Vítězný vstup do Extraligy juniorů, Porubané loupili na Technice

18.09.2020, Gabriela Juříková

Extraligovou soutěž započali v pátek 18. září i junioři. Pod novým názvem HC RT TORAX Poruba 2011 ji rozjeli výhrou. Technika Brno si ale své Soví hnízdo nechtěla nechat jen tak vyloupit, takže na gól z přesilovky Michala Morávka z první třetiny domácí odpověděli v druhém dějství vyrovnáním, a taktéž v početní výhodě. O vítězi tedy rozhodlo třetích dvacet minut. Pět minut před koncem třetí třetiny nakonec trefil vítězný gól v přesilovce, jak jinak, Ladislav Zelinka. Utkání bylo bohaté spíš na vyloučení než góly. Sudí rozdal celkem 81 trestných minut.

Extraliga juniorů - 1.kolo pá 18.9.19:00
Technika Hockey Brno
1:2(0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Klíma (Blaško, Kelbl) – 8. Morávek (Bořuta), 55. Zelinka (Bořuta, Macias). Rozhodčí: Antonín – Měkýš, Kleprlík. Vyloučení: 10:8, navíc Blaško 10 OT a Klíma OK (oba TBR) – Zelinka 10 OT (POR). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Technika Hockey Brno: Skoupý – Blaško, Oujeský, Kubica, Fornál, Fojt, Vacek, Holcman – Kelbl, Klím, Švarcberger, Novosedlík, Nerad, Vrána, Kubový, Hubáček, Lajoš, Procházka
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Hlaváč, Pachula, Macias, Debnár, Topolanský, Pitucha, Lhotský – Chovanec, Morávek, Pohl, Barčák, Elze, Halata, Bořuta, Ślusarczyk, Urbančík, Zelinka

V druhé přesilovce otevřeli skóre hosté. Vyloučení ukončil po 43 vteřinách po nahrávce Bořuty Michal Morávek. Na ledě se dále docela jiskřilo, což sudí Antonín řešil rozdáváním trestů. Schladit emoce se mu celkem podařilo, ale jen na druhé dějství. Jednu ze dvou početních výhod se domácím zdařilo vyrovnat. Ve 32. minutě protlačil puk za Slíže Rudolf Klíma.

Třetích dvacet minut se jen málo hrálo v plném počtu a dokonce byl udělen i trest ve hře, což v souhrnu dalo tomuto utkání celkem 81 trestných minut. Nejvyšší možný trest přišel po góle Poruby, kdy početní převahu proměnil ve vedoucí gól Ladislav Zelinka. Ten nakonec posledních pět minut utkání ani nedohrál, protože taktéž obdržel vyšší trest. HC RT TORAX Poruba 2011 vstoupil do sezóny výhrou a v neděli 20. září odehraje první soutěžní domácí utkání proti Šumperku. Utkání začíná v 15 hodin.