Poruba se zvedá, poradila si i s Kolínem. Brízgala udržel čisté konto

05.01.2022, Pavlína Vítková

Poruba ve 34. kole Chance ligy přivítala na domácím ledě hráče SC Marimex Kolín. A do utkání vstoupila nad očekávání dobře, od třetí minuty vedla a výsledek si pohlídala až do závěrečné sirény. Na ostravské konto tedy putují další tři cenné body.

CHANCE LIGA - 34.kolo st 5.1.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
SC Marimex Kolín
3:0(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Hajný (Guman), 10. Réway (Guman, Slavík), 41. Korkiakoski (Gřeš, Jenyš). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 452. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 3:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Szathmáry, Husa, Slavík, Žovinec, Urbanec, Houdek – Stloukal, Vachovec, Hrníčko – Jenyš, Korkiakoski, Gřeš – Guman, Hajný, Réway – Carter, Bitten, Brodek.
SC Marimex Kolín: Kuzněcov – Piegl, Niko, Zorko, Čížek, Váchal, Kukla – Jankovský, Šafránek, Král – Sklenář, Štohanzl, Veselý – Krejčík, Matějček, Svoboda – Síla, Morong, Ouřada – Zumr.

Úvod zápasu vyšel lépe Porubě. Už v čase 02:07 totiž slavila první gól, a to zásluhou Jakuba Hajného, který si tak zapsal svou premiérovou trefu v ostravském dresu. Další branku mohl o chvíli později přidat Petr Stloukal, zamířil však příliš vysoko. A na opačné straně se netrefil ani Jakub Sklenář. V desáté minutě se už ale diváci přeci jen mohli radovat podruhé, Tomáš Guman našel najíždějícího Martina Réwaye a skóre se měnilo na 2:0. Kolín následně nevyužil přesilovku 5 na 3, při odchodu do kabin tedy stále platil totožný výsledek.

V prostřední části měli velkou šanci Žovinec a Korkiakoski, jejich akce ale úspěšná nebyla. V Brízgalově síti pak sice kotouč skončil, rozhodčí nicméně odpískali hru vysokou holí, stav tedy zůstal stejný. Brízgala navíc musel vytasit ještě několik skvělých zákroků, hosté se totiž tlačili do útočného pásma. Síla ani Morong ale recept na překonání domácího gólmana nenašli.

Do koncovky opět naskočil lépe RT TORAX. Uběhlo jen 32 vteřin a Kuzněcov lovil z brány další puk. Autorem třetího gólu se stal finský snajpr Markus Korkiakoski. Naopak Kolín nedokázal zužitkovat ani jednu ze svých přesilových her, na porubské střídačce tedy pomalu začala převládat pohoda. Tomáš Guman si pak jako bonus mohl ještě otestovat trestné střílení, svou šanci ale neproměnil. Mrzet ho to však příliš nemuselo. Poruba zvítězila rozdílem 3:0 a zapisuje další důležité body.

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi, že jsme na výhru v Benátkách nad Jizerou navázali doma proti Kolínu. Chceme v tom pokračovat dál. Pokud budeme hrát zodpovědně a týmově, jak jsme odehráli poslední zápasy, tak by to mohlo fungovat. Pozitivem jsou také výkony brankáře Brízgaly, Adam chytil šanci za pačesy a zatím chytá parádně.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Odehráli jsme velice špatný zápas a nenavázali na předchozí výkony. V Jihlavě i se Vsetínem jsme sice prohráli, ale hráli jsme výborně. Teď jsme byli v nějakém špatném rozpoložení, nerozumíme tomu. Domácí zaslouženě vyhráli. Více k tomu asi nemám co říct, protože jsme hrozně zklamaní z prohry a hlavně ze špatného výkonu.