Lapač zažil velké drama! Výhra nakonec putuje na konto Poruby

03.02.2022, Gabriela Juříková

Tohle utkání 13. kola druhé části Extraligy dorostu bylo nervy drásající. Poslední Vsetín šel už ve 21. vteřině do vedení. Hosty rychle inkasovaná branka nakopla k aktivitě a čtyřmi góly šel RT TORAX do vedení, které si držel do 45. minuty. Domácí průběžně snižovali vedení, ovšem v druhé půli třetí třetiny během pěti minut srovnali z 3:6 na 6:6. Už to vypadalo na prodloužení, jenže Porubané byli proti a dvě minuty před koncem gólem Adama Šrubaře opět vedli a přestože následně šli do oslabení, výhru si nasazením a aktivitou udrželi.

Extraliga dorostu - 13.kolo čt 3.2.19:15
6:7(1:3, 2:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Koláček (Juráň), 25. Budín (Vaněk, Stodůlka), 35. Koláček (Kučný), 52. Stodůlka (Budín, Raušer), 55. Vaněk (Budín, Raušer), 57. Koláček (Juráň, Šedlabuer) – 6. M. Vehovský (Stasiuk), 12. M. Vehovský (Janeček, Chylík), 20. Pavlíček (Veselý), 22. Veselý (Kršík, Šrubař), 30. Stasiuk (Moravec, M. Vehovský), 45. Stasiuk (M. Vehovský, Janeček), 58. Šrubař (Janeček, D. Konečný). Rozhodčí: Wagner – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 6:6, 6:7.
VHK ROBE Vsetín: M. Konečný (20. Čada) – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Rigo, Bartoněk, Koláček, Juráň, Vaněk, Drozd, Budín, Frolo, Pejchal, Raušer.
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Janeček, Jeřábek, Pavlíček, Glos – M. Vehovský, Moravec, Stasiuk – Šrubař, Kršík, Veselý – D. Konečný, P. Sobol, Wardas – T. Vehovský.

Domácí šli již po jednadvacáté vteřině do vedení bekhendovou střelou z hranice brankoviště Adam Koláček. Vyrovnáno bylo v šesté minutě velmi aktivním Maximem Vehovským, když si počkal na puk u pravé tyče. RT TORAX pak proměnil dvě přesilovky a šel do vedení 3:1. První početní výhodu proměnil Maxim Vehovský u jehož druhé branky asistoval, krom obránce Janečka, gólman Jakub Chylík. Druhou přesilovku předčasně ukončil v poslední minutě první třetiny Šimon Pavlíček střelou z mezikruží.

Po výměně stran se skóre měnilo ve druhé minutě ve prospěch hostů. Matyáš Veselý se dostal do brejku a nikým neobtěžován zakončil do levého horního rohu. Tři minuty na to ROBE snížil zásluhou Sama Budína střelou z mezikruží namířenou nad prvý beton. Hra se přelévala ze strany na stranu až do poloviny třetiny, kdy překonal střídajícího gólmana Čadu Lev Stasiuk, jenž byl na konci souhry na jeden dotyk. Při hře čtyři na čtyři byl gólově úspěšnější domácí tým. Na 3:5 snížil svým druhým zápasovým gólem Adam Koláček.

Hra nahoru dolů přinesla ve 45. minutě gólovku Porubě. Kombinaci první pětky proměnil ve vedení 6:3 Lev Stasiuk, který tečoval střelu Vehovského na hranici brankoviště a stal se třetím hráčem se dvěma brankami. Od 52. minuty začalo velké drama! RT TORAX si vybral smolnou chvilku. Vsetín v přesilovce snížil gólem Marka Stodůlky od modré čáry. Puk přitom velmi pomalu směřoval na bránu, když se zbrzdil o hráče a nakonec doklouzal mezi brankářskými chrániči a betony za brankovou čáru. Odehrály se tři minuty a Poruba vedla už jen o branku. Kontaktní gól dal Ondřej Vaněk z mezikruží a trefou mezi betony. Hosté si vybrali oddechový čas. Přišli o tříbrankové vedení a do konce základní hrací doby zbývalo ještě mnoho času. V 57. minutě létaly na led čepice a na Lapači vybouchly emoce radosti. Hattrick Adama Koláčka dostal utkání do vyrovnání 6:6. Jenže pak se Valaši až moc nadchli do ofenzívy a nepohlídali si zadní vrátka, která dokořán otevřeli Janeček s Adamem Šrubařem, kteří přečíslením dostali Porubu opět do vedení. Následně šel RT TORAX do čtyř a Vsetínu se nabídlo zahrát si bez gólmana. Porubané ovšem dokázali puky odvracet od Chylíkovy brány a dramatické utkání dovést do vítězného konce.