Junioři ve vyrovnaném zápase s Kladnem padli těsně 1:2

03.12.2023, Eva Suchánková

První adventní neděli přivítali Porubané hokejisty z opačné strany České republiky. V rámci 20. kola Ligy juniorů do Poruby přijeli Rytíři, kteří nakonec dokázali urvat vítězství.

Liga juniorů - 20.kolo ne 3.12.14:30
Rytíři Kladno
1:2(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Sobol P. (Svozil, Hansel) – 18. Trojna (Vimmer, Kulich), 40. Vimmer (Trojna, Šátek). Rozhodčí Gebauer – Veselý, Voznička. Vyloučení: 3:5 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Diváci: 80.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol – Ševčuk, Kalužík, Bodnar, Janeček, Telnov, Kosina, Karal – Hansel, Skřipčák, Dobša, Graněčný, Martiňák, Sobol, Matějka, Krásnohorský, Šrubař, Šťastný, Chromišin, Svozil
Rytíři Kladno: Přikryl – Nácovský, Šátek, Kurzenkov, Šeba, Novák, Svoboda, Trojna – Šíma, Bačkovský, Nedvěd, Šabada, Spilka, Kouba, Kut, Vimmer, Kulich

První třetina přinesla domácím dvě přesilové hry, které však nedokázali využít. Skóre utkání tak otevřel až v 17. minutě kladenský obránce Josef Trojna. Porubští junioři dokázali krátce na to srovnat zásluhou Petra Sobola. Do kabin tak týmy odcházely za nerozhodného stavu. Vypadalo to, že o výsledku bude muset rozhodnout třetí třetina. Avšak 4 sekundy před koncem druhé periody propálil domácího brankáře Štěpán Vimmer, jehož gól byl v zápase rozhodující. V poslední části utkání sice měly oba týmy k dispozici přesilové hry, ty však již nedokázaly zužitkovat. Kladno tedy v zápase zvítězilo 2:1. Porubští junioři se však jen tak nezastaví. Hned v pondělí 4. prosince je totiž čeká odložený zápas s Chomutovem.