Nevyužité přesilovky mrzí, junioři z Litomyšle i přes střeleckou dominanci body nepřivezli

22.09.2019, Gabriela Juříková

Junioři Poruby na ledě Litomyšle stříleli o sto šest, jenže narazili na skvěle připraveného Krause. To Litomyšl ve čtvrtém kole soutěže měla skvělé vstupy do první i druhé třetiny. Na Jakubcovu trefu navázal na začátku druhého dějství v přesilovce Edl. Porubští junioři, při střelecké převaze, snížili domácí dvoubrankové vedení v páté minutě druhé třetiny gólem Michala Morávka, jenže pak neproměnili přesilovku pět na tři. Ve třetí dvacetiminutovce dostali domácí v posledních čtyřech minutách hry do sítě porubské brány dva kotouče a Litomyšl tak získala výhrou 4:1 vůbec první extraligové body. Na tabulkového souseda RT TORAX se dotáhla na rozdíl jednoho bodu. Příští utkání čeká svěřence trenérů Bahníka a Sršně v pátek 27. září doma s Šumperkem.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 4.kolo ne 22.9.16:30
HC Litomyšl
4:1(1:0, 1:1. 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Jakubec (Myška), 22. Edl (Drbal, Lichtag), 56. Večeřa (Jakubec), 60. Sajdl – 25. Morávek (Anlauf, Pavlík). Rozhodčí: Brzobohatý – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 8:4, navíc Lambert (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Střely na branku: 33:51. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Litomyšl: Kraus – Fila, Myška, Bláha, Drbal, Lipenský, Zahradník – Dostál J., Adámek, Háněl – Dudek, Edl, Sajdl – Večeřa, Vytlačil, Jakubec – Lichtag
HC RT TORAX Poruba: Lambert J. – Debnár, Pitucha, Havlík, Zajíc, Macurák, Mrozek – Häring, Brodek, Žídek, Benka-Rybár, Pavlík, Morávek, Stodůlka, Anlauf, Barčák