Dorostenci uspěli podruhé v řadě, po parádním nástupu přetlačili Vsetín

05.10.2019, Patrik Rošič

V rámci osmého kola ELIOD Extraligy dorostu přivítala domácí Poruba hosty ze Vsetína. První třetina vyzněla lépe pro domácí. Zatím co Vsetín vynaložil mnoho sil na vstřelení gólu, tak porubským hráčům stačilo pár střel, aby se lehce dostali do vedení. Po první části na světelné tabuli svítilo skóre 3:0. V druhé a třetí třetině se prosadili už jenom hosté, ale na vyrovnání tříbrankového manka to nestačilo, a tak si z Poruby Vsetínští odvezli prohru 2:3. RT TORAX si připsal druhou výhru v řadě. Gólem a přihrávkou se pyšnil Martin Stibor.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 8.kolo so 5.10.13:15
HC RT TORAX Poruba
VHK ROBE Vsetín
3:2(3:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Stibor (Lambert), 15. Černý (Hlaváč), 18. Ślusarczyk (Stibor, Križ) – 39. Turek (Babeliak, Kočí), 59. Dědek (Kopřiva, Babeliak). Rozhodčí: Dufka – Lukš, Zedník. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 19:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Černý, Križ, Macias Kac., Kosina, Borkovec – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Ślusarczyk, Macias Krz., Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka
VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (18. Janura) – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek

První třetinu začali lépe hosté. Vsetín měl hodně navrch a nebezpečných střeleckých pokusů nebylo málo. Vsetínští doslova kralovali ledu. Jenomže když vstřelil první gól zápasu domácí Martin Stibor, najednou bylo všechno jinak. Sice Porubští neměli na kontě tolik střel jako hosté, zato ale dávali góly. Druhou branku přidal Vojtěch Černý a necelé tři minuty před koncem první periody už svítilo na světelné tabuli 3:0 zásluhou Jakuba Ślusarczyka. Domácí si tedy do druhé části odvezli náskok tří branek.

Druhou tercii začali domácí přesilovkou, kterou nedokázali využít. Styl hry byl opatrný z obou dvou stran. Hra plynula nahoru a dolů, což se i domácím hodilo, protože čas ubíhal. Vsetín se nakonec dočkal. Přibližně minutu a půl před koncem třetiny snížil na rozdíl dvou branek Adam Turek. Tenhle gól byl zajímavý, protože než ho hosté vsítili, tak jeden ze vsetínských hráčů narazil na mantinel Vojtěcha Černého, který se svíjel asi dvacet sekund v bolestech a hra nebyla přerušena.

Do třetí třetiny šli hosté s těžkým úkolem. Museli dohnat dvou brankovou ztrátu. Jenže výborně chytající Marek Slíž byl proti a všechny nebezpečné šance dokázal chytit. Čas hostům najednou rychle ubíhal a bodový zisk Poruby se blížil. Vsetín to zkoušel v závěru bez gólmana, a to se jim i vyplatilo. Minutu a půl před koncem třetí periody snížil na dostřel jediné branky Matyáš Dědek. Následně hosté zase odvolali brankáře, jenže Porubští v závěru ukázali velkou bojovnost a vyrovnat Vsetínu nedovolili. Porubští dorostenci si připsali druhou výhru v řadě a tu třetí budou chtít přidat na ledě Vítkovic. Zápas se bude konat 10. října v Ostravar Aréně v 17:00.