Poruba nestačila na Horáckou Slavii. Třebíč si veze fotbalovou výhru 1:0

24.01.2024, Pavlína Vítková

V rámci 42. kola Chance ligy do kravařské Buly Arény zavítali hráči Horácké Slavie Třebíč, aktuálně šestého týmu tabulky. A do utkání naskočili dobře, jelikož již od páté minuty zápasu vedli. Tento gól byl navíc pro hosty rozhodující, ve zbytku klání už se nikomu skórovat nepovedlo.

CHANCE LIGA - 42.kolo st 24.1.18:00
SK Horácká Slavia Třebíč
0:1(0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Štebih (Vodný, Matyáš Svoboda). Rozhodčí: Zavřel, Maršálek – Jindra, Hanzlík. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 437. Střely na branku: 24:17. Průběh utkání: 0:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, Stehlík, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Mrázek, Střondala, Christov – Razgals, Honejsek, Berisha – Vehovský, Vachovec, Gřeš – Přibyl, Klímek, Brodek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl, Kříž – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Vodný, Matyáš Svoboda – Ondráček, Kučera, Frömel – Michalčuk, Malý, Matěj Svoboda.

Úvod zápasu zvládla lépe Horácká Slavia. Hned v prvních minutách si vytvářela ofenzivní tlak a brzy také slavila branku. V čase 4:03 totiž od modré čáry skóroval obránce Miha Štebih a zapsal svůj čtvrtý gól v letošní sezoně. RT TORAX se poté snažil usadit před Mičánem a rychle srovnat. Ani jedna z ostravských akcí ovšem úspěchem neskončila. Ve čtrnácté minutě navíc Lukáš Doudera vyfasoval od rozhodčích trest za sevření puku rukou. Třebíč tedy znovu začala zaměstnávat Dolejše i celou domácí obranu. Postupně to v útoku zkoušeli například Bittner, Dočekal či Frömel, na stavu to však nic nezměnilo. Na opačné straně se do šance dostali ještě Christov a Střondala, do kabin se však stejně šlo za průběžného výsledku 0:1.

Porubská snaha o vyrovnání pokračovala i po přestávce. Vachovec, Doudera ani Klimek ovšem recept na hostujícího gólmana nenašli. Několik zajímavých akcí si pak vypracovala také třebíčská strana, Kučera i Malý však rovněž skórovat nedokázali. Hosté se posléze dočkali další přesilovky, tentokrát po hákování Michala Gutwalda. RT TORAX však tuto situaci přečkal bez újmy. Po skončení početní výhody se ke kotouči dral také Matěj Psota, Dolejše však nepřekonal. Také po prostřední části tedy platil (tak trochu fotbalový) stav 0:1.

Do třetí třetiny Porubané opět naskočili se snahou vyrovnat. Jan Mičán byl nicméně v třebíčské kleci i nadále ostražitý a se všemi domácími pokusy si poradil. Střely Doudery, Berishy či Střondaly tedy do vytouženého cíle nedoputovaly. Třebíč poté zahrozila z protiútoku, Vodný s Poizlem ale další gól nepřidali. A ke změně nedošlo ani při Honejskově vyloučení. Role se poté sice otočily, trest si vykoledoval i Furch a přesilovku si tudíž otestovala také Poruba. I nadále ale platil totožný výsledek. Furch o chvíli později obdržel ještě další trest, spolu s Michal Vachovcem totiž museli po menší strkanici před bránou pykat za hrubost. Ani to však pro skóre nic neznamenalo. A nepomohlo ani odvolání Daniela Dolejše. Třebíč si tedy z Ostravy veze těsnou výhru 1:0.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Není ranky, není branky. A když není branky, není vítězství. Třebíč hraje takový hokej, jaký hraje. Připravovali jsme se na to, ale bohužel jsme nedali gól. Na ně se hraje, ne na krásu. Byl to takový uspávací hokej, ale přijde play off a v něm soupeři budou hrát stejným systémem a stylem. Musíme se s tím vypořádat a dát nějaké góly. Máme sice některé hráče zraněné, ale ti, co naskočili, musejí dokázat, že jsou plnoplatnými členy týmu a taky brankově přispět.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Odehráli jsme dobrou první třetinu, ve které jsme si vytvořili nějaké šance a dostali se do vedení. Potom jsme se zaměřili na obranu a domácí nás zmáčkli. Mají v útoku obrovskou sílu a my už pak neměli síly na naši ofenzivní fázi. Postupem času jsme se na defenzivu soustředili víc a víc, ale kluci to odbránili a ulehali. Utkání si uhráli obětavostí, systémem, zarputilostí a týmovostí. V posledních zápasech se nám moc nedařilo, ale poctivou prací a možná i s troškou štěstí si odvážíme tři body.