ZUBR Přerov: Horák – Holík, Gréč, Hanák, Němec, Billa, Fencl – Šilhavý, Kleniar, Halík, Petr, Dobša, Kolařík, Štíbr, Rozsahegyi, Hradil, Šimanský, Brázda, Indrák

Plně v režii Zubrů byla první dvacetiminutovka. Domácí se k nejvážnější situaci dostali v jedenácté minutě, ale Horáka nepřekonali. A když nedali, dal soupeř! Skóre otevřel Patrik Kleniar a když byl podruhé vyloučen Bořuta, zvedli hosté gólový účet na 2:0 dorážkou Jana Fencla. V 17. minutě využil mnoho prostoru Matyáš Gréč střelou k druhé tyči. V závěru hráli Zubři oslabení a po závaru u brány hostů se do sebe pustili dva bijci. Třetinu dohráli na trestné lavici.

Druhá třetina byla z pohledu domácího týmu nasazením a výkonem rozhodně lepší. Porubští junioři si vypracovali šance, ale až 34. minuta byla úspěšnou. To když se první útok bleskurychle přesunul před Horáka a po střele Bořuty do boční sítě brány doklepl volný poskakující puk za brankovou čáru Alex Benka-Rybár. Porubané v útočení přidali na obrátkách, ale puky do brány nechtěly prostě padat. Zubři si minutu před konce druhého dějství vzali tříbrankové vedení zpět gólem Davida Dobši po vyhraném buly.

Domácím se podařilo utkání dramatizovat a to hlavně v posledních minutách třetí třetiny. Sice bylo už jasné, že si Zubři odvezou tři body a RT TORAX bude týmem, který poprvé zažije utkání bez bodů, i když oproti prvnímu dějství byla hra ze strany domácího celku rapidně lepší. Zubři s góly třetí třetiny Daniela Indráka a Jakuba Němce zvítězili. Porubské trefy zařídili Jakub Pitucha a v poslední minutě Přemysl Pohl, který stanovil konečný výsledek 3:6.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Hráče jsem připravovali na velmi silného soupeře, jak bruslařsky, takticky i co se týče technicky. Věděli, že musíme od začátku hrát aktivně, dohrávat souboje a dodržovat to, co jsme si řekli. Bohužel v první třetině si to absolutně neplnili. Nevíme z jakého důvodu. Po bouřce v kabině se naše hra zlepšila a nakonec vypadá výsledek kosmeticky dobře, ale je zřejmé, že nás čeká hodně práce na zlepšení naší hry. Důraz do brány, finální nahrávka a na 110% důrazu ve střele.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Měli jsme hodně dobrý vstup do zápasu. První třetina nám vyšla i herně i výsledkově. Vyhráli jsme ji 3:0. Potom byla Poruba nepříjemná. Kousala a byla taková, jakou jsme ji čekali od první třetiny. Pak to byl hodně těžký zápas.