Slavoj potrápil lídra tabulky, Porubským nechal jeden bod

21.01.2018, Gabriela Juříková

Jestliže v Brumově-Bylnici bylo utkání jednoznačnou záležitostí, v neděli 21. ledna musel mladší ligový dorost Poruby o bodový zisk bojovat do poslední minuty třetí třetiny. Od sedmé minuty sice domácí vedli gólem Pavla Chovance, ale hosté skórovali v oslabení a ve druhém dějství svou převahu zúročili jen jednou. Proto měli Porubští stále šanci utkání zdramatizovat a to se stalo ve třetí dvacetiminutovce gólem Šimona Pavlíka. Utkání pak dospělo do nájezdů a souboj gólmanů se střelci vyhrál až v jedenácté sérii Český Těšín. Porubští dvakrát nastřelili tyč.

Regionální liga mladšího dorostu - N8 ne 21.1.15:00
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Vlci Český Těšín
2:3sn(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Chovanec (Hlavatý), 49. Pavlík – 18. Zvrtek (Pniok, Lipowský), 27. Jaworski, rozh. naj. Klimek. Rozhodčí: Šeděnka – Krakovčík, Goláň. Vyloučení: 4:3, navíc Jaworski (CET) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek – Macias K.M., Hlaváč, Elbl, Prepsl, Gelnar, Sztefek – Prokeš, Pavlík, Bukovjan – Elze, Hlavatý, Chovanec – Tošenovjan, Kubalák, Stehlík – Zeman
HC Vlci Český Těšín: Trvaj – Horos, Mandrysz, Mrozek, Novotný, Jaworski – Klimek, Lipowski, Pniok, Rusz, Szczesniak, Zvrtek

Sotva utkání začalo, bylo jasné, že to nebude jednoznačná záležitost jako v Brumově-Bylnici. Dobývání branek bylo na obou stranách a až v sedmé minutě Pavel Chovanec těsně před Trvajem dorážel kotouč po střele Hlavatého. Hosté pak měli mnoho šancí vyrovnat v přesilovce, ale ani Szczesniak ani Rusz Calábka neprostřelili. Porubský gólman vychytal i následnou střelu Mrozka, to se už hrálo v pěti lidech na obou stranách. Pak měli k dispozici početní výhodu domácí a gól při ní padl. Jenže do porubské branky. Hosté využili a potrestali zaváhání domácí obrany a Daniel Zvratek po nahrávkách Pnioka a Lipowského vyrovnal. Využít početní výhodu mohli domácí po šanci Elzeho, když dostal přímou nahrávku před branku od Hlavatého. Zbytek přesilovky odehráli domácí hráči před svou brankou. Hosté byli aktivnější a dostali soupeře i ve čtyřech do tlaku.

Ve druhé třetině měl herní převahu hostující tým, což zúročil v sedmé minutě, resp. dvacáté sedmé, kdy střílel z kruhu Richard Jaworski, a i když se Petr Calábek proti střele postavil, puk mu proletěl pod loktem. Vyrovnat se domácím nepodařilo a přitom měl k tomu blízko hned dvakrát ve třetině Kacper Macias. Jednou puk namířil těsně kolem druhého horního rohu Trvajovy brány, podruhé se trefil hodně nad branku. V samém závěru druhé třetiny se podařilo hostům ubránit po vyhraném buly Hlavatého. Domácí stříleli, co to šlo, ale trefovali se jen do protihráčů a těšínský gólman tak neměl ani moc práce.

Trenéři Poruby museli do třetí třetiny něco udělat, aby dostali tým do tempa. Stáhli sestavu na dvě pětky a na ledě to bylo znát. Slavoj se dostal pod tlak a bylo jen otázkou času, jestli se puk dostane za Trvaje. Ten odrážel puky do rohů nebo je zadržel na výstroji, až po vyhraném porubském buly po pravé ruce těšínského gólmana se podařilo vyrovnat Šimonu Pavlíkovi. Na tabuli svítil čas 48:48. Jedenáct minut se obě mužstva přetahovala a jako tenisté na střídačku hrozila v útočných třetinách, ale gól ani jeden tým už nevstřelil. Poruba i Český Těšín si tedy připsaly po bodu a o majiteli toho třetího rozhodovaly samostatné nájezdy.

V první sérii se trefil po kličce k pravé gólmanově tyči Vojtěch Bukovjan, ale hned v následujícím nájezdu srovnal střelou mezi betony Lipowski. Na další úspěšný nájezd se čekalo do jedenácté série, kdy nestačil Calábek, jako v jiných předchozích pokusech Slavoje, včas sklapnout betony při střele Nicolase Klimka. Druhý bod si z Poruby odvezli hosté. Přesto je porubský ligový mladší dorost v tabulce s šestnácti body nadále první. Valašské Meziříčí je se dvěma zápasy k dobru o tři body za Porubou.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Přijel k nám oproti včerejšímu utkání silnější soupeř. Zatímco v minulém utkání si zahráli všichni hráči, v tomto jsme museli do poslední třetiny některé hráče nechat sedět. Hru jsme stáhli na dvě pětky, dostali jsme soupeře pod tlak a kluci vyrovnání doslova ubojovali. Za nájezdy můžu pochválit jedině brankáře, který vychytal devět střel a dával útočníkům šanci získat bod pro nás. Jenže deset penalt neproměnili a tím pádem bod navíc bere soupeř.

Jakub Voznica (TJ Slavoj Český Těšín): Nám patřila hlavně druhá třetina, která byla v celém utkání nejlepší. Mrzí mě, že jsme nedali z našich šancí góly, utkání by se vyvíjelo asi jinak. Bohužel jsme pořád vyhrávali o gól, což Poruba ve třetí třetině potrestala a srovnala. Nám docházely malinko síly, ale pořád nás držel gólman. V nájezdech to je vždycky o štěstíčku. Je to taková loterie.