Třetím a posledním zápasem playoff skončila juniorům sezona

20.03.2023, Eva Suchánková

V pondělí 20. 3. odehráli Porubané třetí a poslední utkání playoff, kterým také ukončili sezonu 2022/2023. S Českými Budějovicemi prohráli již potřetí, tentokrát v poměru 2:4.

Liga juniorů - ČF3 po 20.3.18:15
ČEZ Motor České Budějovice
2:4(1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Stasjuk (Halata), 22. Fišara (Koudelný, Moravec) – 9. Remeš (Kříž, Putz), 32. Pitel (Gřegořek, Sochor), 36. Remeš (Putz, Kříž), 44. Putz (Hála, Vavřík). Rozhodčí: Rapák – Bartoň, Veselý. Diváci: 100. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Falhar, Ševčuk, Kosina, Fišara, Černý, Řepa, Kalužík – Wawrzkiewicz, Koudelný, Šrubař, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Chovanec, Moravec, Gnap.
ČEZ Motor České Budějovice: Kalista – Hail, Gajdolín, Willmann, Lukáš, Březina, Placek, Gřegořek – Remeš, Hála, Putz, Sochor, Kříž, Kotous, Petrásek, Turek, Pitel, Šimon, Vavřík, Drančák.

Na začátku utkání hráli domácí přesilovou hru, kterou nedokázali využít. Přesto se v 5. minutě po střele Lva Stasjuka chopili vedení. Jihočeši však neváhali a za necelých 5 minut srovnali z hole Alexandra Remeše.

Porubští měli obrovskou šanci ke srovnání, když po dobu devětašedesáti sekund hráli přesilovku 5 na 3. Ta se však Motoru podařila ubránit a Porubané vstřelili gól až ve 22. minutě při hře 5 na 4, a to zásluhou Viktora Fišary. I tento stav však dokázal hostující útočník Richard Pitel srovnat. Ještě ve druhé třetině se dostali Budějovičtí do vedení, když se podruhé prosadil Alexandr Remeš.

V poslední části utkání ještě hosté potvrdili svou výhru poté, co David Putz poslal puk mezi tři tyče porubské klece. Porubanům se v 52. minutě naskytla poslední přesilová hra, ani tu však nevyužili, a tak po prohře 2:4 ukončili sezonu 2022/2023.