Slezské derby pro Porubu! Frýdek-Místek porazila rozdílem 4:2

dnes, Pavlína Vítková

13. kolo MAXA ligy mělo na programu oblíbené regionální derby. Poruba cestovala do nedaleké haly Polárky, kde vyzvala aktuálně jedenáctý Frýdek-Místek.

MAXA LIGA - 13.kolo so 19.10.17:00
HC Frýdek-Místek
2:4(1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Kucsera (Veselý, Matiaško), 25. Haas (Cedzo) – 18. Christov (Střondala, Šoustal), 25. Westlund (Razgals, Roman), 37. Vachovec (Klímek, Nilsson), 59. Kotala (Westlund, Gutwald). Rozhodčí: Zavřel, Šico – Peluha, Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1125. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
HC Frýdek-Místek: Petrík – Havránek, Haman, Zbořil, Homola, Výtisk, Hrbas, Andrle – Kucsera, Veselý, Matiaško – Cedzo, Haas, Svačina – Šilar, Macháček, Ramik – Konečný, Pindel.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Nilsson, Ježek, Gutwald, Westlund, Sedlák, Doudera, Bartko – Střondala, Roman, Razgals – Kotala, Šoustal, Christov – Berisha, Vachovec, Gřeš – Klímek, Krenželok, Šedivý.

Úvod zápasu zvládli lépe domácí. V čase 6:45 zkušený útočník Lukáš Kucsera vystřelil nad Bláhův beton a poslal Frýdek-Místek do vedení. O chvíli později mohl srovnat Aaron Berisha, gólman Petrík ale jeho pokus pohotově zneškodnil. A tak se Poruba dočkala branky až při početní výhodě, kdy byl David Homola potrestán za držení. Toho využil Vít Christov a šikovně zakončil do odkryté domácí brány. Před koncem periody došlo u Petríka ještě na menší šarvátku, na ledové ploše byly vidět stopy krve. Situace ale na výsledku nic nezměnila. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Také do prostřední části naskočili aktivněji hráči Frýdku-Místku. A v čase 24:02 tak šli opět do vedení. Tentokrát zásluhou Oskara Haase, jenž uspěl z dorážky. Tento stav ovšem netrval dlouho, o zhruba půl minuty později bylo znovu srovnáno. Na 2:2 bleskově upravil švédský obránce Wilhelm Westlund. Vít Christov posléze musel putovat na trestnou lavici, sudí mu totiž odpískal držení hole. RT TORAX však oslabení přečkal bez újmy. A v čase 36:28 šel dokonce do vedení! Daniel Klímek totiž rychle proplul frýdeckou defenzivou, vyslal přihrávku před bránu a tam už čaroval Michal Vachovec, pro kterého to byl první gól v letošní sezoně. Na konci třetiny si pak Vojtěch Střondala vykoledoval ještě dvě minuty, domácí ale nabídnutou výhodu v branku nepřetavili.

Rysi tedy v koncovce potřebovali zabrat, od úvodních minut se proto snažili usadit před Bláhou. Příliš se jim to ovšem nedařilo. K vidění bylo hlavně plno nepřesností a nevydařených střeleckých pokusů. Solidní šanci měl Štěpán Havránek, Bláha si však s jeho střelou poradil. Na opačné straně měl poté neskutečnou příležitost pro změnu Frenks Razgals, ani on ovšem kotouč do brány neprocedil. Domácí tak v závěru ještě zkusili odvolat Petríka, tento krok jim nicméně nevyšel. Do prázdné klece v čase 58:43 vystřelil Jakub Kotala a korigoval na konečných 4:2 pro Porubu.

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): První třetina byla v podobném duchu, jako nedávný duel v Pardubicích. Měli jsme velký respekt k soupeři, který má ohromně kvalitní tým, vyrovnané čtyři lajny. Je bruslařsky i technicky velmi zdatný. Hosté měli ze začátku převahu. Dokázali jsme zachytávat prostor hlavně ve středním pásmu, Roman Petrík výborně zavřel branku. Převzali jsme poté iniciativu, byly tam šance, jednu se povedlo využít. Druhá část byla nahoru-dolů. Jako přes kopírák se opakovaly Pardubice. Začali jsme být lepší, byli jsme častěji na puku, vytvářeli si šance. Povedlo se skórovat, jenže soupeř rychle srovnal a pak i otočil. Ve třetí třetině jsme tušili, že stačí jeden gól a jsme zpátky ve hře. Udělali jsme hodně dobré práce, zavřeli Porubu v pásmu. Zasloužili jsme si vyrovnat, tlak byl i během power-play. Soupeř trefil prázdnou branku a bere body.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Derby před zápasem nikdy nezná vítěze. Je třeba připomenout, že domácí byli oslabeni o několik důležitých hráčů, to ale nemění nic na tom, že Frýdek hrál velmi dobře. V první třetině jsme si vytvořili tlak, měli jsme nějaké šance. Od druhé třetiny nás soupeře zatlačil, hra byla trošku neurovnaná. Ve třetí části to bylo o tom, že kdo dá gól, dotáhne zápas k výhře. Naštěstí jsme to dotáhli.