Z Přerova žádné body, HC RT TORAX zažil druhou prohru sezony

včera, Gabriela Juříková

Porubané v převážně extraligovém úterý měli 1. října televizní předehrávku sedmého kola Maxa ligy na ledě Přerova. Polovinu základního hracího času se HC RT TORAX jakoby hledal, od druhé třetiny byl střelecky lepším týmem a i když ve třetím dějství utkání srovnal, body ztratil tři minuty před koncem základní hrací doby.

MAXA LIGA - 7.kolo út 1.10.19:00
HC ZUBR Přerov
3:2(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Ministr (Černý), 27. Hryciow (Jáchym, Cubo), 57. Číp (Krisl, Indrák) – 37. Razgals (Ježek, Šoustal), 53. Razgals (Šoustal, Bartko). Rozhodčí: Kubičík, Gebauer – Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 691. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC ZUBR Přerov: Mokry – Černý, Krisl, Cubo, Hryciow, Pěnčík, Němec – Březina, Jáchym, Mácha – Číp, Pechanec, Indrák – Ministr, Nemec, Zabusovs – Hotěk, Pšurný, Kratochvil.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Voráček, Westlund, Gutwald, Ježek, Bartko, Adamec – Kotala, Roman, Šedivý – Střondala, Šoustal, Razgals – Christov, Krenželok, Berisha – Gřeš, Vachovec, Klímek.

První šanci skórovat měla Poruba, jenže Berishovu střelu Mokrý s přehledem zachytil. Odrážet puky se dařilo i na druhé straně Dolejšovi. Pak ale stačilo jeho jedno nešťastné rozehrání puku za brankou mimo ledovou plochu a Přerovští početní výhodu přetavili ve vedoucí branku. Několik střel porubský gólman vykryl, jenže střílejícího Daniela Ministra po křižné nahrávce zahlédl pozdě a po jedenácti sekundách se Andrej Adamec, který šel za Dolejše na trestnou lavici, vrátil do hry.

Srovnání měla po dvou minutách na holi Krenželokova formace, ale Mokrý proti střele vyjel a puk lapil. Ve dvanácté minutě dohrál soupeře na hranici pravidel Kotala. Po poradě rozhodčích nakonec RT TORAX bránil druhé oslabení. Stav 0:1 zůstal i po útočných pasážích, které si hosté v oslabení vytvořili.
V závěru třetiny získala Poruba první přesilovku utkání, při které měla mnoho šikovných šancí. S chutí střílel Šoustal, od modré to zkoušel Westlund a poslední střelu třetiny vyslal Ondřej Roman.

Po přestávce pokračovali Porubané v ofenzivním tlaku, ale ani Razgalsovi, Střondalovi či Šoustalovi se nepodařilo vyrovnat. Dolejš ubránil levou tyč před pokusem Pechance, ale v čase 26:27 nedostal puk nad bránu při střele Michala Hryciowa. Střílel z pravého kruhu a puk se odrazil zpět do hry a až v přerušené hře, cca po dvou minutách, si akci rozhodčí prohlédli na videu. Původně to vypadalo na tyč, záběry kamer ale potvrdily dosažení gólu – 2:0.

Na střídačce Poruby se něco změnilo. Ve druhé polovině utkání pobývali hostující hráči totiž v útočné třetině poměrně více času než v odehraném čase, což vedlo i k přesilovce. Ta sice byla plná střel z různých pozic, ale žádný puk se díky obětavosti hráčů Přerova nedostal do brány. Další a další střely porubských snajprů i v klasickém početním stavu hráčů pochytal brankář Mokrý. Nutno říct, že několikrát s velkým štěstím.
Tlak se porubanům vyplatil na začátku 37. minuty. Střelu Aleše Ježka tečoval na hranici brankoviště Frenks Razgals, na kterou už Mokrý opravdu nemohl reagovat. Velmi blízko vyrovnání byli hosté po ubráněném oslabení na konci druhé třetiny. Ani Vachovec Mokrého nepřekonal.

Okamžitě po přestávce byl blízko vyrovnání Šedivý, radost mu pokazil obránce Krisl. Aktivita Porubanů nestávala. Ani v oslabení, které rychle smazala ofenzivní snahou. I ve hře čtyři na čtyři byli Režnarovi svěřenci střelecky aktivní, jen scházelo pomyslné štěstí. Jak Adamcovi nebo v krátké přesilovce Romanovi. RT TORAX kousal dál a věřil v úspěch. V následné plnohodnotné přesilovce si Mokrý připisoval zákrok za zákrokem. Překonán byl až v dalším oslabení, kdy nestačil zastavit špičkou betonu střelu Frenkse Razgalse poté, co vynuloval akci Christova. Porubané tak využili přesilovku a v čase 52:46 byl stav 2:2.

Po čtyřech minutách přetahované strhl vedení na stranu Přerova Radek Číp. Letící kotouč od modré čáry do brankoviště stečoval ze vzduchu do brány u levé Dolejšovy tyče. Na začátku 58. minuty zatáhl za záchrannou brzdu proti Šoustalovi Cubo. Trestné střílení porubský forvard bekhendem nepřekonal.
Domácí si vzali oddechový čas a Porubští trenéři volili hru bez brankáře. Dvě a půl minuty stříleli Porubané ze všech úhlů i pozic, utkání do prodloužení ale nedostali.

Ze sedmi utkání teprve podruhé neberou ani bod.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Měli jsme skvělou první desetiminutovku. Dali jsme gól, ale pak jsme se zase uspokojili a začali jsme vymýšlet kraviny. Tohle si nesmíme dovolit proti jakémukoliv soupeři a proti Porubě dvojnásob. Dostali jsme se do defenzívy. Utkání bylo zajímavé, zejména v našem obranném pásmu. Nicméně jsme to ubojovali a máme tři body. Vyzdvihl bych prvních a posledních deset minut, podali jsme v nich velmi dobrý, odhodlaný výkon. V obranné fázi jsme potom v závěru byli moc dobří.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Některé situace jsme řešili špatně, některé naopak výborně. Bohužel jsme nebyli schopní překonat soupeřova brankáře, i když jsme ve třetí třetině měli tlak a spoustu šancí. Věděli jsme, co Přerov hraje, ometali to o mantinel. První dvě třetiny jsme měli trošičku problémy v útočném pásmu, třetí třetinu už jsme to zachytávali a dostávali soupeře pod tlak. Bohužel jsme ale nedali góly, na které se hokej hraje. Proto jsme nebyli ti šťastnější. Je třeba se připravit na sobotu a jedeme dál.