S Pardubicemi opět drama! Dorostenci ztracené vedení získali zpět a z Pardubic si odvezli plný počet bodů

14.12.2023, Gabriela Juříková

Po necelých 48 hodinách se dorostenci RT TORAX Poruba střetli opět s Pardubicemi. Ve čtvrtek 14. prosince již v běžném 26. kole Extraligy dorostu a opět byl zápas dramatický. Porubané ve druhé třetině ztratili dvoubrankové vedení, ve třetím dějství si počkali se zápletkou až na konec třetiny a díky hattricku Tobiáše Vehovského pokořili Pardubice poprvé za tři body.

Extraliga dorostu – Východ - 26.kolo čt 14.12.17:30
HC Dynamo Pardubice
3:4(0:2, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 33. D. Jaroš (Úlehla, P. Tvrdík), 37. Rolinek (Sekanina), 41. Křečan (Sekanina) – 13. T. Vehovský (Planka), 19. T. Vehovský (Ostřížek, Korbel), 52. Skorochod (S. Stasjuk, Michalík), 57. T. Vehovský (Skorochod, Ostřížek). Rozhodčí: Vepřovský – Kopecký, Topolský. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
HC Dynamo Pardubice: D. Valášek – Křečan, Ruml, Řivnáč, Řehořek, Novosad, Koudelka, D. Jaroš – Rolinek, Sekanina, V. Macek – V. Tvrdík, Úlehla, Joska – Mikeska, Korec, P. Tvrdík – Lempach.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – S. Stasjuk, Noga, Michalík, Korbel, Planka – Skorochod, T. Vehovský, Ostřížek – Indrst, Bobok, Dietrich – Václavek, Dragon, Ignatěnko.

Herně vyrovnanou třetinu, kdy měli oba brankáři Valášek a Láryš dost práce, vyhrál nakonec RT TORAX Poruba dvěma brankami Tobiáše Vehovského. První vsítil po ubráněném oslabení a skvělých zákrocích Jana Láryše, druhý puk z hole Tobiáše Vehovského lovil Dominik Valášek o šest minut později, když porubský forvard uloupil kotouč ve středním pásmu a v přečíslení s Indrstem na jednoho obránce zakončil do vzdálenějšího rohu pardubické brány.

Porubané osm vteřin před přestávkou šli do čtyř. Ovšem i druhé oslabení ustáli bez ztráty, což dokázali i ve třetím nepoměru hráčů na ledě. Velkou ofenzivní aktivitu Dynama Porubané zvládli ustát. Sami se ale do útočné třetiny dostávali nesnadno a bránu Valáška skoro neohrozili. Kontaktní gól vsítili domácí po třetí přesilovce, kdy využili pokračující tlak. Láryš na střelu Dominika Jaroše reagoval, přesto puk někudy prošel za brankovou čáru. RT TORAX čelil tlaku a bránil vedení ze všech sil. Pardubicím stačily malé zmatky před porubskou brankou na začátku 37. minuty, které ukončil pukem v bráně Tomáš Rolinek. V závěru třetiny mohl Vehovský zkompletovat hattrick, Valášek byl ale proti.

Třetí třetinu začali Porubané ve čtyřech. Dynamo až čtvrtou přesilovku využilo po 39 vteřinách střelou Filipa Křečana od modré, čímž otočilo stav utkání. Domácí drželi hru pod kontrolou, a až ve čtvrté minutě získala převahu Poruba. Gól z toho ještě nebyl! Proběhly akce na obou stranách, při kterých zasahoval hlavně Valášek. Porubané srovnali stav ve své první přesilovce utkání. Ukončil ji předčasně Daniil Skorochod střelou zápěstím z pravého kruhu. Pardubice se snažily vzít vedení zpět čtyřminutovým tlakem. Jenže to byl RT TORAX, kdo získal vedení zpět. V čase 56:24 přeci jen Tobiáš Vehovský zkompletoval hattrick. Poslední tři minuty základní hrací doby byly pro oba celky velké drama. Porubě se čas táhl, Pardubicím rychle utíkal. Domácí po oddechovém čase hráli necelé dvě minuty do konce třetiny v šesti, ovšem Porubané předvedli výbornou obrannou hru a Pardubice porazili 4:3.