První zápas série pro Porubu! Vítězství trefil v prodloužení Dundáček

09.03.2020, David Kubatík

První zápas předkola play – off Chance Ligy nabídl na ledě RT TORAX ARENY poměrně vyrovnaný hokej, kterému také odpovídalo konečné skóre po šedesáti minutách v poměru 2:2. V prodloužení sice Porubští nejdříve nedokázali proměnit přesilovku, ale nakonec je to příliš mrzet nemuselo. Po sedmi minutách přišla bomba Filipa Dundáčka od modré čáry a následná porubská radost z prvního bodu v sérii. Druhé utkání se hraje zítra znovu od 17:30.

CHANCE LIGA - OF1 po 9.3.17:30
HC Dukla Jihlava
3:2p(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Káňa (Jáchym, Slavík), 39. Gřeš (Kanko, Dluhoš), 68. Dundáček (Sikora) – 29. Skořepa (Pekr), 47. Harkabus (Protasenja). Rozhodčí: Fiala, Vrba – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 785. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Pastor, Slavík, Šendera, Dundáček, Rudl, Dluhoš, Husák – Kanko, Nejezchleb, Hudeček – Hlinka, Sikora, Zdeněk – Gřeš, Jáchym, Špaček – Brodek, Toman, Káňa.
HC Dukla Jihlava: Brož – Kolář, Půža, Piegl, Holý, Mareš, Dvořák, Bukač – Fronk, Chlubna, Protasenja – Zeman, Anděl, Poletín – Pekr, Lichanec, Harkabus – Skořepa, Čachotský, Jiránek.

V první třetině se ani jeden z týmů na ledě RT TORAX ARENY gólově neprosadil. Za to vyloučení bylo skutečně požehnaně. Dvojice sudích Fiala s Vrbou rozdali celkově šest trestů během dvaceti minut. Ani jedna z početních převah ale ke změně skóre na jedné či druhé straně nevedla. V poslední vteřině ještě zamířil na trestnou lavici jihlavský Skořepa a dal tak svému soupeři možnost hrát od samého počátku druhé části v přesilovce.

A tahle přesilovka už v branku proměněna byla! Po minutě a čtvrt přihrál Jáchym na pravý kruh Janu Káňovi a ten svou bombou propálil vše, co mu stálo v cestě. Ta ale nezůstala jedinou. Ve dvacáté deváté minutě, při vyloučení domácího kapitána Zdeňka, si najel za branku Pekr a zpětnou přihrávkou naservíroval puk před odkrytou klec Josefu Skořepovia ten nezaváhal ani na okamžik – 1:1. Následně si oba celky vyměnily mezi sebou několik šancí, a když už to vypadalo, že se rozejdou za nerozhodného stavu, přišel hodně nečekaný domácí gól. Minutu před koncem nahodil od své branky puk Rudl, před druhou modrou ho zachytil Kanko a přihrál do mezikruží Tomáši Gřešovi. Ten si v souboji tváří v tvář s gólmanem Brožem poradil více než dobře a poslal tak svůj tým do vedení 2:1. Tímto výsledkem také druhá část skončila.

Hned po necelých čtyřech minutách měl na hokejce vyrovnání Protasenja, kterého ale nakonec pomocí betonu vychytal Foltán. Zápas tedy i nadále pokračoval za porubského vedení. Ne však dlouho. Po třech minutách totiž Prosetanja nasadil kličku Zdeňkovi a přihrál před brankou osamocenému Tomáši Harkabusovi, který se střelou z první nemýlil – 2:2. V padesáté páté minutě mohl domácím vrátit vedení Nejezchleb, ale při svém samostatném úniku trestuhodně zklamal. A když se minutu a půl před třetí sirénou nedokázal prosadit ani Kanko, zamířil první zápas předkola Chance ligy do prodloužení.

Už po třech minutách se Porubským naskytla příležitost ke skórování jako hrom – na lavici hanby odcestoval hostující Prosetanja. Přesilovka se domácím ale nevydařila. Nemuseli ale kvůli tomu smutnit moc dlouho. Po sedmi minutách a dvou vteřinách totiž Sikora přihrál na modrou Filipu Dundáčkovi, ten si puk zpracoval a nekompromisně propálil Brože. Poruba se tak díky výhře 3:2 po prodloužení ujala v sérii hrané na tři vítězné zápasy vedení prozatímního 1:0. Další utkání je na programu již zítra. Úvodní buly bude na ledě RT TORAX ARENY vhozeno znovu v 17:30.

František Výborný (HC RT TORAX Poruba 2011): Úvodní utkání série bylo zpočátku z obou stran takové opatrnější. Potom si troufnu říct, že jsme byli o něco lepším týmem a zaslouženě šli do vedení. Vytvořili jsme si docela dost gólových situací, kdy jsme mohli utkání překlopit na svou stranu. Přestože šlo utkání do prodloužení, tak jsme si podle mě zasloužili vyhrát. Jsem rád, že kluci vědí, že když budou hrát důrazně do těla, tak budou stačit i na tým jako je Jihlava. Těší mě, že jsme vyhráli, klukům za výkon patří absolutorium, jenže na oslavy je příliš brzy. Už v úterý se hraje další utkání a musíme být na něj stoprocentně připraveni.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že to byl takový klasický první bojovný zápas. Byla vidět spousta osobních soubojů a drobných šarvátek. Hráči jsou nažhavení a oba celky chtějí vyhrát. Myslím, že jsme odehráli velmi slušný zápas, kdy jsme dokázali soupeře v některých pasážích přehrávat. V některých nás naopak dokázala Poruba dostat pod tlak. Vyrovnaný stav po šedesáti minutách podle mě odpovídal průběhu zápasu. Samozřejmě v prodloužení to je už o jednom gólu. Měli jsme dobré šance, nastřelili tyčku, ale následně jsme udělali chybu v obranném pásmu, kdy jsme včas nepřistoupili ke střílejícímu hráči. Ten to prostřelil a rozhodl o prvním bodu pro Porubu.