Z Kadaně bez bodu

07.11.2005, Vladimír Vronka

Třetí venkovní zápas v týdnu sehrála Sareza v Kadani. Ujala se vedení v 16. minutě po střele Jaroslava Poláka. Ve třetí třetině nejprve chytil Jakub Čech trestné střílení, ale v rozmezí 49. a 57 minuty třikrát inkasoval. Kadaň tak získala tři body za vítězství 3:1.

- 21.kolo po 7.11.18:00
SK Trhači Kadaň
HC Sareza Ostrava
3:1(0:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 49.Tvrdek (Kajer), 52.Kajer (Oliverius, Tvrdek), 56.Staněk (Oliverius, Kajer) - 16.Polák (Vnenk). Rozhodčí: Štěpán - ašek, Rozlílek.. Vyloučení: 5:6, navíc Holuša (SAR) 5 + OK za faul kolenem. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
SK Trhači Kadaň: Hübl - Vobořil, Meňhart, Hlubuček, Plaček, Zajíček, Hlavatý, Staněk, Lašek, Tvrdek, Oliverius, Kajer, Žák, Hlusička, Postl, Zika, Derfler, Hahn, Hubínek, Tauš, Riečičar.
HC Sareza Ostrava: Čech - Tesařík, Pazdera, Holík, Brincko, Vnenk, Kramný, Mocek - Chyba, Koláček, Janeček - Gelačák, Badžo, Baranyk - Holuša, Boháč, Heřman - Valušiak, Mleko, Polák.

První třetina: Faul kolenem poslal Ostravu na pět minut do oslabení

Severočeši měli nůž na krku a po sérii neúspěšných utkání se do zápasu se Sarezou vrhli jako buldozer. Hosté se nemohli moc rozkoukávat a museli se rychle přizpůsobit aktivnímu a důraznému stylu hry. Už ve 2. minutě byl za vysokou hůl vyloučen kadaňský útočník Zika. Domácí si přesto i v oslabení drželi puk a nebáli se střetu se soupeřem. Ostravský Heřman nakonec v jednom ze soubojů zašermoval holí natolik, že se okamžitě usadil na trestné lavici. Hra pokračovala 4 na 4 a Kadaň se nadlouho usadila v pásmu soupeře a několikrát odvrátila útoky Sarezy. V páté minutě nejproduktivnější domácí bek Vobořil vyslal puk přímo do lapačky ostravského gólmana Čecha. Sareza však na troufalý pokus odpověděla protiútokem, když brankáře Hübla ohrožoval Vnenk.

V 7. minutě došlo k nepříjemné kolizi mezi Derflerem a Holušou. Ostravák Holuša nechal Derflerovi nastrčené koleno a ten si v plné rychlosti vážně poranil vlastní nohu. Kadaňský útočník opustil led v náruči svých spoluhráčů. Holuša ho však následoval do kabin, protože za faul kolenem dostal pětiminutový trest a přídavkem osobní trest do konce utkání. Severočeši se vrhli do dlouhé přesilovky. Nejprve Meňhart po výborné nahrávce Oliveria přepálil puk a netrefil klec, poté Postl ani nadvakrát zblízka nepokořil pozorného brankáře Sarezy a nakonec se na sebe po Zikově střele vrhli domácí bek Hlavatý a útočník hostí Baranyk. Hosté byli hodně nervózní, protože v oslabení pouze vyhazovali a bránili postavení na modré čáře. Ve 13. minutě se si Hlavatý zkusil na hráče hostí podobný faul kolenem jako Mocek a hned ho hlavní rozhodčí poslal zchladit hlavu. Sareza se v přesilovce snažila prosadit, ale jako jediný si nakonec škrtnul Badžo.

Šestnáctá minuta poprvé změnila skóre. Jarda Polák se probojoval od červené čáry mezi domácí obranou až před Hübla a bekhendem mu zavěsil puk do odkryté svatyně. Hosté se ujali vedení 1:0. Kadaň se však nenechala zahanbit a do konce třetiny ještě rozezvučela tyčku nad Čechovou maskou.

Druhá třetina: Diváci se nudili a volali po gólu

Další dvacetiminutovka se z větší části odehrála ve středním pásmu bez výraznějších akcí na obou stranách. Situace se změnila až ve 26. minutě, kdy domácí Tauš dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Ostraváci během přesilovky přitlačili na pilu a jen tak tak nepokořili Hübla, který nechal pár vteřin odkrytou branku. V 29. minutě se ke slovu opět přihlásila Kadaň, když si v další přesilovce vypracovala hezkou řádku šancí, které však postrádaly produktivní zakončení.

Ve dvaatřicáté minutě sundal obránce Sarezy Vnenk domácího Hahna těsně před Čechem, čímž na poslední chvíli zachránil samostatný nájezd, do kterého se kadaňský útočník s vervou pustil. O chvíli později zůstal na druhé straně Hüblovi v lapačce místo kotouče Heřman. Za zmínku ještě promarněná šance Tvrdka, který sám před Čechem promáchl puk. Před koncem dvacetiminutovky se o další gól pokusil ještě Badžo. Ale jeho rozpracovaná akce skončila díky obráncům těsně před Hüblem.

Třetí třetina: První lajna Severočechů otočila výsledek

Domácí si první obrovskou šanci vypracovali už ve 43. minutě, kdy si Tvrdek vytáhl Čecha z branky a do otevřené klece vypálil rychlou střelu. Ostravský obránce Kramný však jeho pohyb vystihl a zasahoval přímo na brankové čáře, odkud puk vyrazil. O minutu později byl Oliverius stržen při samostatném nájezdu a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Proti Čechovi se postavil sám Oliverius, ale při sólu příliš brzy odkryl karty a ostravský gólman jeho přímočarý nájezd s přehledem zlikvidoval.

Ve 49. minutě Kadaň díky trefě Kamila Tvrdka našla ztracenou jistotu. Po asistenci Kajera si puk díky střele Tvrdka našel cestu mezi betony přímo do branky hostí. Severočeši vyrovnali na 1:1. Po srovnání skóre se Sareza snažila znovu prosadit, ale zmohla se jen na prudkou ránu obránce Tesaříka, která orazítkovala ochranné plexi za brankou Hübla. V 52. minutě se Kadaň radovala podruhé a o to víc, protože se ujala vedení 2:1. Tvrdek se nejprve pokusil proniknout do útoku sám, ale podařilo se mu jen oklamat ostravské obránce. Puku se na modré čáře zhostil Miloš Kajer a z úhlu zavěsil. První útok domácíh pak dostal ještě více prostoru a dvě minuty před koncem své řádění na ledě znovu korunoval - 3:1. Po asistenci útočníků Oliveria a Kajera ostravského gólmana Čecha uzemnil ještě obránce Ondřej Staněk. Sareza se posledních deset minut utkání spíše bránila a snažila se vyhazovat puk. Po třetí brance domácích se Ostrava vzdala i naděje na vyrovnání v power play a zápas se sebezapřením dohrála.

×
Odehrané v 13:30 | Jun.
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Kobra Praha