Na závěr přípravy přišla prohra, Poruba tentokrát padla s GKS Tychy

05.09.2024, Patrik Rošič, Lukáš Bajgar

Poruba v posledním zápase přípravy zamířila opět do zahraničí. Dalším soupeřem byly polské Tychy a čekal se dozajista nervydrasajici duel. Družina okolo Jiřího Režnara se ujala vedení, jenže domácí hokejisté dokázali zápas otočit a vypracovat si takový náskok, na který už Poruba nedokázala patřičně zareagovat. Porubané tak na závěr přípravy zapsali prohru.

MAXA LIGA - přípravné zápasy - přát. čt 5.9.18:00
Górnośląski Klub Sportowy Tychy
6:2(1:1, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Łyszczarczyk (Ubowski, Kaskinen), 21. Monto (Łyszczarczyk), 24. Łyszczarczyk (Paś), 42. Larionovs (Ciura, Turkin), 56. Turkin (Łyszczarczyk, Paś), 59. Hejlanko – 11. Voráček (Vachovec), 60. Kotala (Šedivý) Rozhodčí: Zięba, Źak – Poboźniak, Kret. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2.
Górnośląski Klub Sportowy Tychy: Fučík – Viinikainen, Bryk, Lehtonen, Monto, Heljanko, Kaskinen, Bizacki – Łyszczarczyk, Ubowski, Paś – Pociecha, Ciura, Viitanen – Turkin, Gościński, Sobecki – Ahola, Larionovs, Kucharski – Jeziorski, Krzyżek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Nilsson, Doudera, Sedlák, Westlund, Bartko, Ježek, Voráček – Kotala, Roman, Herrman – Razgals, Šoustal, Berisha – Klímek, Střondala, Christov – Krenželok, Vachovec, Šedivý.

Nabuzeni z vítězství nad Zvolenem převládlo u Porubských také v první třetině přípravného mače v Tychách. Akce střídala akci a domácí držel reprezentační gólman Polska, Tomáš Fučík. Ten přesto kapituloval poté, kdy vyřešil složitou situaci v brankovišti, aby ho prostřelil od modré Tomáš Voráček. Radost Poruby netrvala dlouho, po necelé půlminutě vypálil Alan Łyszczarczyk a bylo vyrovnáno.

Domácí branka nabudila a od druhé třetiny se obraz hry dramaticky změnil, byl to opět Łyszczarczyk, jenž přichystal snadnou branku Joonu Montovi, doslova si zahráli bago před bezmocným Bláhou. Ani ne tři minuty nato Alan Łyszczarczyk zaúřadoval opět a poslal domácí do vedení 3:1. A když v poslední minutě prostřední části napálil August Nilsson jen břevno Fučíkovy branky, zaplněná hala v Tychách měla důvod k radosti.

Na třetí část by Porubští jistě nejraději zapomněli. Danila Larionovs propálil ostravského kasaře a bylo po zápase. V 56. minutě se strhla navíc mela, ve které si to pěstmi vyříkal Bryk s Vachovcem, rozešli se nakonec spíše vyrovnaně, ale Poruba šla do čtyřech. Viktar Turkin vypálil na bránu Bláhy, ten perfektně vyrazil, jenže střelec byl u touše první a na druhý pokus už nechal znít vlky polskou arénou, gólovou hymnu Tych. Minutu a čtvrt před závěrečnou sirénou na průběžných 6:1 zvedl skóre Rasmus Hejlanko, o kosmetickou úpravu se postaral v samotném závěru Jakub Kotala bekhendovým blafákem.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Lepší dostat facku nyní, než v sobotu v lize. Možná, že nám ta facka byla správná na cest domů, protože jsme hráli první třetinu dobře, navázali jsme na výkon proti Zvolenu. Ale do druhé třetiny jsme nastoupili špatně, dostali jsme dva góly, navíc hráči Tych nejsou žádná „béčka“, jsou to výborní hráči. Bohužel jsme nebyli schopni dát gól a tahali jsme za kratší provaz, navíc je podržel brankář. Přišla facka a já věřím, že v sobotu na ligu budeme připraveni důstojně – v dresu Poruby.