Dorostenci poprvé proti Vsetínu nebodovali, Valaši rozhodli v čase 59:51

29.02.2020, Patrik Rošič

V rámci osmnáctého ELIOD Extraligy dorostu – o udržení vyzvali Porubští na svém ledě Vsetín. Dorostenci Poruby měli tento duel docela dobře rozehraný. Porubě totiž vyšel úvod druhé třetiny a brzo vedli 2:0. Jenže Vsetínu naopak vyšel závěr periody. V poslední části dávali branky už jen Valaši, kdy rozhodující gól padl devět vteřin před koncem. Prohře nedokázal zabránit ani Marek Slíž, který pochytal 47 střel soupeře.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 36.kolo so 29.2.18:00
VHK ROBE Vsetín
2:3(0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Vehovský (Krz. Macias, Halata), 22. Chovanec – 38. Tobola (Kočí, Velikovský), 54. Kuchařík (Kunst, Dědek), 60. Kočí (Kunst, Babeliak). Rozhodčí: Novák – Bartek, Zicháček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 21:50. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Hlaváč, Černý, Kac. Macias, Bechný, Borkovec, Gelnar – Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Vehovský, Krz. Macias, Hradil, Halata, Chovanec, Stodůlka, Kovalčík
VHK ROBE Vsetín: Janura – Velikovský, Kočí, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek

Úvod utkání vyšel jednoznačně lépe Porubě. Už ve čtyřicáté páté vteřině utkání mohl poslat domácí do vedení Maxim Vehovský, jenže Patrik Janura se proti jeho střele z první dokázal včas přemístit. Následně šli dvakrát za sebou v krátkém sledu Vsetínští na trestnou lavici. Porubští si dokázali vytvořit nebezpečné šance, ale hostujícího gólmana nepropálili. Ještě jednu velkou šanci před úvodní sirénou si vytvořil Pavel Chovanec. Jeho střela orazítkovala pravou tyč Janurovy Brány. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

I začátek následující části patřil Porubským, jelikož už ve dvacáté sedmé vteřině druhé třetiny poslal Porubu do vedení Maxim Vehovský, který poslal kotouč do branky mezi Janurovy betony. Za minutu se Porubští radovali podruhé. Pavel Chovanec svou pohotovou dorážkou upravil na 2:0. Poruba jako by polevila a najednou kralovali na ledě Valaši. Přibližně v polovině utkání si zahráli svou první přesilovku i hosté. Naštěstí pro domácí zůstala nevyužita. Pár minut před koncem třetiny přece jen hosté snížili. Tomáš Tobola propálil přesunujícího se Marka Slíže.

Vsetínští do poslední části doslova vlítli a tlačili Porubu v útočném pásmu jen jak se dalo. Olej do motoru Valachů přidalo vyloučení na straně domácích. Ani to však nedokázali hosté využít, ale následný tlak po přesilové hře ano. Dominik Kuchařík tečoval ránu Kunsta a vyrovnal na 2:2. Přibližně osmdesát tři sekund před třetí sirénou si šel sednout na trestnou lavici Kacper Macias a hostům se naskytla velkolepá možnost naklonit zápas na svou stranu. To se jim i povedlo. V čase 59:51 rozhodl o výhře Vsetína Václav Kočí. Porubští tak proti Vsetínu poprvé nebodovali. Další utkání odehraje porubský dorost už v pátek 6. března, kdy od 15:00 vyzvou jihlavskou Duklu.